Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » sob sie 23, 2014 08:50

hehe, Jak pracowalem wczesniej w aso to pamietam ze ludziska pryzjezdzali zazwyczaj troszke po. Czyli zamiast te 30 tys i nei mowie ze ani cm dalej tylko wlansie robilijeszcze pare tysków. PAmietam astry J i insignie i robienie 35 tys to standard. DOradcy zazwyczja juz tam klinetowi paplali ze tak nie wolno. Ale tez spora ilosc pryzjedzala terminowo czy nawet z tysiac dwa szybciej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: Jaki olej?

Post autor: Probe041 » sob sie 23, 2014 11:02

Ale mnie bawią te wasze opowieści o tym jak to na zachodzie katują auta. Czasy gdy wszyscy deptali się skończyły już dawno, większość teraz po takich Niemczech jeździ kulturalnie 120-130km/h i pilnuje aby za dużo przypadkiem auto nie spaliło :-D



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: yosef99 » pn sie 25, 2014 11:51

KZI pisze:W tym tygodniu chcę zamówić olej i filtry. Wybrałem Motula (już pisałem wcześniej o tym), ale obrodziło ostatnio tych olei po 80zł, jakoś wcześniej były po stówce. Wysyp podróbek, czy po prostu patrzyłem zamkniętymi oczami?
Wybrałem od tego sprzedawcy, może wiecie, czy tam mają pewniaki?
http://allegro.pl/motul-6100-synergie-1 ... 14253.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/zestaw-filtrow-filtro ... 05229.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem, czy mogę podawać linki, ewentualnie bijcie mocno, ale nie banujcie :D

Z opisu wychodzi, ze filtr oleju wejdzie, ale są tez na aukcjach jakieś mniejsze o połowę wersje o innych numerach - rozumiem, że ma być ten dłuższy filtr z aukcji?
Pierwszy raz wymieniam, chcę zadbać o auto, nie stać mnie robić 2x ;)

Silnik AGR, Golf 4 90koni 1998r

Czy zmienić też olej w skrzyni biegów? Nigdy nie był wymieniany, wycieków nie widać. Jedynka tak co drugi raz nie chce wejść, wepchnięta na lekkiego chama ;) wejdzie z lekkim zgrzytem, a jeszcze raz sprzęgło, lub luz i wbicie już wchodzi bez problemu. Reszta biegów idealnie działa.

Dziękuję, pozdrawiam ;)
Krzysiek
Cześć,

ja zmieniłem z Mobil Super 10w40 na Motul Synergie 10w40, jedyna różnica jaką zauważyłem (przejechane na nim 5tyś) to to że dłużej słychać popychacze na zimnym silniku niż na Mobilu. Jak z ubytkami to wypowiem się dopiero po wymianie (niewykluczone że wrócę do Mobila). Ja kupowałem tutaj:
http://motul.sklep.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
znajomy u nich kupuje i leje do corolli D4D i twierdzi że sklep sprawdzony.
Jeżeli chodzi o wymianę oleju w skrzyni to na pewno nie zaszkodzi, olej polecam kupić oryginalny w salonie, cena "normalna" albo nawet taniej niż za inne oleje na alledrogo a dobiorą Ci olej pod Twój model skrzyni. Radzę też zaopatrzyć się w dobry klucz tzw. imbus (17mm) :)

Ps.
mój silnik ALH



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » pn sie 25, 2014 14:22

yosef99 pisze:zmieniłem z Mobil Super 10w40 na Motul Synergie 10w40, jedyna różnica jaką zauważyłem (przejechane na nim 5tyś) to to że dłużej słychać popychacze na zimnym silniku niż na Mobilu
Wychodzi na to że ten Motul nie jest jakiś wybitny w klasie 10w40 ;)
Zamiast wracać do Mobila zalej coś z 5w40, może być Motul X-Cess, albo Shell Helix Ultra (tylko ten z nową etykietą).



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Jaki olej?

Post autor: bingos » wt sie 26, 2014 08:42

Mam pytanie - testował ktoś olleje Millersa? Jestem ciekaw jak sprawdzają się w praktyce.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Jaworess » wt sie 26, 2014 13:20

Teraz mam zalany Millers Trident 10W40 w swoim AHU. Szczerze...czy ja wiem czy warto...chyba nie polecę raczej :jezor:
Wcześniej nigdy Millersa nie miałem za to miałem wszystkie inne poza Motulem. Zawsze z czystym sumieniem mogę polecać Liqui Moly.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Jaki olej?

Post autor: ja4rqu » wt sie 26, 2014 18:00

millers niet. MIałem 5w40 i po przegonieniu na autostradzie zaczeła szklanka stukać. Przytarło ją delikatnie. Na innych 5w czyli motul czy fuchs, nie ma czegoś takiego. Mi tam na motul krócej klepało.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jaki olej?

Post autor: -michau- » wt sie 26, 2014 20:00

Minęło kilka tys. km odkąd zalałem amsoila i nie żałuje.
Silnik zdecydowanie ucichł, chodzi głównie zaraz po odpaleniu na zimnym, ale również podczas jazdy na wyższych obrotach.

Nie wiem czy to przypadek, ale po sprawdziłem na vagu, na amsoilu zaraz po odpaleniu na zimnym silnik trzyma równo 903 obr, na poprzednim oleju obroty po odpaleniu na zimnym silniku wahały się między 880-920. Może to czysty przypadek.

Może i wymiana 5L za 200 zł oleju co 10k km to przesada, ale przy amsoilu już pozostaję :)


GTB... :satan:

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Jaki olej?

Post autor: mosfet » wt sie 26, 2014 22:45

Ja miałem amsoila i nie umiałem teraz dostać na szybko to kupiłem motula specific 505.01 i jak na razie 2 tys kilometrów i żadnej różnicy nie widzę, żeby coś stukało inaczej niż zwykle, czy żeby konsumpcja była większa.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jaki olej?

Post autor: -michau- » wt sie 26, 2014 22:54

Przesiadłem się z castrola i jechałem na nim do 15k km, dlatego stąd może taka różnica u mnie.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » śr sie 27, 2014 00:36

Zmieniłeś olej dość słaby, który miał już swoje przejechane, na świetnego Amsa, nic tylko się cieszyć i jeździć :bigok:



Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Jaki olej?

Post autor: Jefferson » śr sie 27, 2014 01:05

A co powiecie na oryginalny olej VW? np http://allegro.pl/olej-special-plus-5l- ... 26561.html" onclick="window.open(this.href);return false; ???



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » śr sie 27, 2014 16:29

Z tego co kiedyś czytałem to może być ten Fuchs:
http://olejefuchs.pl/titan-gt1-5w40-xtl.html albo Castrol Edge. Oba da się dostać taniej, a przepłacać za znaczek VW nie ma sensu ;)



crazy.driver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 28, 2014 00:29

Jaki olej?

Post autor: crazy.driver » czw sie 28, 2014 00:43

Ja w swoim 2.0 Tdi stosuje : http://www.motochemia.pl/castrol-edge-5 ... p-913.html" onclick="window.open(this.href);return false; i jestem bardzo zadowolony. Co prawda trochę go ubywa ale nie są to jakieś straszne ilości. Naprawdę polecam :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości