1.9 TDI wycie, buczenie przy przyspieszaniu, turbina ?? Film

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

1.9 TDI wycie, buczenie przy przyspieszaniu, turbina ?? Film

Post autor: V12 » wt mar 29, 2016 21:56

To jest kpina producentów żeby mierzyć ciś oleju czujnikiem 0.5 Bar przy 1800 obr . W maszynach użytkowych jakie posiadam mam zegary ciśnienia ale pech żę tam są inne gwinty żeby sie podłączyć . A czy te silniki miały tendencje to spadków ciśnienia (jakieś problemy z pompą zapchanym smokiem przy dużych przebiegach ??



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

1.9 TDI wycie, buczenie przy przyspieszaniu, turbina ?? Film

Post autor: owcy2 » śr mar 30, 2016 12:11

Te czujniki w naszych wozach to wogóle porażka, u kolegi jak miskę rozwalił i przejechał bez oleju z 50m to też nic nie zabrzęczało, a jak alternator siadł to dopiero się okazało jak ECU nie dostało napięcia i zgasł :hehe:
Sprawdź zegarem na ciepłym i będziesz wiedział - wolne obroty min 1bar, koło 2krpm masz mieć przynajmniej 2bar chyba. :kufel:



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

1.9 TDI wycie, buczenie przy przyspieszaniu, turbina ?? Film

Post autor: V12 » wt kwie 12, 2016 22:09

Witam
Mierzyłem ciśnienie oleju i jest wręcz idealne
Byłem na gwarancji z tą turbiną odrzucili mówiąc że zatarła się przez brudny olej lub brak ciśnienia
Naprawiona była chińskich czesciach JRONE
Czy możliwe że filtr oleju nie czyści oleju ?? tam jest zaworek przeciążeniowy w razie zapchania filtra czy jest realne że zaworek się uszkodził i olej omija filtr ??
Czy po prostu skopana regeneracja ?? Wklejam zdjęcie wirnika nie wiem czy jest od oryginalny czy włożony chłam bo tulejka była najtańsza ale nawet czytałem że one jakiś przebieg wytrzymują
URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/03a36b27e0054ef6]Obrazek[/URL]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości