Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: niebieski91 » pn paź 25, 2010 17:48

Udesky pisze:Jedyne paliwo jakie ściągają z Niemiec to V-Power Reacing 99
i nie do końca prawda - bo nie jedyne
Bezpośrednio z Niemiec przywożone jest paliwo (i benzynka i ON) na stacje benzynowe w oddziałąch transportu Poczty Polskiej - przynajmniej w Szczecińskim Okręgu Logistycznym - i ja tankuje to paliwko i nie narzekam - a skąd wiem - bo wiem - mają dobrą umowę i paliwko jest zawsze tańsze niż shelowskie czy orlenowskie i jest dobre


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Haki » pn paź 25, 2010 18:05

Na większości stacji - BP -SHELL - w woj Lubuskim - w pobliżu dawnych granic - również dowożone jest paliwo z DE.

We Wrocku - wszystkie stacje mają to samo - tj - przyjeżdżają pod skład Orlena - i leją w cysterny - Shell - Bp i inne ... a następnie leją dodatki.. tu każda z firm ma swoje specyfiki i w zależności od jakości .. leją tego więcej lub mniej.

Skąd ... wiem :chytry: mam tam swoich ludzi :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: BENITO » pn paź 25, 2010 18:17

Ja z shella przesiadłem się na statoil, auto mniej pali albo dystrybutory mniej oszukują :hmm:


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Piasek » pn paź 25, 2010 21:01

Ja od 7 lat ujeżdżam dieslami i cały czas tylko i wyłącznie na jednej, maleńkiej prywatnej stacyjce tankuję...
Wiosna, lato, jesień, zima. Nigdy się nie zawiodłem. A bywają takie miesiące że 4 zbiorniki to mało ;)
Oni liczą na mnie kiedy mam pieniądze, ja na nich jak mi czasem do pierwszego braknie a jeździć trzeba...
Współpraca lepsza niż te wszystkie wasze punkty i złote karty...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: italiano_83 » pn paź 25, 2010 21:22

Haki pisze:Na większości stacji - BP -SHELL - w woj Lubuskim - w pobliżu dawnych granic - również dowożone jest paliwo z DE.
A potem mieszają i sprzedają ten sam "kompot" co "wszędzie" w lubuskim :bigok: Tylko cena na granicznych stacjach wyższa :chytry:
Ja tankuje na ORLENIE jak jestem w PL, dlaczego bo najłatwiej- najwięcej tego "dziadostwa" postawili, a cena też znośna, ale w porównaniu do tego co zalewam w NL to i tak "kompot" a nie ON :grrr: Shell i BP też już "obczaiłem" przynajmniej w Gorzowie Wlkp - jakiejś specjalnej różnicy brak, choć na tych droższych ON fura mniej przydymia.
Niestety "paliwo" u nas jest strasznie marne, widać to najlepiej w tym co wypłynie z filtra paliwa w czasie wymiany kiedy odkręcimy korek odwadniający/spustowy :shock:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
banczo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 01, 2015 22:55
Lokalizacja: Lublin

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: banczo » ndz lis 01, 2015 10:45

mam pytanko. Ostatnio tankuje na orlenie i nie wiem czy warto zalewać verve czy zwykła ropę do golfa 2 1.6 td?



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: AndrzejP4 » ndz lis 01, 2015 13:35

Ja od paru tygodni zalewam ON na Tesco - rzekomo jest to paliwo niemieckie, 0% biokomponentów. Tak jakby ciszej chodzi... :)



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Barton_ » ndz lis 01, 2015 13:54

banczo pisze:mam pytanko. Ostatnio tankuje na orlenie i nie wiem czy warto zalewać verve czy zwykła ropę do golfa 2 1.6 td?
Ten silnik przerobi niemal każde paliwo.
Jeżeli chodzi o pracę silnika to i na opałówce pojeździsz.
Jeżeli chodzi o rozruch zimą to paliwa premium dają większe szanse, że nie będzie z nim problemów - ale na to są tańsze sposoby.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Piasek » ndz lis 01, 2015 14:47

AndrzejP4 pisze:ON na Tesco - rzekomo jest to paliwo niemieckie
bzdura - pochodzi jak każde (legalne) z krajowych rafinerii
AndrzejP4 pisze:0% biokomponentów
bzdura - regulują to odpowiednie dyrektywy UE które nałożyły obowiązek bio-dodatków w odpowiednich ilościach w każdym paliwie
AndrzejP4 pisze:Tak jakby ciszej chodzi.
autosugestia.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: lukas1305 » ndz lis 01, 2015 16:16

Powiem tak,....jeździłem cały czas(tylko) na orlenowskiej vervie a to dlatego ,że miałem znajomą która była na orlenie kierowniczką i mówiła mi "jak chcesz rope tankować to tylko verve bo w zwykłej orlenowskiej bardzo dużo walą biokomponentów" (nie wiem na ile prawdy w tym co mówila ale powiedziała,że zdecydowanie więcej niż powinno być).Kiedyś po podpieciu vcds-a bipy i wartości w bloku 013 były zdecydowanie podwyższone,np.bipy dochodziły do 60 i na próbe zmieniłem na shella na zwykłą rope i okazało sie że pompki i bipy zdecydowanie sie poprawiły(bipy spadły do 30) a pompki 0 +/-0.20(wcześniej +/-0.40 i tak już zostało ,teraz tankuje na shellu i jest ok.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: VW_seller » ndz lis 01, 2015 18:35

ja tankuje OO OT w cenie wody magnevity ,jeździ tak samo jak na on ,po 100 tys km pompe rozebrałem z ciekawosci czy coś jej od tego jest (nic) OO to zwykła ropa tylko nie ma na to akcyzy dlatego tyle kosztuje i ma dolany inny barwnik .OT to zwykly olej mineralny tez na tym normalnie jexdzi z tym ze do tego i tego dolewam oleju mixol itp 1litr na caly zbiornik ( 66l) .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Barton_ » pn lis 02, 2015 01:08

lukas1305 pisze:Powiem tak,....jeździłem cały czas(tylko) na orlenowskiej vervie a to dlatego ,że miałem znajomą która była na orlenie kierowniczką i mówiła mi "jak chcesz rope tankować to tylko verve bo w zwykłej orlenowskiej bardzo dużo walą biokomponentów" ...
Przecież oba paliwa idą z tej samej beczki tylko dodatki do Vervy dolewają po zadołowaniu do zbiornika na stacji.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: darwaz » pn lis 02, 2015 10:52

Ja polecam OR z biedronki w promocji. Tylko teraz się zimno zrobiło i już nie da rady jeździć :) . 2 lata temu przejechałem całe włochy na lidlowym oleju (bo tam biedronki nie mają:) )

Obrazek



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: VW_seller » pn lis 02, 2015 11:42

or to lipa lepszy jest OT lub OO , ztym ,że OR kupisz na legala własnie w małych marketach i jak jest okolo 3zeta za litro to sie oplaca


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości