Uderzenie przy zapalniu silnika 1,9 tdi ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt lis 24, 2009 10:55

ja miałem przy padniętym rozruszniku w mroźne dni taki stuk przy rozruchu jak by ktos młotkiem walną w skrzynie więc polecam wyjęcie rozrusznika i mały remont ze smarowaniem włącznie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

reges1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 16, 2008 16:17
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Re: Uderzenie przy zapalniu silnika 1,9 tdi ?

Post autor: reges1 » śr maja 20, 2015 11:25

witam podpinam sie pod temat mam taki dziwny stukot rano lub jak dlugo stoi auto przy odpalaniu auta wyczuwam go tak jak by pod nogami coto moze byc
:?


VW PONAD WSZYSTKO

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Uderzenie przy zapalniu silnika 1,9 tdi ?

Post autor: ato » pn mar 07, 2016 13:11

To i ja odświeżę temat. Wymieniłem komplet sprzęgło + dwumase po niecałym roku pękła łapa sprzęgła, ponowny demontaż i wymiana łapy + docisk sprzęgła i sprawdzenie w serwisie Bosch czy dwumasa jest ok bo mi delikatnie silnik podryguje na luzie co kilka sekund po rozgrzaniu silnika a po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Według nich dwumasa jest ok. Wymiana wszystkich trzech poduszek. Podrygiwanie na luzie delikatniejsze da się przeżyć. Jednak auto szarpnie dość mocno podczas odpalania szczególnie na zimnym, te szarpnięcie występuje w momencie jak silnik zaskakuje (bez różnicy czy z wciśniętym sprzęgłem czy nie). Obstawiam już tylko rozrusznik ? Parę lat temu miałem z nim problem, że po przekręceniu kluczem wcale nie reagował, wymienili mi bendix jakiejś made in china firmy. Przeglądam rozruszniki i znalazłem jedynie QAP i jakiś noname od Skodexim. Nie chciałbym zamontować jakiegoś szitu. Dodam, że skacze napinacz paska wielorowkowego przez kilkadziesiąt sekund po odpaleniu na zimnym. Wymieniany był 75 tys. km temu z rozrządem i sprzęgiełkiem alternatora.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Uderzenie przy zapalniu silnika 1,9 tdi ?

Post autor: ciachotdi » pn mar 07, 2016 15:16

zrzuć pasek altka i zobacz czy nadal takie uderzenie występuje


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

amigo43
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 22, 2018 22:32

Re: Uderzenie przy zapalniu silnika 1,9 tdi ?

Post autor: amigo43 » pn paź 22, 2018 22:43

Witam temat stary, ale u mnie powodem uderzania podczas odpalania, chociaż nie zawsze czasem odpalał ładnie był zużyty napinacz alternatora. Musiałem go wymienić bo trochę rzęził. Po wymianie jak ręką odjął,czysty przypadek mechanicy rozkładali ręce. Teraz chodzi jak żądełko zero problemów z odpalaniem. Może komuś to pomoże.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości