Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » pt paź 04, 2013 07:20

Niepokojące jest to, że tyle osób je ma a rozwiązania jakoś nikt nie znalazł.

PS. Jaki najlepiej ustawić kąt synchronizacji wałka?



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pt paź 04, 2013 11:13

Z tego co czytałem to ooinie sa podzielone i co typ silnika to inaczej ja mam BKC i dla mojego wychodzi najlepsze ustawiene -1 gdyz ma mniejsze spalanie, lepszy start i szybciej sie zbiera. Nie spotkałem się zeby ktos napisal o wartosciach dodatnich tylko zawsze ujemne wiec mozesz ustawic sobie na zero i pojezdzic pare dni (porownac spalanie, przyspieszenie, czas reakcji, odpalanie) a pozniej zmienic kolejno maksymalnie do -1,5 spotkałem się tez ze chwalili -2,0 no ale to tak jak mowie trza pokombinowac



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: lukas1305 » pt paź 04, 2013 11:24

Robson119 pisze:No to cały misterny plan poszedł sie je.ać ale i tak zmienie wartość na -1 z czystej ciekawości a co tej wiązki z 2.0 to nie będzie pasować ale dziex za fatyge.
Lukas1305 a dalbys rade sprawdzic u siebie wartości z grupy 18 czy pokazuje ci tak jak opisałem czy masz tak jak w instrukcji wrzuconej przez black ravena?
U mnie te drgawki pojawiły się ok 160tys więc przyczyna jakaś musi być
Nie dysponuje kompem do auta wszystko prowadzi mi(związane z diagnostyką auta)kol.anderllh z tego forum wiem tylko,że gdy go diagnozował to wszystko było w porządku ale moge go zapytać jesli chcesz wiedzieć jak to u mnie wyglądało.



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pt paź 04, 2013 15:32

no jakbyś mógł to jak najbardziej celem porównania :]



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: wron » pt paź 04, 2013 23:04

Robson119 pisze:listwa pompowtryskiwaczy może być na wykończeniu
a co tam się może wykańczać jak tam są tylko przewody z wtyczkami? To nie jest opona że się zużywa. Chyba że się mylę?



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: lukas1305 » sob paź 05, 2013 11:50

Robson119 pisze:no jakbyś mógł to jak najbardziej celem porównania :]
Właśnie sie dowiedziałem(dopóki motor pracował bez drgawek-w moim przypadku póki nie osiągnął 90 wszystkie wartości w grupie 018 stały jak widły w gnoju),że w czasie gdy zaczeły sie lekkie drgawki wartość w grupie 018 na jednym z cylindrów(już na zagrzanym motorze) nie miała zera(nie pamieta dokładnie kol. który mi diagnozował ile wynosiła wartość bo było to na początku roku robione)



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » wt paź 22, 2013 18:50

Dawno się nikt nie udzielał więc trochę poruszę temat ponownie.
Byłem u speców w firmie ECU PROJECT, Pan sprawdził dokładnie auto na komputerze, wszystkie parametry okazały się w normie, dawka paliwa, bipy ustawienia itp. nie jestem mechanikiem ale gość wyglądał na kumatego więc wierze mu że jest pod tym względem wszystko ok, zmienił mi obroty ponownie na 840 i było znacznie lepiej, drgania były nadal odczuwalne ale dużo mniejsze. Generalnie po raz kolejny usłyszałem od niego że te ten typ tak ma aczkolwiek przyznał mi racje że strasznie irytujące są te drgania w moim aucie, po wizycie u niego trochę przyjemniej się jeździło.

Dzisiaj wymieniałem łożysko w kole i pomęczyłem jeszcze mechanika trochę, sprawdziliśmy ciśnienie na cylindrach, efekt 40 , 40 , 35 , 36 ciśnienie nie jest równe i chyba trochę za wysokie??? co myślicie??? sprawdzał ktoś u siebie jakie ma ciśnienie??? jakie powinno być??? Natomiast padło nowe podejrzenie na zawory, mechanik na słuch mówi że mogą się zacinać ( zacierać ) i to one mogą powodować nierówną prace silnika i te drgawki, natomiast wróciłem do swojej starej poduszki tego lizaka silnik-skrzynia. Poduszka już nieco wyrobiona ale na niej nie mam żadnych drgań, owszem silnik nadal nie równo pracuje ale przynajmniej nie mam drgań, w takim razie spokojnie pomyśle w przyszłości o tych zaworach może to one są winowajcą.



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: vp-tdi » wt paź 22, 2013 20:45

35,i 36 to juz oznaka ,że coś nie halo ,powinny byc nie duże rozbieżości .w moim starym ALH jak było nie równe sprezanie to też były drgania i żadne cuda nie pomagały ,d-masy wiemieniane itd a drgania jak były tak były ,dopiero wymiana słupka silnika pomogła tyle ,że mi sie fartło bo z przebiegiem 145tys km kupiłem od rozbitka.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » wt paź 22, 2013 20:54

słupka??? a cóż to za ustrojstwo, pierwszy raz o tym słyszę, zresztą im więcej szukam tym więcej takich sytuacji dostrzegam że nie wiem o co chodzi, ile taki słupek kosztował Ciebie??? jak to wygląda?
póki co nie dramatyzuje, jak się zdecyduje na remont to po rozebraniu będzie chyba widać co jest nie tak?



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » wt paź 22, 2013 21:01

a takie ciśnienie nie jest za wysokie??? nie powinno być niższe??? co może powodować takie wysokie ciśnienie???



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: vp-tdi » wt paź 22, 2013 22:44

Aatrox pisze:słupka??? a cóż to za ustrojstwo, pierwszy raz o tym słyszę, zresztą im więcej szukam tym więcej takich sytuacji dostrzegam że nie wiem o co chodzi, ile taki słupek kosztował Ciebie??? jak to wygląda?
póki co nie dramatyzuje, jak się zdecyduje na remont to po rozebraniu będzie chyba widać co jest nie tak?
haha .słupek to silnik goły


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Decybeljg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Decybeljg » sob paź 26, 2013 13:41

czy ktoś ustalił już cokolwiek jakąś przyczynę mam to samo na zimnym i jak na ciepłym silniku golf iv 2003 asz 130KM przebieg 223tys dwumas wymieniony turbo poduchy itp. znajomy kiedyś mi powiedział że to mogą by uszczelniacze pompo wtrysków robiłem logi itp wszystko w normie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=495730" onclick="window.open(this.href);return false;

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: lukas1305 » sob paź 26, 2013 15:19

Jak masz wszystko w porządku to nie ruszaj nic a uszczelniaczy pompek jesli twierdzisz ,że ok to też nie ruszaj.........pudło.



Decybeljg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Decybeljg » sob paź 26, 2013 17:06

coś musi być interesuje się tym bo chciałbym podkręcić go trochę


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=495730" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości