1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

milenium5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 00:07

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa.

Post autor: milenium5 » śr gru 04, 2013 23:38

Witam
Posiadam golfa 3 z silnikiem 1,9 TD. Problem zaczął się gdy chciałem rano odpalić i nic , zero reakcji. Kręciłem grzałem i nic, później postanowiłem dodać plaku do wlotu powietrza (zawsze załapywał gdy był zalany), zagadał ale nie odpalił tylko na rozruszniku i plaku. Myślałem że rozrząd przeskoczył a że i tak czekała mnie wymiana paska lada dzień to postanowiłem to zrobić. Wymieniłem pasek, wszystko ustawione książkowo nawet zgadzało się ze starymi znakami od poprzedniej wymiany. Nadal zero reakcji, zauważyłem brak paliwa w wężyku zasilającym, podczas kręcenia powietrze z odrobina ropy w przewodzie pulsowało raz prawo raz lewo. Paliwo podłączyłem na krótko na kroplówkę. Przelewa się przez pompę grawitacyjnie i wraca powrotem gdy silnik stoi. Przewód na jednym wtrysku popuszczony (nie podaje ani garama paliwa na wtryski). Kręciłem dość sporo na rozruszniku i nie zasysało paliwa z kroplówki tylko jakby minimalnie je cofalo z powietrzem co zauważyłem uprzednio ale mogło mi się wydawać. Rozdzielacz nie jest ukręcony (sprawdzone przez fachowca). Z budowy pompy łopatkowej która właśnie odpowiada za zasysanie paliwa ze zbiornika wiem, że ten typ pompy nie pozwala na przepływ cieczy podczas spoczynku pompy a w moim przypadku paliwo przelatuje powoli ale przelatuje przez pompę. Dodam, że golf stal ponad tydzień nie odpalany a stało się podczas pierwszych mrozów. Zatankowany po korek, dowiedziałem się u mechanika że po tankowaniu na tej samej stacji ma zatarty silnik jeden z samochodów które naprawia (stopione tloki pompa uszkodzona i cos tam jeszcze ale to mógł być przypadek losowy) Paliwo w zbiorniku jest czyste klarowne , wiec wytracenie parafiny bym wykluczył.



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: arka10 » czw gru 05, 2013 01:18

Ta pompa - jak ją nazwałeś " łopatkowa " nie działa - nie zasysa paliwa.
1 - Pompa sama jest zatarta - kamienie w pompie są zablokowane.
2 - W pompie jest woda i zamarzła.
3 - W zbiorniku jest woda i zamarzła.
Tel 797384613



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: _model_ » czw gru 05, 2013 10:09

Prąd do elektrozaworu na pompie dochodzi??


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

milenium5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 00:07

Re: 1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: milenium5 » czw gru 05, 2013 13:49

Woda w zbiorniku czy filtrze jest możliwa ale dlaczego podczas podania paliwa na krótko nie chce go zassać ? Lód w pompie by już odpuścił ponieważ samochód od poniedziałku stoi w ogrzewanym garażu. Elektrozawór sprawny oraz kostka stacyjki, napięcie dochodzi. Gdy zaleje kroplówkę paliwem i będę kręcił silnikiem ile potrwać może odpowietrzenie jej tak aby podała paliwo na wtryski? Podczas kręcenia silnika gdy wężyk jest zalany paliwem od góry do dołu pojawia się powietrze i wędruje ono powoli ku górze , wydostaje się ono z pompy.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: Michał_1977 » czw gru 05, 2013 15:40

Weź mu podaj paliwo z jakiejś konkretnej bańki,a nie kroplówką...
Przecież w niej wężyk jest jak nitka,więc jak silnik ma na tym odpalić?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

spatz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 23, 2012 20:58

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: spatz » czw gru 05, 2013 17:29

arka10 pisze:1 - Pompa sama jest zatarta - kamienie w pompie są zablokowane.
2 - W pompie jest woda i zamarzła.
3 - W zbiorniku jest woda i zamarzła.
4- przytkany powrót :grin:



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: arka10 » pt gru 06, 2013 22:44

Odkręć przy pompie przewód doprowadzający paliwo. W ten otwór włóż osłonę odpowietrznika hamulcowego z małym otworkiem w środku. Popuść śrubę przewodu przelewowego pompy. Dużą strzykawką napełnij pompę aż z odpowietrzenia poleci paliwo. Przykręć śrubę przelewu pompy. Strzykawką wytwórz ciśnienie w pompie a 2 osoba niech w tym czasie kręci rozrusznikiem. Rozrusznikiem kręcić tylko w tym czasie gdy strzykawka buduje ciśnienie. Po odpaleniu lekko przegazować silnik i zgasić. Powtórzyć to jeszcze raz a następnie zgasić silnik i przykręcić doprowadzenie paliwa. Teraz powinien zapalić.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: Michał_1977 » pt gru 06, 2013 22:52

Nie rozumiem po co ma tak się bawić...
Przecież w każdym motoryzacyjnym sklepie kupi za 20zł pompkę paliwa,którą wpina się w wężyk i zostawia na stałe.Pompka taka przyda się później wielokrotnie,choćby przy wymianie filtra paliwa :bigok:
http://allegro.pl/pompka-paliwa-reczna- ... 32440.html" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa POMOCY!

Post autor: arka10 » pt gru 06, 2013 23:32

Co racja to racja.



milenium5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 00:07

Re: 1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa.

Post autor: milenium5 » śr gru 11, 2013 11:03

Problemy z filtrem paliwa. Trochę tego wkładu wleciało w pompę , wyczyściłem dokładnie (podwiesiła się jedna łopatka w pompie wstępnej) Później zaczęło mi lecieć paliwo z pod cięgna gazu (przelew się zatkał śmieciami). Mam nadzieje że porblemy z silnikiem na jakiś czas zażegnane. Wszystkie paski wymienione, pompa wyczyszczona plus nowe filtry i wyczyszczony smok w zbiorniku. Teraz pali na strzała lepiej niż kiedyś. Dzięki za odpowiedzi
ps uważajcie na lipne paliwo, zniszczyło mi ono filtr paliwa prawdopodobnie.



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa.

Post autor: xlsss » śr gru 11, 2013 13:59

Na jakiej stacji tankowane, jeżeli można wiedzieć ?



milenium5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 00:07

1.9 TD Pompa nie zasysa paliwa.

Post autor: milenium5 » pn gru 16, 2013 16:04

Najtańsza stacja w Bydgoszczy czyli przy sklepie Auchan.
Mam kolejne problemy z moją pompą, nie będę otwierał nowego tematu więc napiszę tutaj.
Znowu się rozchodzi o wyciek a konkretnie z odpowietrznika tego grzybka ciśnieniowego na samej górze pompy w 1.9 TD. Rozebrałem to całe ustrojstwo i nic niepokojącego nie zauważyłem oprócz tego że znajduje się tam paliwo a uprzednio było sucho. Na tym metalowym pręcie powinien być jakiś uszczelniacz? Byłem z tym u mechanika i powiedział żebym sobie wyprowadził wężyk do zbiorniczka i co jakiś czas zlewał ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 45 gości