1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: banshee12 » sob gru 21, 2013 17:16

Shmatan pisze:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

Awatar użytkownika
dzejson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: śr sie 27, 2008 18:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: dzejson » sob gru 21, 2013 23:29

Kisielooo pisze:"zzzziiiiuuuuuuuuuu"
coś takiego? tylko że tutaj występuje na postoju..
[youtube][/youtube]



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: banshee12 » ndz gru 22, 2013 09:19

Na podstawie filmiku śmiem twierdzić, że auto ma 2 problemy.
1. Świst spowodowany nieszczelnością
- w twoim przypadku sprawdziłbym czy wszystkie elastyczne połączenia, w tym także węże oraz intercooler
2. Chrobotanie przy puszczeniu gazu za co winna jest zmienna geometria
Nie wiem, czy powyższe zauważyłeś i czy u ciebie występują oba objawy również.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

Kisielooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 13:49

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Kisielooo » pn gru 23, 2013 23:32

dzejson, dzięki za filmik. Mój dźwięk jest bardzo podobny tylko na oko 3 razy ciszej.
banshee12, podczas puszczania gazu u mnie takiego chrobotania nie słyszę. Co do pierwszego pierwszego punktu to wydaję mi się, że to właśnie to tylko nic nieszczelnego nie mogę znaleźć na postoju. Mechanicy po szybkim sprawdzeniu umywają ręce. Muszę znaleźć bardziej upartego fachowca.
Shmatan, staram się opisać to jak najdokładniej. Nagrać jest ciężko bo dźwięk w nagraniu wtapia się w dźwięk przyspieszającego silnika i pracującej turbiny.
Tomos15 koni mam standardowo 105 ale po chiptuningu około 135. Rozrząd był wymieniany około 3 miesiące temu. Przed tą operacją też był problem, o którym mowa.
Ostatnio zmieniony pn gru 23, 2013 23:51 przez Kisielooo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: adiq » pn gru 23, 2013 23:39

Sprawdź czy wszystkie świece są dobrze wkręcone; może być przedmuch. pozdro



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: banshee12 » wt gru 24, 2013 09:17

Skoro to bardziej pkt.1, który napisałem wyżej to jest to nieszczelność i przedmuchiwanie powietrza po osiągnięciu swojego maksimum w układzie dolotowym. Zakres obrotów przy którym to wystepuje również świadczy o tym, że w tym momencie jest duże ciśnienie (najczęsciej jest w tym zakresie małe przeładowanie). Obstawiam któreś połączenie na grubych węzach lub słabą opaskę na jakimś elastycznym wężu. Najczęsciej w 1.9 puszczają w taki sposób krótkie gumowe łączniki przy intercoolerze. Nie wiem jak wygląda to w golfach V - jeśli są tylko o-ringi na połączeniach, jak w 1.9tdi PD (np. passat) to trzeba szukać zapoconego połączenia i wymieniać w tym miejscu o-ring. Przecięcia i dziury nie znajdziesz, bo tylko przy dużym ciśnieniu występuje nieszczelność.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: M A T E U S Z » pt gru 27, 2013 00:15

Witaj Kisielooo, ja mam identyczny problem od pewnego czasu w swoim TDI AHF lecz w MK IV, niestety dopiero po sylwestrze będę mógł pojechać do gościa który na prawdę się zna na VW.
Miałeś w ostatnim czasie czyszczone turbo czy też uszczelka pod głowicą była wymieniana?


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: banshee12 » pt gru 27, 2013 09:22

M A T E U S Z pisze:...gościa który na prawdę się zna na VW.
Zobaczymy, czy to jeden z nielicznych, który się zna? Mam nadzieje, że szybko odpiszesz co wykrył, bo kolega też nie wie co u niego piszczy w trawie.
Poza tym, jak można przez internet powiedzieć, gdzie tkwi problem? Nawet autor nie potrafi opisać co słyszy, tylko wypisuje jakieś "BZIUUUUU"
Można co najwyżej podejrzewać niektóre elementy, ale bez weryfikacji pod maską co ma się stać? Cud? Samo ma się znaleźć i naprawić?
Uwierz, na forum jest dużo specjalistów, ale są bezradni przez takie wypowiedzi i brak konsekwencji w działaniu przez takich jak, wy.
Niech jeszcze 10-ciu napiszę, że ma to samo i co z tego? Co znaczy "mam to samo" po przeczytaniu określenia "BZIUUU"? Bziuu to robi mój wentylator w toalecie, czyli mam też to samo?


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

Kisielooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 13:49

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Kisielooo » pt gru 27, 2013 18:40

banshee12 weryfikowało mi to już dwóch mechaników (nie wiem czy skupiłeś się na powyższych postach). Jeden w Norauto a drugi u specjalistów od turbin - nie jest więc chyba tak prosto konsekwentnie działać. Trzeba szukać kolejnych mechaników a forum jest od tego co właśnie robimy - dyskutujemy na dany temat.
Co do:
Uwierz, na forum jest dużo specjalistów, ale są bezradni przez takie wypowiedzi i brak konsekwencji w działaniu przez takich jak, wy.
To chyba sam musisz konsekwentnie zadziałać z tym wentylatorem bo mój w toalecie robi gładkie "szuuuuuuuuuu" :)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Detektor » pt gru 27, 2013 19:56

adiq pisze:Sprawdź czy wszystkie świece są dobrze wkręcone; może być przedmuch. pozdro
Słuchaj kolego adiq, to forum to nie jest kabaret żeby próbować rozśmieszać forumowiczów.
A Ty kolego Kisielooo, dlaczego nie wkleisz nam filmiku swojego autorstwa ze swoim autem w roli głównej ?
Zobacz ile czasu minęło odkąd powstał temat i wszyscy muszą się domyślać o co chodzi a być może już dawno
ktoś by Ci powiedział w czym tkwi problem.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: adiq » sob gru 28, 2013 15:48

kolego Detektor nie wiem czy pozjadałeś wszystkie rozumy, czy się przejadłeś się w wigilię. Szuranie, bziuuuuu, czy tam jakieś Szuuuu podczas przyśpieszania, jak kupiłem auto miałem takie szuuuuktóre akurat mi nie przeszkadzało podczas właśnie przyśpieszania, akurat jak wymieniałem filtry oleje, świece przy okazji okazało się że jedna świeca nie była dobrze wkręcona praktycznie palcem mogłeś ją wykręcić i miałem przedmuch podobny do tego na filmie, po wymianie cisza, na forum chyba chodzi o to żeby to co komu przyjdzie na myśl podpowiedzieć zgadza się czy się mylę?!



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Detektor » sob gru 28, 2013 17:25

adiq pisze:na forum chyba chodzi o to żeby to co komu przyjdzie na myśl podpowiedzieć zgadza się czy się mylę?!
No właśnie się mylisz bo gdybyśmy mieli pisać cokolwiek tak bez przemyślenia to wiele byśmy nie pomogli ludziom. Zanim cokolwiek napiszesz to przemyśl czy to co Ci przyszło do głowy ma akurat sens bo pisanie na pałę co ślina na język przyniesie
na wiele się nie zda.
Ponieważ jesteśmy w dziale diesla jakiekolwiek przedmuchy w komorze spalania równały by się unieruchomieniem
silnika ewentualnie z jego nierówną pracą, czego nasz kolega w ogóle nie zgłaszał. Zakładając nawet delikatny przedmuch spowodowany niedokręconą świecą było by słychać nierównomierne syczenie z bloku silnika a my tu w temacie mamy szuranie
które słyszane jest dźwiękiem ciągłym.
Ogólnie bez oryginalnego dźwięku dotyczącego tego problemu będzie bardzo ciężko pomóc koledze w rozwiązaniu tego
problemu.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

Re: 1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: M A T E U S Z » sob gru 28, 2013 20:51

Co to bziuuuuuuuuuuu
Ja to scharakteryzuje tak:
Jak wjeżdżałem na A4 i przyspieszałem na początku myślałem, że to jest czołowy silny podmuch wiatru następnie, że to jakiś kawał lodu się kruszy, a na końcu tornado przechodzące pod maską.

- Silnik fabryczny nic nie chipowany ---> w ciągu roku robione ---> Turbo, uszczelka pod głowicą, a ostatnio Alternator
- Brak jakichkolwiek utrat na przyspieszeniu, prędkości.
- Brak utraty oleju
- Brak wycieku oleju na silniku
- Wszystko dzieję się tylko przy obrotach 1800-2200(na trzecim biegu najgłośniej, na piątym tego nie słychać).
- Po zdjęciu obudowy silnika ukazała mi się uszkodzona końcówka zaznaczona na zdjęciu pod numerem 7. Od strony rury filtra powietrza.
Obrazek
Wymieniłem będąc pewny, że to jest to. Niestety to nie to.
- Cóż mogę powiedzieć jeszcze nie wiem.
Te bziuuu jest mega zagadkowe


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

Kisielooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 13:49

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Kisielooo » sob gru 28, 2013 21:50

"M A T E U S Z" dokładnie na trzecim biegu najgłośniej a na piątym w ogóle nie słychać. Dzisiaj odkręciłem pokrywę dolną i ściągnąłem górną i podczas jazdy na ulicy słychać to brzęczenie dużo wyraźniej. Jutro nagram.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości