Pęknięty zawór EGR ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dread
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob paź 30, 2010 18:00
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Dread » śr lip 01, 2015 10:54

Witam, mam pewien problem, mianowicie ostatnio jak gasiłem auto lekko zatelepało budą, wcześniej tak miałem jak pompa vacum była nieszczelna, pomyślałem może jakiś przewód od podciśnienia przetarł się (ok roku temu wymieniane wszystkie), patrzę są ok, lekko przytyrane ale bez dziur i nagle zobaczyłem, że EGR jest pęknięty ? nigdzie na necie nie widziałem czegoś takiego, co może być przyczyną ? dodam, że zawór był zaślepiony od ok 3 lat (zaraz jak kupiłem samochód zaślepiłem), oring wymieniony trzy miesiące temu pompa vacum też, co teraz z tym zrobić ? wywalić zawór i wstawić flanszę ( widziałem na necie gotowe już z możliwością wyjścia pod czujnik a wskaźnik boost już czeka na montaż) ?

Obrazek


AHF 144KM 310Nm http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520991" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: maks149 » śr lip 01, 2015 23:29

Śmiało wstawiaj flansze i po kłopocie jedz do tunera to ci egr wyłączy i po problemie :P :bigok:
ew kupić nowy EGR :hmm:
ew według uznania zeszlifować na równo dać śrubę i nakrętkę (sposób mało profesjonalny) :rotfl:


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Dread
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob paź 30, 2010 18:00
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Dread » czw lip 02, 2015 00:20

Dzięki za odpowiedz. Kupować nowe EGR to chyba mija się z celem jak i tak byłoby zaślepione, wystarczy wyłączyć zawór czy potrzeba jest korekta softu ? Też tak myślałem, że flansza będzie najlepszym rozwiązaniem, oprócz telepania przy gaszeniu są jakieś inne niedogodności ? co w ogóle może być powodem takiego pęknięcia ? trochę poszperałem w necie i nie znalazłem takiego uszkodzenia


AHF 144KM 310Nm http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520991" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: owcy2 » czw lip 02, 2015 10:21

Jak się z niego nie leje i działa, to ja bym go zostawił, ew. dał śrubę z nakrętką :bajer:
Dając flanszę pozbawiasz się klapy gaszącej. Możesz go zaślepić podkładką, albo tymczasowo śruta od łożyska w wężyk zapodać i też działał nie będzie.
Jakby się z niego lało to można go wybebeszyć, zaślepić i zostawić klapę gaszącą.
W AHF nie trzeba nic wyłączać w ECU, żadne błędy się nie pokażą, zaślepiasz/wywalasz i już.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Sztomel » czw lip 02, 2015 18:41

Ale ktoś przegiął z tą śrubą trzymającą zaślepkę zaworu EGR - dłuższej nie było :goof:
Przecież ewidentnie widać, że pęknięcie spowodowane jest wkręceniem zbyt długiej śruby bo pewnie wcześniej ktoś uszkodził gwint w otworze przy flanszy i teraz rozwiercił i nagwintował otwór w lustrzanym odbiciu nadlewu montażowego uchwytu siłownika klapy gaszącej.
To uszkodzenie jednak nie ma żadnego wpływu na telepnięcie przy gaszeniu. Ewidentnie albo nie dochodzi podciśnienie do elektrozaworu N239 lub do siłownika klapy gaszącej albo pęknięte jest samo ramię tego siłownika.


Obrazek

Dread
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob paź 30, 2010 18:00
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Dread » czw lip 02, 2015 23:20

Po weekendzie podjadę do mechanika podłączamy pod kompa i zobaczymy co wyjdzie


AHF 144KM 310Nm http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520991" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Re: Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: maks149 » sob lip 04, 2015 21:01

owcy2 pisze: W AHF nie trzeba nic wyłączać w ECU, żadne błędy się nie pokażą, zaślepiasz/wywalasz i już.
to zależy czy usuniesz cały elektrozawór itp. czy tylko zaślepisz rurkę podciśnienia :pub:


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: ROBAL_26 » ndz lip 05, 2015 07:57

Dread, jeśli jesteś zainteresowany to mam praktycznie nowy zawór EGR na zbyciu ,kupiony do swojego auta a po roku zrobiłem swap silnika i został,ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: wesol » ndz lip 05, 2015 08:08

na allegro takie czesci chodza po 15-30 zl. Kupujesz, wycinasz to ufo, zaslepiasz pozostalosc po ufo, wezyk od ufo zaslepiasz srubka czy czym tam chesz, dajesz zaslepke pod rurke laczaca egr z kolektorem wydechowym. Spisz spokojnie bo klapa gaszaca oszczedza ci poduszli silnika plus zabezpieczenie przed rozbieganiem sie silnika jak turbo by mialo puscic olej w dolot. Ot cala filozofia. Ja nie mam w obu autach EGRa i jest dobrze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Dread
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob paź 30, 2010 18:00
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Dread » sob lip 18, 2015 18:02

wesol dzięki za odp, tak też raczej zrobię, masz może zdjęcie jak u Ciebie wygląda egr bez tej "czaszy" u góry ?


AHF 144KM 310Nm http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520991" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: wesol » sob lip 18, 2015 18:49

Obrazek

Obrazek


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Skrzak » sob lip 18, 2015 23:07

Mi też coś cały czas cieknie z okolic kolektora/egr, chociaż sam egr mam zaślepiony. Wesol sam to wycinałeś jakąś szlifierka kątową? Wężyk zaslepiłes na końcu czy po prostu usunąłeś i zaślepiłeś przy samym zaworze? Bo z tego co rozumiem to od EGR jest środkowy z tych trzech zaworów podciśnienia? Właśnie też się zamierzałem na flanszę ale lepiej żeby klapa gasząca była. Czy trzeba coś zmieniać w sofcie jak zaślepię wężyk od zaworu w AXR?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: wesol » ndz lip 19, 2015 08:03

w AXR masz osobno egr i osobno klape gaszacą. Mozesz nawet sobie zakupic takie coś: http://allegro.pl/f97-zaslepka-zamienni ... 12218.html i podmieniasz zamiast EGR'a lub tak jak ja poprostu fleksem wykastrowac drania a wezyk zaslepic i po sprawie. Zaslepiasz tylko srubka pod tym ufo oraz dajesz zaslepke ta popularna na allegro pod rure od kolektora.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Pęknięty zawór EGR ??

Post autor: Skrzak » pt lis 13, 2015 20:57

Więc jednak kupiłem to co podałeś. Będę jutro wywalać cały egr ale zostawiam klapę gaszącą.
Cos tam jeszcze mnie zaskoczy przy podmianie egr? Oczywiście mam zaślepiony, ale coś mi się obiło o uszy, że wężyk odmy gdzieś tam jest podłączony?
Tyle wiem, ze jak chce się odmę wyłączyć z dolotu to odprowadza się wężyk pod silnik albo do butelki albo oil catch tank. Ale dobrze kojarzę, że właśnie gdzieś w egr jest wpięty ten wężyk?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości