MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

Post autor: Quintus » pt gru 09, 2011 15:46

rozbierałem w mk3 i mk4 i trafiłem raczej cos na wzór tego drugiego zdjęcia.



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

Post autor: dj_k2 » pn gru 19, 2011 18:17

Witam serdecznie.
Wymieniłem czujnik światła stopu i problem ustąpił.

Natomiast wystąpiła seria dziwnych zjawisk :D

W piątek tydzień temu przyjechałem do domku wieczorem i wyciągnąłem czujnik z golfa, zostawiłem autko na noc w garażu. Następnego dnia pojechałem i kupiłem odpowiedni czujnik. po wejściu do garażu samochód całkiem oszalał. W sposób losowy bez przerwy otwierały się szyby, wszystkie zamki, włączały się wycieraczki oraz migały kierunki. Przez noc zdążył się rozładować akumulator. Po włożeniu nowego czujnika oczywiście nic się nie zmieniło, autko nadal wariowało. Oddałem samochód do elektryka który wywalił dodatkowy alarm który dołożył poprzedni właściciel :D.

Samochód już nie nie otwiera i nie otwiera szyb oraz nie włącza wycieraczek :D. Teraz podczas jazdy lub zaraz po otworzeniu autka czasem zamykają się zamki. wydaje mi się że problem teraz dla odmiany leży w walniętym zamku klapy bagażnika. Dokładnie takie same objawy miałem jak były zimne luty w zamku drzwi kierowcy :D

To tak w ramach opisu moich działań przy wymianie czujnika stopu.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

Post autor: pavwloo84 » pt sty 31, 2014 19:48

Witam, odgrzeje temat. W moim przypadku mruga kontrolka swiec,brakuje swiatla stopu, oswietlenia wnetrza, przestal dzialac centralny zamek I nie uzbraja sie alarm. Prosze o pomoc dodam ze auto nie traci mocy.



Awatar użytkownika
kllimek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 20, 2010 20:54
Lokalizacja: LB

Re: MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

Post autor: kllimek » pt sty 31, 2014 20:50

pavwloo84 pisze:Witam, odgrzeje temat. W moim przypadku mruga kontrolka swiec,brakuje swiatla stopu, oswietlenia wnetrza, przestal dzialac centralny zamek I nie uzbraja sie alarm. Prosze o pomoc dodam ze auto nie traci mocy.

Jeśli chodzi brak świateł stop to pewnie czujnik pod pedałem było opisane kilka postów wyżej czytaj...
i podepnij auto pod kompa to będzie można coś więcej powiedzieć


Obrazek

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

Post autor: pavwloo84 » sob lut 01, 2014 18:45

A wiec wszystko juz dziala . Winny byl czujnik stopu - wymieniony na inny.przepalony bezpiecznik nr14 - przez co nie dzialal centralny zamek oraz el. szyb I lusterek. nadal mruga kontrolka swiec zarowych, czy musze podlaczyc kompa I wykasowac bledy?



Awatar użytkownika
mati_me3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 11:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: MOTORSTORG WERKSTATT i kontrolka świec

Post autor: mati_me3 » pt maja 22, 2015 10:28

Ja tez sam wymieniłem czujnik i dalej takie objawy (brak świateł stop z tyłu, komunikat, ESP + kontrolka świec na tablicy) i dopiero u elektryka okazało się, że przepalony był bezpiecznik a powodem tego były przełamane przewody na klapie bagażnika i one powodowały zwarcie i usterkę.


[i]"Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu..."[/i] [b]<-- jak ja chciałbym w to uwierzyć :-)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=179673 <-- mój Mk IV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości