EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » czw paź 03, 2013 20:25

Też zastanawiałem się nad zaślepieniem zaworu EGR żeby uniknąć tego nagaru w kolektorze dolotowym, ale z moich obserwacji wynika, że jeśli odłączę wężyk od gruszki zaworu EGR ,to silnik rozgrzewa się dłużej. Z tego co mi wiadomo to sztuka polega na tym żeby silnik osiągnął w jak najkrótszym czasie temperaturę roboczą ,niedogrzany silnik = szybsze zużycie. Przy jeździe na krótkich dystansach w zimie nie polecam.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » czw paź 03, 2013 20:42

rotkeh, bez przesady, diesel i tak się długo nagrzewa, na krótkich dystansach bez względu czy jest zaślepiony czy nie = i tak się nie nagrzeje do 90 stopni. Poza tym EGR głównie pomaga w nagrzewaniu się silnika na jałowych obrotach.


Obrazek

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » czw paź 03, 2013 21:23

Paviarotti pisze:rotkeh, bez przesady, diesel i tak się długo nagrzewa, na krótkich dystansach bez względu czy jest zaślepiony czy nie = i tak się nie nagrzeje do 90 stopni. Poza tym EGR głównie pomaga w nagrzewaniu się silnika na jałowych obrotach.
To Twoje zdanie , jak masz za oknem -15 i 7 km do przejechania to odczujesz różnice.A silnik w zimie rozgrzewasz z pedałem w podłodze :hmm:


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » czw paź 03, 2013 21:37

Jeździłem w zimę z działającym EGRem i z wywalonym. Różnice występują tylko jeśli dłuższy czas stoimy (korki itp).
Co do nagrzewania silnika to nie rozumiesz - chodziło mi o szybsze się jego nagrzewanie na jałowych obrotach jeśli mamy EGR, a nie żeby go tak rozgrzewać.
Jeśli silnik rozgrzewasz z pedałem w podłodze to EGR nie ma tutaj zbyt wiele do nagrzewania się auta. Najwięcej spalin wraca do silnika podczas postoju, podczas jazdy (tutaj nie pamiętam) - albo nie wracają żadne spaliny albo ich niewielki tylko procent.

Ja tam wolę żeby silnik dostawał 100% czyste powietrze i nie zawalał mi syfem kolektora i silnika kosztem nawet troszkę wolniejszego nagrzewania.
EGR to wymysł tylko i wyłącznie ekologów, aby spaliny były mniej toksyczne.


Obrazek

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » czw paź 03, 2013 23:30

Paviarotti pisze:Jeździłem w zimę z działającym EGRem i z wywalonym. Różnice występują tylko jeśli dłuższy czas stoimy (korki itp).
Co do nagrzewania silnika to nie rozumiesz - chodziło mi o szybsze się jego nagrzewanie na jałowych obrotach jeśli mamy EGR, a nie żeby go tak rozgrzewać.
Jeśli silnik rozgrzewasz z pedałem w podłodze to EGR nie ma tutaj zbyt wiele do nagrzewania się auta. Najwięcej spalin wraca do silnika podczas postoju, podczas jazdy (tutaj nie pamiętam) - albo nie wracają żadne spaliny albo ich niewielki tylko procent.

Ja tam wolę żeby silnik dostawał 100% czyste powietrze i nie zawalał mi syfem kolektora i silnika kosztem nawet troszkę wolniejszego nagrzewania.
EGR to wymysł tylko i wyłącznie ekologów, aby spaliny były mniej toksyczne.
Tak jak pisałem takie są moje odczucia - Jak działa EGR wiem doskonale i każde zdjęcie nogi z gazu powoduje największą recyrkulację spalin ,a na jałowym biegu mieszanie,zimą jeździ się delikatniej co za tym idzie już sobie odpowiedziałeś po części ,czy ja pisałem o nagrzaniu do 90 stopni ? - wyraź wrażenia a nie filozofuj.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » czw paź 03, 2013 23:56

rotkeh pisze:i każde zdjęcie nogi z gazu powoduje największą recyrkulację spalin
Co? przecież przy hamowaniu silnikiem EGR nie działa.

Wrażenia są takie, że zaślepienie ma więcej zalet niż wad. Teraz mam czysto i nie ma syfu :bajer: gdyby nie ekolodzy to by EGRu nigdy nie było. Tak samo jak DPFów ;)


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

EGR out - wrazenia

Post autor: Przemula » pt paź 04, 2013 09:39

panowie po co się przepychać :) kto chce zaślepić to zaślepia . Ktoś jeszcze nie założył a się wypowiada o negatywnych stronach . A Pavarotti w dobrym kierunku idzie :P



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Michał_1977 » pn lis 04, 2013 12:36

Witki :bigok:
Sprawa dziwna dla mnie,bo zaślepiałem w niejednym silniku 90 i 110KM (mk4) zawór EGR i nic się nie działo,natomiast teraz zaślepiłem w 110Km ASV Seal Leon i wywala błąd 19586.
Coś jest ze złem,ale co? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pn lis 04, 2013 19:47

dziwne bo nie powinno wywalac a VP'ku. Moze to tylko zbieg okolicznosci albo elektorzaworek szwankuje. Ja i w VP ku zaslepialem i w PDku tez mam zaslepione. Jak zrobie zaslepki to w golfie tez zaslepie bo sharan to juz dawno smiga bez tego dziadostwa. Plusem jest tez to ze mamy w zapasie elektorzaowrek w razie co na podmianke N75 z tego ukladu egr.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Golf4444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 14, 2010 23:31
Lokalizacja: Krotoszyn/Wieruszów / Lodz

EGR out - wrazenia

Post autor: Golf4444 » pn lis 04, 2013 22:26

NIech mi ktoś odpowie jak zaslepienie EGR-u wpływa na smarowanie turbospreżarki?? Przy odpaleniu zimnego silnika na wolnych obrotach jeżeli jest zaslepiony egr turbina ma wieksze obroty i nie jest tak dobrze smarowana. Tak samo jest z gaszeniem, wyłączamy silnik a turbina kreci się kilka sekund dłuzej bez odpowiedniego smarowania.


Golf IV 1.9 TDi 90ps + wtryski asv = 116 ps + soft = [b]140 ps 303 Nm. Highline[/b]

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » pn lis 04, 2013 22:29

Golf4444, EGR przecież nie ma nic wspólnego ze smarowaniem turbosprężarki. Bez przesady żeby po gaszeniu coś się jej działo. Rozumiem po jeździe autostradowej czy upalaniu trochę poczekać, ale po normalnej, emeryckiej jeździe nic się jej nie dzieje.


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

EGR out - wrazenia

Post autor: KoJ@K » wt lis 05, 2013 00:59

Paviarotti pisze: EGR przecież nie ma nic wspólnego ze smarowaniem turbosprężarki
jak to nie, przecież jak EGR nie jest zaślepiony to pięknie nam smaruje ... łopatki i wnętrze suszarki całym tym sadzowo olejowym szlamem. :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » wt lis 05, 2013 01:00

KoJ@K, mało tego, świetnie także smaruje kolektor ssący i sam EGR od środka! (sam się smaruje :rotfl: )


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

EGR out - wrazenia

Post autor: KoJ@K » wt lis 05, 2013 01:07

A jak dobrze wiadomo kto nie smaruje ten nie jedzie. :okej:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości