Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Jaki olej?

Post autor: bjks88 » pn gru 16, 2013 18:20

Dysponuję umiejętnością czytania ze zrozumieniem i umiejętnością interpretacji karty charakterystyki i paszportu produktu. Poza tym napisałem odczucia jak silnik chodzi po lotosie - i to nie tylko moje. Tak to jest jak się coś nie spodoba, od razu się pieni i nie doczyta do końca.

A ty jakie masz niezbite dowody? Szwagier lał go przez 20 lat do Golfa I 1.6D i jeździł czy może zrobiłeś test butelki przy -20'C mrozie?
Możesz nawet kotlety smażyć na tym Lotosie skoro tak go ubóstwiasz, ale nie wciskaj ludziom kitu. Na razie tylko przeczytałem ,że to bardzo dobry olej a jedyny twój argument to cena. Nie mówię ,że ten olej jest zły - jakby mnie było stać żeby mieć dwa auta i jedno by było do ciorania, to pewnie bym go zalał bo jest najtańszy. Ale jeżeli komuś zależy na silniku po co kusić los.

http://allegro.pl/olej-lotos-synthetic- ... 13074.html" onclick="window.open(this.href);return false; 13 zł/litr. Bądźmy poważni...



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki olej?

Post autor: kris » pn gru 16, 2013 21:48

bjks88 pisze:Dysponuję umiejętnością czytania ze zrozumieniem i umiejętnością interpretacji karty charakterystyki i paszportu produktu
Dane tam to prawie każdy producent ma takie same więc słaby argument :bajer: Lotos Quazar to już dobra liga olei, niestety droższe od np valvoline synpower więc wolę kupić go, poza tym bańka 4l to lekka pomyłka :bigok:


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » wt gru 17, 2013 09:14

bjks88 pisze:A ty jakie masz niezbite dowody?
Ano widzisz że tak się składa iż firmowy ALH nabija właśnie 58 tysiąc km na Lotosie 5W-40 i nic nie wskazuje na to abym przy następnej wymianie (za 4 tyś km) wlał cokolwiek innego. Testowałem go ubiegłą zimę (kiedy porankami mieliśmy -26*C). Testowałem go latem kiedy furmanka targała prawie 600kg ładunku z Czarnej Białostockiej i idzie kolejna zima podczas której będzie się musiał wykazać w związku z tym nie licytuj się kto ma większe doświadczenie bo ja nie muszę czytać kart charakterystyki. Wiem jak się silnik zachowuje na tym oleju. W przeciwieństwie do Ciebie i wielu innych co w życiu w ręku nei miał, w życiu w silnik nie wlał ale pieje na wszystkich forach jakie to ścierwo.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Re: Jaki olej?

Post autor: bjks88 » wt gru 17, 2013 14:04

Piasek pisze: bo ja nie muszę czytać kart charakterystyki.
Gratuluję. Olej jest super bo firmowe auto przejeździło na nim 60 tys., coś pięknego po prostu :rotfl: brat ma w Sunny 2.0D półsyntetyk Mobila 10W40, przejeździł na nim 230 tys, auto w tej chwili ma 410 tys., przejechane i dalej jeździ. Następny cudowny olej, lej go do czego popadnie. Lotosa półsyntetyk miałem w poprzedniej Hondzie a miałem tam też Mobila i bez wątpienia silnik lepiej chodził na Mobilu. Kończę tą jałową dyskusję, niech każdy czytający wyciągnie swoje wnioski.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » wt gru 17, 2013 14:15

bjks88, ja bym proponował uspokoić język.
bjks88 pisze: Lotosa półsyntetyk miałem w poprzedniej Hondzie a miałem tam też Mobila i bez wątpienia silnik lepiej chodził na Mobilu
A zdajesz sobie sprawę, że taki Mobil półsyntetyk może być produkowany w Gdańsku na Elbląskiej?

Obstawiam efekt nowego oleju plus placebo.



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Jaki olej?

Post autor: -V.A.G- » wt gru 17, 2013 17:02

mi nie chodzi o to ze tanio.tylko o to ktory z tego przedzialu cenowego bedzie najlepszy? wielu moich znajomych od lat leje lotosa i nic sie nie dzieje.na castrolu raz sie przejechalem i to gorsze chyba jak lotos. nawet jakiegos k2 texar mialem w mk4 tdi i klasa silnik chodzil. a elf/total to zle oleje?


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Orange69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 14:14
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Jaki olej?

Post autor: Orange69 » śr gru 18, 2013 08:49

Witam.

Mam dylemat i mam nadzieję że ktoś mi doradzi ;) Mam AXRa z 2002 roku na pompkach. Poprzedni właściciel był totalnym ignorantem i zalewał zamiast syntetyku, półsyntetyk i to jeszcze castr... 10w40. Przejechał na tym oleju może z 30-40 tysi trudno powiedzieć. Teraz zbliża się wymiana oleju i nie wiem czy wrócić do syntetyku z symboliką 505.01. ( Wiem że niektórzy napiszę że lej bo tak wymaga producent, ok, wiem, tylko chodzi o to że auto może mieć 300 tysi lub może nawet 350 tysi przejechane). Jeśli doradzacie żeby przejść to jak to zrobić?? W serwisie doradzili żeby wlać najpierw jakiś syntetyk najtańszy, pojeździć z 500 km zlać i zalać właściwy np. Motula. Mechanicy u mnie w mieście wiadomo co mówią że szklanki, że rozszczelni (bzdura to wiem). Tylko najgorzej mniej martwi że jeśli przejdę i zaczną się tzw szklanki to podobno nie można tego faktu odwrócić.

Proszę o pomoc.
Z góry dzięki!!



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Jaki olej?

Post autor: -V.A.G- » śr gru 18, 2013 09:25

mozna odwrocic naprawa glowicy. jezdzi na tym 10w to lej dalej to i jezdzij. i tak przebieg juz spory i mniejszy nie bedzie.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » śr gru 18, 2013 09:39

Też tak uważam w przyp. niepewnych (a raczej dużych) przebiegów...
Przyjmujemy tutaj za pewnik że każdy kto ma TDI PD śmiga na min. 505.01 a to niestety błąd bo u mnie na 10 baniek oleju sprzedawanego do PD max 5 to te właściwe i zalecane - reszta leje co najtańsze albo co mu pasuje bo pojęcia zielonego nie ma co lać powinien.
Poza tym z tego co kojarzę to chyba Gulf ma w ofercie olej 10W-40 z normą 505.01 i nie kosztuje więcej niż Mobil Super 2000


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Orange69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 14:14
Lokalizacja: Grudziądz

Jaki olej?

Post autor: Orange69 » śr gru 18, 2013 09:40

Czy ktoś jeszcze może się wypowie?? ;)



Orange69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 14:14
Lokalizacja: Grudziądz

Jaki olej?

Post autor: Orange69 » śr gru 18, 2013 09:43

10W-40 z normą 505.01 to też będzie syntetyk z tego co kojarzę. Valvoline ma taki olej niby pół a jak się przeczyta specyfikację to pełen. Zaleję chyba pół tak jak miał do tej pory tylko muszę się liczyć z tym że sprzedam go raczej w ciągu roku bo dłużej pompki nie dadzą rady. Ale dzięki kolego odezwę się do Gulfa.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » śr gru 18, 2013 09:50

Orange69 pisze:Czy ktoś jeszcze może się wypowie?? ;)
Ale tu nie ma o czym się wypowiadać. Koniecznie olej 505.01 i koniec. Nie mylić przy okazji z 505.00 Ewentualnie 507.00 ale ten jest jeszcze droższy i przeznaczony do tryby LL.

A jak chcesz przyoszczędzić to rób co chcesz.



Orange69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 14:14
Lokalizacja: Grudziądz

Jaki olej?

Post autor: Orange69 » śr gru 18, 2013 09:56

Jakbym chciał przyoszczędzić tak jak to napisałeś to bym pytał tutaj o zdanie ?? Nalałbym taki jaki był i cześć. Poza tym chcę się zorientować czy się stanie coś z silnikiem ewentualnie z pompkami jak wleje dalej półsyntetyk i odwrotnie co może się stać jeśli zaleję pełen. Nie chodzi mi tu o kasę na olej bo 50 zł w tym przypadku naprawdę nie robi różnicy. Teraz zaleję półsyntetyk a za pół roku będę miał pompki do regeneracji za 2 koła. Znam się na tym trochę ale pytam naprawdę ludzi którzy się znają, może ktoś miał taki przypadek?? Auto miało wymianę głowicy na używkę ale w dobrym stanie, wymianę pierścieni, węży, turba. Chcę po prostu nim trochę pojeździć i nie robić tak jak to zrobił mój poprzednik że leje co się da jak najtaniej byle pojeździł, następny będzie się martwił. Szanuje samochód.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » śr gru 18, 2013 09:59

Wiec lej koniecznie olej 505.01. To są oleje 5W40 najczęściej. Patrz na etykietę, będą na niej wypisane aprobaty. Jak ma 505.01 to jest odpowiedni dla TDI PD bez DPF.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości