Uwaga na paliwo z BP

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Aramin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 29, 2013 13:09

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: Aramin » ndz sty 26, 2014 12:39

Zwyczajowo auto tankuję na Shelu. Na mojej stacji nie ma dwóch różnych olejów napędowych więc nie mam wyboru paliwa teoretycznie lepszego (droższego). Samochód pali mi 6,8-8 litrów (średnia z wielu tankowań) Ostatnio tak się akurat stało że smuczony byłem zatankować na stacji BP. Przy dystrybutorze zauważyłem zwykły ON - w cenie 5,34 oraz BP Ultimate w cenie 5,76. Jak byłem wcześniej przekonany to ten ultimate jest wzbogacony tylko o środki czyszczące układ paliwowy więc wydatek 42 groszy na litrze wogóle mnie nie przekonał i zalałem tańsze paliwo. Mam mułka 1.9 TD więc o jakiejkolwiek różnicy w mocy nie można tutaj mówić bo tu się mocy wogóle nie czuje, ale uwaga! SPALANIE na tym zwykłym ON z BP wyniosło mi 10,5 litra. Myslałem że z papci wyskocze! Radzę się 3 razy zastanowić zanim zatankujecie na BP. Być może trafiłem też na jakąś trefną stację ale normalnie aż brak mi słów...


"Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można określić go tym mianem". - Akio Toyoda
Wypożyczalnia samochodów Poznań

Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: michoswwy » ndz sty 26, 2014 12:46

chciał bym tu dodać że kilku znajomych zatankowało w te mrozy na BP i w nocy samochody pod chmurką stoją ostatnio było -22stopnie i paliwo im zgęstniało nie zależnie czy zwykłe czy Ultimate



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: dam18 » ndz sty 26, 2014 12:57

Moje autko również paliło jak smok jak tankowałem na BP, przerzuciłem się na lotos, jednak zastanawiam się czy nie zmienić na orlen



Awatar użytkownika
Damiano GTi
GOLF MK2 lover
GOLF MK2 lover
Posty: 809
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:09
Lokalizacja: Wolsztyn PWL
Kontakt:

Re: Odp: Uwaga na paliwo z BP

Post autor: Damiano GTi » ndz sty 26, 2014 13:02

Ja tankuje tylko na Orlenie i nie miałem nigdy żadnych problemów. O bp trochę opini już słyszałem a tu kolejna.

☆★☆ XPERIA S ☆★☆ - tapatalk


Obrazek
Moja GOLFINA ;): viewtopic.php?f=87&t=527245" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

SPRZEDAM ! viewtopic.php?f=119&t=554274" onclick="window.open(this.href);return false;

KUPIĘ GOLFA MK1 firmy WADER !!!

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: nitrox89 » ndz sty 26, 2014 13:08

Damiano1234 pisze:Ja tankuje tylko na Orlenie i nie miałem nigdy żadnych problemów
+1

Dodałbym jeszcze do tego Shella, bo co drugie tankowanie tam zalewam i jest wszystko ok.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Grzesiek.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 10:32
Lokalizacja: Niemce

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: Grzesiek.vw » ndz sty 26, 2014 13:20

A ja proponuje tankować na stacjach małych ale zaufanych bądź rzeczywiście na większych ale tylko na tych na których jest duży ruch. Bo tak jak koledzy już zauważyli że z jednego BP jest ok a na drugim lipa.



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: michoswwy » ndz sty 26, 2014 14:36

u mnie wszystkie samochody są tankowane paliwem ze Statoil nie Gold tylko normalnym ON dolewam do paliwa w zimę SKYDD i żadnych problemów ze spalaniem ropa nie gęstnieje wszystko ok



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: Q_mac » pn sty 27, 2014 01:48

Dawniej tankowałem na BP. Jednak różnica w cenie w moim rejonie była zauważalna (~1 groszy). Aczkolwiek w paliwie różnicy nie widziałem.



Awatar użytkownika
cargo109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 23:40
Lokalizacja: KBR

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: cargo109 » pn sty 27, 2014 02:58

a ja wam powiem taka historie iz obok mnie jest taka wioska debno jest tam bp jego właścicielką jest pewna kobieta która wielokrotnie była widywana na orlenie jak tankowala paliwo a odleglosc miedzy nimi to nie wiecej niz 300 metrow wiec panowie wnioski sie same nasuwają ja nigdy nie tankuje na bp tylko i wylacznie orlen i paliwo i cena duzo lepsza



marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: marcin998 » pn sty 27, 2014 10:00

Ja zawsze tankuję na BP i nigdy nie miałem problemów (kiedyś tankowałem na statoilu, a jeszcze wcześniej na orlenie), a gadanie że nagle samochód spalił 2 litry więcej to można sobie między bajki włożyć.

Prawda jest taka, że trzeba patrzeć kto jest właścicielem stacji, bo co z tego że jest szyld BP, Statoil czy Orlen jak właścicielem jest prywaciarz który ma franczyzę. Wiadomo na takich stacjach może być różnica, ale jeżeli tankujemy na stacjach macierzystych, których właścicielem jest dany koncern to nie może być lipy.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: ciachotdi » pn sty 27, 2014 14:02

Aramin pisze: Uwaga na paliwo z BP
:los2:

pani puści reczny

" onclick="window.open(this.href);return false;


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: dawidk92 » pn sty 27, 2014 15:13

Dodam od siebie, że mam w zwyczaju tankować na bezobsługowych NESTE i spalanie średnie z ostatniego roku wyszło mi 5,7 litra ON / 100km. Kilka ostatnich razy tankowałem na BP, bo stwierdziłem, że przed zimą warto zadbać o jakość paliwa. Samochód zaczął spalać w okolicach 7 litrów / 100 km. Nigdy więcej. Zaznaczam, że prowadzę sobie arkusz w Excelu w którym zapisuję każde tankowanie: kiedy tankowałem, ile litrów wlałem a potem zapisuję ile przejechałem na tym kilometrów i na podstawie tego wyliczam spalanie, więc moim zdaniem jest to wiarygodne. Tankowałem na dwóch różnych stacjach BP, które stoją w Bytomiu przy przelotowych drogach, więc jeśli tak dbają o swoją markę to życzę im szczerze wszystkiego najgorszego...



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Uwaga na paliwo z BP

Post autor: stefano189 » pn sty 27, 2014 15:46

dawidk92 pisze:dawidk92

ja jak jestem w twoich okolicach, to zawsze leje na STATOIL, ta stacja na małym wzniesieniu obok zjazdu na DK. Paliwo zawsze było ok, czy to zwykła ropa czy GOLD. i hot-dogi dobre :D


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Re: Uwaga na paliwo z BP

Post autor: dawidk92 » pn sty 27, 2014 16:10

stefano189 pisze:
dawidk92 pisze:dawidk92

ja jak jestem w twoich okolicach, to zawsze leje na STATOIL, ta stacja na małym wzniesieniu obok zjazdu na DK. Paliwo zawsze było ok, czy to zwykła ropa czy GOLD. i hot-dogi dobre :D
Przejeżdżam obok tej stacji dzień w dzień, od pn do pt jadąc na uczelnię, w weekendy do pracy a jeszcze nigdy tam nie tankowałem. Trzeba będzie kiedyś sprawdzić ;)



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości