Czy to dwumas pada?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
longajlent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 04, 2008 08:13
Lokalizacja: Mszana Dolna
Kontakt:

Czy to dwumas pada?

Post autor: longajlent » wt lis 30, 2010 22:41

Noi spasowała, mechanik miał mine :). Jeszcze autko testuje czy wymiana dwumasa rozwiązała moje wszystkie problemy.

Dziwna rzecz się pojawiła, jak by tarcie lub syk powietrza (coś jak przy tirach) na zimnym silniku słyszalne bardziej z tyłu przez rurę wydechową oraz mniej ale również z przodu? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Jak się rozgrzeje to nic nie słychać.



Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to dwumas pada?

Post autor: hutnik » wt lis 18, 2014 00:01

witam, u mnie pojawiły się takie jakby stuki (chyba nie metaliczne) albo coś jak obcieranie jak jadę na 4 biegu i mam powyżej 2800 obrotów, i jak nacisnę wtedy sprzęgło to też to słychać, poniżej 2500tyś cisza.
Wydaje mi się że odgłos dochodzi z przodu od strony kierowcy, na 1,2,3 biegu tego nie ma, na 5 jeszcze nie sprawdzałem. Nie wiem czy to dwumas?
Podczas gaszenia nie słychać odgłosów metalicznych, ale czasem na biegu jałowym słychać delikatne odgłosy metaliczne z okolic skrzyni.
przy przyspieszaniu z 60km/h 4 bieg, też nie ma większych drgań, tylko normalny odgłos "mulenia" silnika


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
Adi 89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob gru 28, 2013 20:17

Czy to dwumas pada?

Post autor: Adi 89 » pt lut 20, 2015 15:21

odgrzewam kotletak :) czy to dwumas?? objawy ?? delikatnie puszczam sprzegla na wstecznym biegu czuc drgania na pedale i slychac metaliczny dzwiek z okolic skrzyni to samo tylko w mniejszy stopniu jest jak wrzucam jedynke drganie pedalu jest ale nie ma tego metalicznego dzwieku tak glosnego czy mam bieg czy na luzie jak jade po nierownoscia slychac metaliczny dzwiek z okolic skrzyni i jak skrecam w prawo tylko w prawo to tez delikatnie go slychac?? czy to dwumas mechanikt twierdzi ze na pewno dwumas


Obrazek
MOJ BLUE JAZZ GOLF IV 25th USA :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533474" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to dwumas pada?

Post autor: hutnik » pt lut 20, 2015 23:55

na biegu jałowym, dodaj gazu tak do 1600obr i przy zejściu obrotów jeśli będzie coś słychać metaliczne pukanie to na pewno dwumas, spróbuj tak kilka razy bo dwumas może się zatrzeć i nie zawsze go słychać
U mnie tylko w ten sposób wyczułem że to dwumas,, czasem tez na światłach lekko pukało... innych objawów nie było, po wymianie wszystko wróciło do normy.


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
Adi 89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob gru 28, 2013 20:17

Czy to dwumas pada?

Post autor: Adi 89 » pt lut 20, 2015 23:59

dodam ze na przykaład jeszcze na zimnym silniku slychac metaliczny dzwiek na biegu jalowym


Obrazek
MOJ BLUE JAZZ GOLF IV 25th USA :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533474" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości