Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Neoarti » czw sie 26, 2010 11:05

W mojej octavii Sdi nie działa klapa gasząca co za tym idzie rzuca silnikiem przy gaszeniu i wywala błąd na vagu bo się nie zamyka tylko cały czas jest otwarta czy taką część można naprawiać ?? czy w grę wchodzi tylko wymiana ??


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Sztomel » czw sie 26, 2010 12:40

Musisz odpowiedzieć tylko co to masz za silnik bo w jednych SDI (tych starszych czyli AEY) klapa jest sterowana podciśnieniem a w nowszych AGP i AQM elektrycznie za pomocą silniczka V157. Sterowanie pierwszej jest łatwo naprawić ale drugiej to już zależy od rodzaju usterki w V157. Poza tym podaj kod błędu bo możliwe że jest brak połączenia elektrycznego z elektrozaworem podającym podciśnienie do siłownika klapy gaszącej lub z V157.


Obrazek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Neoarti » czw sie 26, 2010 13:32

klapa sterowana elektrycznie nie pamiętam kodu błędu ale pisze coś właśnie o v157
bąłd jest taki sam czy klapa jest podłączona do instalacji czy też nie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Neoarti » czw sie 26, 2010 18:31

kod błedu 19559


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Sztomel » czw sie 26, 2010 18:55

czyli albo uszkodzenie wewnątrz silnika albo na wtyczce wiązce lub sterowniku silnika. W tym celu wypnij wtyczkę od V157 i przy pomocy miernika uniwersalnego sprawdź napięcie pomiędzy pinem 4 wtyczki a masą np. korpusem pompy wtryskowej (pin 4 to pin zewnętrzny od strony półokrągłej wtyczki) oraz sprawdź napięcie pomiędzy pinem 4 a 1 wtyczki (oczywiście pomiaru dokonaj na kluczyku w stacyjce przekręconym w pozycję zapłon) Podczas pomiarów napięcie w obydwu przypadkach powinno być takie samo jak napięcie akumulatora - jeśli tak będzie to trzeba rozebrać silnik V157 i tam szukać przerw w obwodzie a jeśli będzie brak napięcia na ww. pinach wtyczki lub jego znaczny spadek to musisz sprawdzić całą wiązkę od wtyczki aż do wtyczki przy sterowniku silnika (pęknięta izolacja, zwarcie pomiędzy przewodami, zwarcie do masy oraz zwarcie do plusa). Jeśli instalacja będzie sprawna to niestety trzeba będzie się zająć sterownikiem silnika ale raczej wykluczam taką ewentualność. Praca klapy gaszącej w SDI jest również zależna od aktywności zaworu EGR - jest to zupełnie inaczej niż w TDI, w SDI klapa gasząca przymyka się jeśli zawór EGR jest aktywowany ale nawet nie ma sensu robić logów grupy 003 gdyż od razu jest wiadomo, że wskazania MAF actual będą odbiegać od normy z powodu ww. błędu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Neoarti » pt sie 27, 2010 12:17

a czy jazda z taką usterka jest szkodliwa dla silnika
? co do napięcia to pomiedzy 4 pinem (zewnętrznym od strony zaokrąglonej) a masą mam ok 8V natomiast pomiędzy pinami 1-4 (oba zewnętrzne) jest tyle co w aku czyli nieco ponad 12V


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: hutnik » śr wrz 17, 2014 11:08

Ja mam podobny problem w Golfie 1.9tdi PD AXR, też mam klapę gaszącą elektryczną, tyle że u mnie ona przepala bezpiecznik 34 od jakiegoś czasu, wypiołem wtyczkę i jest dobrze poza gaszeniem bo silnikiem telepie podczas gaszenia.
Rozglądam się za klapą gaszącą. Najlepiej gasić ze sprzęgłem i oszczędzać dwumas.


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Sztomel » pn wrz 22, 2014 01:09

Skoro wywala bezpiecznik to znaczy, że V157 ma zwarcie więc ...


Obrazek

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: hutnik » pn wrz 22, 2014 20:32

V157 czyli rozebrać klapę gasząca i dobrać się do silniczka?


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: Sztomel » wt wrz 23, 2014 07:31

Innego wyjścia nie masz ale najpierw sprawdź czy sama klapa gasząca się nie blokuje mechanicznie wewnątrz jej obudowy o np. nagar bo to też będzie powodowało przepalanie bezpiecznika.


Obrazek

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Octavia SDI czy da się naprawić klapę gaszącą

Post autor: lukas1305 » śr paź 08, 2014 11:53

Witam.
Panowie temat jest o sdi ale ,żeby nie zakładać nowego to napisze tutaj,otóż na jakiś czas temu zapalił mi sie check i info na desce (gas scarico ....)komunikaty mam w języku włoskim ale dowiedziałem sie ,że chodzi o coś z analizą spalin,jak kolega podpiął to był jeden błąd czujnika płynu chłodzącego i żeczywiście wskaźnik na desce wariował .....tydzień temu wymieniłem ten czujnik i do przedwczoraj było ok,a dzień potem znów identyczny w/w komunikat podpiety i dwa błędy ale inne 1) 19558 P3102 silnik klapy wlotu powietrza(v157)-brak sygnału oraz 2) 17075 P0691 obieg wentylatora1 -niski sygnał ....z tego co wyczytałem to jest problem z albo z silniczkem lub może być przetarty kabelek i przy okazji tego wszystkiego nie chodził wentylator(ponoć jest na jednym bezpieczniku z v157 i żeczywiście pod maską spalony był 10A ale zanim go włożyłem wypiąłem wtyczke z przepustnicy włożyłem nowy i wentylatory sie załączyły a w momencie(i tego alarmu z wentylatorów już nie ma tylko został ten pierwszy z v157) jak wepne wtyczke to bezpiecznik pada czyli zwara gdzieś i mianowicie chciałem zapytać zanim wymienie na nową przepustnice jak sprawdzić czy walnięty silniczek czy kabelek gdzieś przetarty,są tam cztery kable w kostce dwa fioletowe(pewnie sygnałowe do ecu) jeden brąz(masa?) i czerwono-niebieski(+?)czy tam na kostce TYLKO pojawia się napięcie w chwili gaszenia czy jak......chce wykluczyć albo przetarcie kabelka lub v157

dodam ,że jak pierwszy raz zapilił mi sie check to wymontowałem całą klape i wyczyściłem w środku choć za bardzo co tam nie było czyścić tylko śladowe ilości oleju,jak odpiołem ten wąż i paluchem ruszam przepustnice to moge ją zamknąć a a jak puszczam to sama wraca do poz.otwartej(narazie jeżdże z wypiętą wtyczką z przepustnicy ale wiadomo na dłuższą mete niebardzo bo przy gaszeniu budą bardziej telepie)
Panowie podpowiedźcie coś jak to ugryźć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości