Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kowal9215
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 26, 2015 08:39
Lokalizacja: Bogatynia

Jaki olej?

Post autor: kowal9215 » śr sty 27, 2016 22:45

A czemu aż 15W40? Ja tam mam przebieg 320tys i leje 5W40. :)



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Jaki olej?

Post autor: mk4tdi » śr sty 27, 2016 22:58

Mój klekot "lata" na 5W40 i nie zamierzam zmieniać, a na blacie 370tys :bigok:


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » śr sty 27, 2016 23:02

jeszcze lepiej będzie chodził jak na "edżu" z promocji 80zł/4L z przesyłką...
Z tym że te etykiety to sobie handlowcy chyba sami drukują bo ile byś nie znalazł info nt. w/w oleju w necie każdy co innego pisze. Ta konkretna zapewne pod potrzeby naszych diesli z oferty Niemiec płakał jak sprzedawał stworzona została.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

kowal9215
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 26, 2015 08:39
Lokalizacja: Bogatynia

Jaki olej?

Post autor: kowal9215 » śr sty 27, 2016 23:29

Ja poszedłem do sklepu stacjonarnego i za 5l dałem coś koło 160zł. A przy kupowaniu przez allegro trzeba być przygotowanym na to że będzie podróba...



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » czw sty 28, 2016 05:36

Toż to morderstwo dla silnika jest :goof:


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » czw sty 28, 2016 10:04

Cieszy niewątpliwie fakt że ludzie zaczynają skręcać ku na prawdę dobrym oliwom jak Millers, Penrite, Lucas Oil, Mopar czy AMS Oil albo Selenia - oleje których nikt nie podrabia bo w skali kraju idą tego niewielkie ilości. Co więcej, często za tym idzie świadomość użytkownika że taki olej max 15 tyś km w silniku siedzi i zmiana. Jeżeli jeszcze ma do czynienia z silnikiem od nowości - to na prawdę rokuje mu długie życie i setki tyś km przelotu.
Problem jak w/w zaczynamy "leczyć" zreanimowaną padlinę którą na zachodzie pałowała 340 tyś km nim wystawiła korbę bokiem przy interwale olejowym "jak się przypomniało"...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

piotroot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 14, 2015 01:30

Jaki olej?

Post autor: piotroot » czw sty 28, 2016 18:19

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć co będzie najlepsze na gwarancji do 1.6 tdi 105 km ? Jak to jest z tą aktualna aprobata vw , na prawdę to jest tylko na pewien okres czasu?

Chciałem zalać 5w30 millers xf longlife, dobry będzie taki ?

Dodam że auto jeździ tylko w trasy i tylko z dużymi prędkościami, zero jazdy po mieście. Przebieg zbliza się 45 tys km , zmieniam co 15 tys. Interesują mnie oleje z wyższej półki.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » czw sty 28, 2016 18:36

Będzie dobry. Ja stosuję do swojego znacznie tańszy Total Ineo Long Life 5W-30 - już 3cią wymianę


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

piotroot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 14, 2015 01:30

Jaki olej?

Post autor: piotroot » czw sty 28, 2016 18:57

A co z ta aprobatą? Nie będą marudzić w serwisie ? Znalazłem w internecie tylko jakieś starsze tabelki z 2013r chyba i nie było tam millersa



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » czw sty 28, 2016 20:11

Jest aprobata
http://www.millersoils.pl/wp-content/up ... E-5W30.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

piotroot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 14, 2015 01:30

Jaki olej?

Post autor: piotroot » czw sty 28, 2016 20:16

Dzięki wielkie za odpowiedź i pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: t0mal » ndz sty 31, 2016 02:43

Czy uważacie, że zmiana oleju na inny niż zalecany przez producenta może wyjść na dobre?
Ja np w swoim mercedresie miałem od nowości lany 15W40, kiedy zacząłem nim jeździć od razu zalałem mobila 0W40. i muszę przyznać, że od razu zauważyłem różnicę - po pierwsze po odpaleniu z rana silnik normalnie się zbiera, podczas gdy na mineralu czuć było, jak w miarę rozgrzania się silnika zmniejsza się turbo dziura, a po drugie po wymianie oleju przy 15k świerzo wlany olej jest czysty, jak w benzyniaku.

W swojej byłej golfinie po tuningach zalewałem go Mobilem 5W50 - w efekcie musiałem dolewać tylko pół litra oleju od wymiany do wymiany (zamiast dwóch litrów 10W40, interwał 5000km - 7500km zależnie od eksploatacji)

Także wg mnie lepkość na zimno i na ciepło to nie są tylko puste cyferki na opakowaniu.

W związku z tym mam pytanie, czy zmiana z W30 na np W40 czy W50 spowoduje obniżenie zużycia oleju w FSI i czy wydłuży to żywotność łańcucha nierządu?

Tylko proszę o konkretne odpowiedzi, poparte praktyką, a nie, że siostra mojego szwagra mówiła, że jej wujek znał kolegę który sprowadzał od Niemca auta po leasingu, których to użytkownik usłyszał w serwisie, że ten mit to być może nie tylko legenda.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » ndz sty 31, 2016 09:34

To ja ci napiszę tak:
Mam w domu Zafirę B 1.8 XER 140KM benzyna. Silnik kapitalny, podwójne zmienne fazy rozrządu a co za tym idzie wymagania olejowe 5W-30 Dexos2 sugerowane przez producenta ale najbardziej "boli" kretyński interwał wymian zalecany na "co 30 tyś km" co jest zabójstwem dla kół zmiennych faz rozrządu.
Kolejnym... ale to już norma w silnikach Opla to temperatura robocza silnika: termostat otwiera się przy 106*C a wentylatory załączają po przekroczeniu 112*C !! Mówiąc wprost silnik się notorycnzie nie gotuje tylko dlatego że zalany jest płynem o temp. wrzenia ok 135*C.
I teraz o tym jak silnik katuje olej jaki go smaruje niech świadczy fakt że krystaliczny świeży olej wlewany w benzynowy silnik już po 4 tyś km jest koloru mocnej herbaty, po 8 tyś jest już brunatnie mętny a dalej to już czarny jak smoła - niczym z diesla. Olej jest po prostu spalony - bo jak wytłumaczyć smolisto-czarny olej po przebiegu zaledwie 10 tyś km. I to jest norma u każdego posiadacza silników XEP, XER, XEL czyli stosunkowo młodych i udanych konstrukcyjnie silników. Mało tego - mój jest zagazowany a co za tym idzie olej spuszczany winien być co najwyżej koloru herbaty a jest po 10 tys km i tak brunatny i mętny - no ale nie smolisto czarny.
Wracając do oleju: w tych silnikach olej jest po prostu morderczo katowany temperaturą i interwałem (do którego się nie stosuję - zmieniam co 10). Minionego lata jak każdy odczuł mieliśmy nienotowane dotąd upały co dało się odczuć słuchając pracującego, rozgrzanego silnika. Po 7-8 tyś km wydawał z siebie metaliczny szczękot maszynerii pracującej wewnątrz. Jeżeli dodamy do tego notoryczne obciążenie kompresorem klimy + prędkości autostradowe mamy gotowy przepis jak skutecznie zarzynać silnik. Akurat zbiegła mi się wymiana oleju i postanowiłem mu trochę ulżyć zalewając go czymś bardziej przystosowanym do tak ekstremalnych obciążeń temperaturowych a jednocześnie rzadkim czego wymagają KZFR do prawidłowej pracy szczególnie na zimnym. Zalałem 5W-50 (Comma Motorsport) i teraz o wrażeniach.
Poranne rozruchy uważam że lepsze bo olej w całości nie ściekał z magistrali do miski
Praca rozgrzanego silnika w upałach znacznie przyjemniejsza dla ucha
Sam olej po w/w odstępach kontrolnych w znacznie lepszej kondycji wizualnej. Po 8 tyś km miał kolor mocnej herbaty, po 10 kiedy zmieniałem nadal brązowy, już mocno ale nie brunatny i mętny jak poprzedni 5W-30 po identycznym dystansie.
Konsumpcji nie było ani na xx-30 ani na xx-50. No tam może na zasadzie od wymiany do wymiany pierwszego ubyło 1,5cm z bagnetu a drugiego 0,5cm. Dolewek silnik nie wymagał.
Kolejną wymianę, już jesienią zrobiłem na rekomendowany 5W-30 bo w warunkach jesienio-zimo-wiosny olej z wysokimi indeksami termicznymi nie jest wymagany (zwłaszcza kiedy mogę w trybie serwisowym podejrzeć na wyświetlaczach odczyty temp. układu chłodzenia i oscylują one w przedziale 82-84 do max 94*C w trasie goniąc złoty pięćdziesiąt, podczas kiedy latem te same wskazania oscylowały w okolicach 105-108*C czyli obrazując mimo otwartego obiegu układ chłodzenia nie wyrabiał ze zbijaniem temp. z pieca (bo i jak kiedy termometr zewnętrzy notował po 34-35*C w biegu !!)
Na dniach mam kolejną wymianę (znowu na w30), następna będzie w okolicach maja-czerwca i już w50 zaleję bo uważam że jest on znacznie lepszy dla silnika latem


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz sty 31, 2016 10:11

Mam kolege z taka viki C z tym silnikiem. Fajnie sie zbiera ale te fazy rozrzadu to porazka jest. O ile elektrozawory jeszcze nie sa jakies masakrycznie drogie choc cos kolo 200-300 zl sztuka tak kola juz sa o wiele drozsze. Potwierdzam tez to ze w tych silnikach olej trzeba czesto wymieniac. Po 10 tys olej czarny jak smoła co mnie zdziwilo. Od tego oleju psuja sie wlasnie i elektrozaworki i koła. Piasek Dam ci rade o ile jeszcze nei slyszales w tym silniku. ASO zaleca wyciagniecie sitek z elektrozaworkow. S aone potrzbene tylko w nowym silniku kiedy sie dociera a pozniej blokuja one przelyw oleju a przestawienei kol obbywa sie przez podanie oleju. Wymieniaj olej co 6-8 tys km ( nie żartuje). Pryz wymienie kół walkow albo uszczleniaczy koniecznie dajemy nowe sruby ktore notabene sa przykrecane na torxa o malym zaglebieniu ktore lubia sie skiepszczyc juz na wstepie. Bardzo niewdzieczny silnik choc dosc fajnie sie nim jezdzi bo moc rosnie liniowo. Ten sam silni wystepuje tez w chewroletach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości