Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: adiq » wt lis 12, 2013 22:08

czy w silnikach na VP też ustawią się kąt synchronizacji wałka?



peryzgorzelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 12:45
Lokalizacja: Bolesławiec, Zgorzelec

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: peryzgorzelec » wt lis 12, 2013 22:24

adiq pisze:czy w silnikach na VP też ustawią się kąt synchronizacji wałka?
w VP nie ustawia sie konta synchronizacji wałka ,



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: adiq » wt lis 12, 2013 22:49

czyli tylko kąt wtrysku i dawkę tak?



peryzgorzelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 12:45
Lokalizacja: Bolesławiec, Zgorzelec

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: peryzgorzelec » wt lis 12, 2013 23:05

Tak , kat wtrysku, a jak musisz poszukac na forum lub yt



mmart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 25, 2006 01:14
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: mmart » pn lip 14, 2014 14:08

Witam.

Czy problem drgawek został może rozwiązany w opisywanej w tym wątku VW Borze ?

W mojej Borze ASZ mam dokładnie to samo.

Obecnie jestem po kolejnej inwestycji/wymianie - tym razem poduszki stabilizującej skrzyni biegów i efekt jest jak w opisywanym przypadku - odwrotny.

Bora jest już po wymianie kompletnego sprzęgła i dwumasu, zmianie listwy zasilajacej PD i regenercji PD - efektu brak.

Badanie VAGiem ponoć nic nie wykazuje.



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: adiq » wt lip 15, 2014 09:58

W moim ALH winny był dwumas.



MarsNapada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 19, 2013 15:51
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: MarsNapada » wt lip 15, 2014 10:57

od razu sie przyznam że nie przeczytałem całego Waszego tematu i może nic nie wniosę do dyskusji ale ja bym zaczął od poduszek silnika wymieniamy wszystkie na raz! i od tego samego producenta! (ja wsadziem lemforder i są ok), dwumase również trzeba wykluczyć ale to juz pewnie zrobiliście, pozostaje wszystko co się kręci bo to własnie może powodowac takie wibracje (czasami lekko zuzyte łożysko robi drgania i przeniosi niemilosierne dzwięki na budę a gdy je zdejmiemy wydaje się w sumie jeszcze okej) czyli cały osprzęt do rewizji

Aatrox pisze:dodam jeszcze że jak włącze klimatyzacje to drgania ustają, silnik dostaje większe obciążenie i wydaje mi się że pracuje równo, po nagrzaniu silnika jest wszystko ok.

w tym przypadku obstawiam łożysko sprzegiełka klimatyzacji...


176 Km 340 Nm
Hamulce 312 mm przód 256 mm tył

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: wron » śr lip 16, 2014 23:57

MarsNapada pisze:wymieniamy wszystkie na raz! i od tego samego producenta! (ja wsadziem lemforder i są ok)
Ale że co są ok? Trzęsło Ci budą i po wymianie wszystkich poduszek przestało? To było rozwiązaniem Twojego problemu?



MarsNapada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 19, 2013 15:51
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: MarsNapada » czw lip 17, 2014 09:53

wron pisze:
MarsNapada pisze:wymieniamy wszystkie na raz! i od tego samego producenta! (ja wsadziem i są ok)
Ale że co są ok? Trzęsło Ci budą i po wymianie wszystkich poduszek przestało? To było rozwiązaniem Twojego problemu?
ja miełem trochę inaczej bo trzesło mi buda przy 3 tyś obr na silniku (powyżej i ponizej już nie) czyli jak sobie jechałem ze stałą prędkością 150km/h to akurat miałem 3 tyś obr i wtedy miałem telepanie ile ja sie naszukałem, akurat w tym czasie robiłem całe zawieszenie i wrzuacałem hamulce 312 mm czyli wszystko fabrycznie nowe łącznie z felgami i oponami a te wibracje dalej były więc rozpędziłem sie i wysprzegliłem obroty spadły i eureka ;] dopiero wyminan poduch pomogła. Dodam jeszcze że po założeniu nowych poduch było jeszcze gorzej i byłem załamany bo kupe kasy wydałem, ale na drugi dzień one się ułożyły i miód malina ;] (poduchy lemforder to są oryginały mają zeszlifowane numery VW czyli te same poduchy kupisz w ASO tylko za dużo większą kase) Dodam jeszcze że to wszystko miało miejsce przy przebiegu 150 tyś km (przebieg pewny bo auto mam od nowości) tak więc te poduchy wcale tak długo nie wytrzymują...


Dodam jeszcze, że to wszystko co napisłem również o tych łożyskach w poprzednim poście jest poparte moimi doświadczeniami bardzo dbam o auto i moje chodzi "jak nowe" pare razy walczyłem z jakimś tam pukaniem, stukaniem czy wibracjami tak więc nie mędrkuje i nie piszę aby pisać. Czasami szuka sie nie wiadomo czego a rozwiązanie proste jak budowa cepa. Przebiegi naszych aut są juz raczej wysokie z racji wieku więc osprzęt się zużywa i od tego trzeba zaczynać.


176 Km 340 Nm
Hamulce 312 mm przód 256 mm tył

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: wron » czw lip 17, 2014 12:24

A co ze starymi poduchami? było widać po któreś ślady zużycia, jakieś pęknięcie itp.?



MarsNapada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 19, 2013 15:51
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: MarsNapada » czw lip 17, 2014 14:07

wron pisze:A co ze starymi poduchami? było widać po któreś ślady zużycia, jakieś pęknięcie itp.?
Były luźniejsze niż te nowe, ale nie popękane jakiejś tam starsznej destrukcji nie było widać. Mechanik powiedział, że wyglądają całkiem dobrze, a okazały się przyczyną.


176 Km 340 Nm
Hamulce 312 mm przód 256 mm tył

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » ndz lip 20, 2014 08:27

Panowie do mojego auta nie ma poduch lemfordera, , febi lub swag. Czy warto to to instalować w razie konieczności ???



Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: adiq » ndz lip 20, 2014 14:25

Mnie się wydaję że są napewno, musisz popytać w paru miejscach bo z uwagi na ceny niektórzy tego nie ściągają. Jakieś są na allegro i na stronie intercarsu. Ja osobiście też zakładam wszystko lemforder;a(łączniki, końcówki, drążki, poduszki wszystko co się da, a tuleje stabilizatora z ASO).Jeśli chodzi akurat o poduszkę skrzyni założyłem swag'a bo lemforder'a nie było(był na zamówienie) a auto miałem na kanale więc była potrzebna od ręki.Poduszka swag'a miała szlifierką zjechane logo vw,audi- służy ponad rok. O febi się nie wypowiadam bo nie wiem.



Szery
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 30, 2010 01:20

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Szery » ndz lip 20, 2014 22:41

witam
u mnie również pojawiły się drgania w silniku ( silnik axr 02 r golf ) autem śmigam od 4 lat i przez ten czas żadnych większych problemów aż w końcu odezwał się 4 pompowtrysk który został zregenerowany po włożenie pompowtrysku i przy okazji ustawieniu rozrządu pojawiły się drgania tylko i wyłącznie na 4 i 5 biegu i przyciśnięciu pedału do końca , po podłączeniu pod kompa pojawił się błąd z wypadaniem zapłonu , błąd został usunięty i w znacznym stopniu drgania ustały ale nie do końca minimalnie jeszcze odczuwalne , serwis gdzie był samochód wymienił uszczelki na pozostałych 3 pompowtryskach i już przed wymianą powiedzieli ze jeżeli to nie pomoże to do wymiany jest na 100 % podwójna pompa która kosztuje w granicach 1000 zł :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości