Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: bartol_variant » czw gru 11, 2014 21:39

Witam. Pacjent to VW Passat 1.9 TDi 130 ps AVF, auto zakupione z padniętą uszczelką, wymieniona uszczelka, wszystkie krućce, czujnik temperatury cieczy i wszystkie oringi na wężach, zbiorniczek + korek także, rozrządy + pompa vacum etc. Po tych wszystkich zabiegach nadal ubywa płynu chłodniczego, nie ma nigdzie wycieku, po długim postoju brak widocznej plamy pod autem, brak zacieków przy wężach na silniku etc. Systematycznie po jeździe ubywa płynu, brak mi już pomysłów i wizji co robić i gdzie szukać przyczyny... Dodam że autem po wymianie uszczelki zrobiłem jakieś 3000 km, niekiedy pojawia się też problem z odpaleniem jak jest chłodniej na dworze, ale nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tematem. Czy ktoś ma jakieś sugestie ? Pozdrawiam



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: Rav656 » czw gru 11, 2014 22:52

A olej jaki? Czarny czy kawa z mlekiem?



bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: bartol_variant » czw gru 11, 2014 23:52

Czarniutki, świeży. Dodam że nic nie wskazuje na nagrzewnicę, nie czuć nigdzie silnej woni płynu, dywany suche. Węże też są w porządku, nie są twarde, jak nigdy nie miałem takich problemów to z tym AVF dojść do ładu nie mogę za nic...



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: indyczes » pt gru 12, 2014 17:30

Pozostaje jeszcze kwestia chłodniczki oleju, no ale pisałeś, że olej czysty.



SLAWEK2626
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:10
Lokalizacja: KR

Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: SLAWEK2626 » czw gru 18, 2014 18:37

Kolego zrób tak; po forsowne jeździe postaw auto tak aby tył był wyżej i za jakiś czas sprawdź czy nie ma z przodu plamy. Ja mam podobnie jak Ty, tzn ubywa mi płyn, uszczelka pod głowicą ok. zbiorniczek czysty nigdzie wycieków prócz tego jednego. Prawdopodobnie chłodnica do wymiany. Pozdr.



bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: bartol_variant » sob gru 20, 2014 23:09

SLAWEK2626 pisze:Kolego zrób tak; po forsowne jeździe postaw auto tak aby tył był wyżej i za jakiś czas sprawdź czy nie ma z przodu plamy. Ja mam podobnie jak Ty, tzn ubywa mi płyn, uszczelka pod głowicą ok. zbiorniczek czysty nigdzie wycieków prócz tego jednego. Prawdopodobnie chłodnica do wymiany. Pozdr.
Właśnie tak stoi, zgrzałem go troszkę po trasie i czekamy na efekty. Jest to mega męczący temat, bo cały czas ubywa a nie bardzo widać gdzie. Wyciek jest dosyć znaczący bo po trasie powiedzmy 600-700 km ubywa 500-600 ml płynu. Jak to nie okaże się chłodnica to już nie wiem, zostaje tylko kwestia bloku, ale nie ma ciśnienia w układzie, węże są ok, przez zbiorniczek nic nie wywala, nic na to nie wskazuje...



92arek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 05, 2014 21:05

Ubywa płynu chłodniczego po wymianie uszczelki !

Post autor: 92arek » sob gru 20, 2014 23:37

napompuj w układ chłodzenia 1,5 bara i będzie widać gdzie leci



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości