Dodatki do oleju napędowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dodatki do oleju napędowego

Post autor: -V.A.G- » śr lut 19, 2014 21:27

liteon0 pisze:Ja przy kazdej wymianie oleju wlewam dodatek Valvo MaxLife. Niby czysci wtryski i robi inne cuda, nie wiem ile w tym prawdy, zaszkodzic raczej nie zaszkodzi a nie kosztuje majatku wiec mozna raz na jakis czas wlac
co ma olej do silnika do wtrysków ( układ paliwowy )

chyba ze to PD ? to co innego


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Dodatki do oleju napędowego

Post autor: liteon0 » śr lut 19, 2014 22:30

Przecież Kolega pytał o dodatki do ON a nie do oleju a ja taki dodatek do ON Valvo MaxLife zalewam do zbiornika przy każdej wymianie oleju... kapiszi? :hmm:


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: adiq » śr lut 19, 2014 22:58

Ja stosowałem liqui-moly kupowałem ten za 38 zł, typowo profilaktycznie i jak dla mnie efekt żaden. Spotkałem swego czasu znajomego teściów, który przejeździł 40 lat w PKS-ie i poopowiadał jak to było kiedyś, jak do zamków wtryskiwało się płyn hamulcowy aby nie zamarzały, w uszczelki wsmarowywało się zwykłą nivee taka była dostępna i między innymi opowiadał o swoim C3 w dieslu, który coś tam niedomagał jak się okazało pompowtryski w/g mechanika były do wymiany lub regeneracji, też mu polecił liqui-moly żeby zalać na zasadzie "może pomoże", więc kupił specyfik i efekt zerowy, no i nawiązując do historii o latach w pks-ie, przypomniał sobie jak do ropy przy mrozach -30 i więcej do autobusu dolewało się nafty dla lepszego rozruchu. W tym przypadku jak stwierdził nie miał nic do stracenia co najwyżej rozpierdaczy się do końca. Naftę jak tłumaczył leje się 0,5l na 20l ropy i zgadnijcie co się stało-otóż układ paliwowy się oczyścił a samochód jeździ po dziś dzień bez żadnej regeneracji czy też wymiany wtrysków a od zdarzenia minęły jakieś 2 lata. Metodę on stosuje sobie co 5 tankowanie i mówi że jest super i zero problemów z odpalaniem zimą bo podobno nafta zapobiega wytrącaniu się parafiny przy okazji ma właściwości czyszczące( nie wiem czy smarujące bo ciężko na necie znaleźć jednoznaczne opinie). Trochę się bałem, ale stwierdziłem jak pompo-wtryskom nic się nie stało to w TDI na pompie VP też nie powinno, po tej historii wlałem ,05 litra nafty na ok 25 litrów ropy, którą miałem w zbiorniku. Acha najważniejsze po dolaniu auto najlepiej żeby było rozgrzane i przegonić je porządnie tak na 3 biegu. Że zabiegu dokonałem po powrocie z trasy Bora była rozgrzana więc fru na długą prostą i gaz do podłogi z rury wyleciała brązowawa chmura (dodam że turbina zdrowa) czyli jakiś syf się przepalił a auto zimą zaczęło kręcić jak szalone, na mrozie odpalać od strzała i parametry mimo że mam bardzo dobre na wtryskach poprawiły się na jeszcze lepsze, a dodam co można sprawdzić na moim poście, że czekam wciąż na miejsce u mechanika żeby zajrzeć w rozrusznik bo napięcie na mrozie bardzo spadało i gorzej kręcił po nocy a po nafcie o niebo lepiej nawet jakby cichszy się zrobił. Także takie to moje doświadczenia z naftą za 12 zł z castoramy.



Awatar użytkownika
pilotozyrysa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 09:02
Lokalizacja: ZoRy

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: pilotozyrysa » czw lut 27, 2014 23:44

Jak dla mnie to wszystko placebo, suplementy diety silnikowej, których celem jest tylko wyciąganie z ludzi kasy. Producenci tych niby wspomagaczy :jaja: śmieją się z nas naiwnych :jezor:



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: daniel.wwe » pt lut 28, 2014 09:20

Kiedys u kumpla w ALH wieszal sie wtrysk, na probe wlal dodatek Valvoline MaxLife, po dwoch aplikacjach tego srodka stukanie ustapilo i korekcje sie poprawily, wiec cos tam to daje...


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: daniel.wwe » pt lut 28, 2014 09:21

Kiedys u kumpla w ALH wieszal sie wtrysk, na probe wlal dodatek Valvoline MaxLife, po dwoch aplikacjach tego srodka stukanie ustapilo i korekcje sie poprawily, wiec cos tam to daje...


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: -V.A.G- » pt lut 28, 2014 10:47

może dlatego ,że pewnie go przegonił i sie odblokował .
ps: kolega żonie pożyczył auto ( mk2 1.9 tdi ) po 2 miesiacach zaczely sie dziac cyrki bo ona nim jezdziła max 40-50.
silnik sie zamulił . musiał go pare razy przegonić ,wlał troche PB 95 do ON :satan:


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Dodatki do oleju napędowego

Post autor: Barton_ » ndz lis 08, 2015 19:38

W jakiej ilości olej 2T wlewać do OO??
Jakie inne dodatki stosować??


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości