Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » śr kwie 20, 2016 17:32

Witam.
W passacie B4 miałem problem z nastawnikiem (wyrzucało błąd zaworu dawki paliwa). Pompa oryginalna od 1Z z nastawnikiem HDK111. Wymiana na pompę od AFN (nastawnik HDK196) nie przyniosła efektu nie dość że nastawnik w niej też okazał się uszkodzony to w dodatku samochód mimo dobrego kąta ustawionego na 51 stopni i dawce 3.8 nie odpalał na zimnym silniku a podczas jazdy mulił powyżej 3tys zaczynał szarpać i z czym pierwszy raz się spotkałem strzelać. Odpalanie tylko lina albo plak. Pompa wyjęta i założona ponownie moja pompa w moim nastawnikiem. Dawka i kąt bez problemu ustawione na wspomniane wyżej nastawy. Naturalnie dalej ucinało dawkę no bo dlaczego miało by się samo naprawić. Zamówiłem zregenerowany nastawnik HDK111. Przyjechał założyliśmy i..... pupa zbita. Auto tak samo poszarpuje po ustawieniu kąta i dawki po włączeniu klimy szarpie silnikiem niemiłosiernie potrafi zgasnąć a jego praca robi się metaliczna jak by ktoś nawrzucał pół kilo śrubek do silnika. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć o co chodzi? Dziś po kontakcie ze sprzedającym nastawnik mają wysłać mi kolejny nastawnik. W aucie siedzi komputer 16bit z mapą od munior-a nie mniej problemy występują zarówno na oryginalnym komputerze 8bit jak i dłubniętym 16 bit. Co do odcinania mocy, turbo nie przeładowuje zaworek N75 nowy. VAG nie pokazuje żadnego błędu. Zregenerowany nastawnik w AFNie kolegi (b5) na vagu pokazywał jeszcze ciekawsze historie bo dawka skakała z 0.0 do nawet 8.0 silnikiem szarpało telepało nie szło w żaden sposób ustawić dawki.
Pomóżcie bo ja już załamuje ręce od tygodnia auto stoi i tylko mnie drażni.


P.S.
Regenerowany nastawnik pochodzi z HDK Service z woli klomborskiej.

Tak zachowuje się u mnie na aucie nastawnik ustawiony kąt i dawka a tak pięknie klepie... nie pomyślałem i nie nagrałem jego reakcji na włączenie klimy. Auto szarpie jak oszalałe potrafi zgasnąć kąt na vagu wylatuje momentalnie poza skalę
https://youtu.be/U-CJEUfIEmE" onclick="window.open(this.href);return false;
A tak zachowywał się AFN z tym właśnie nastawnikiem. Dawki nie szło zupełnie ustawić w żaden sposób silnikiem rzucało we wszystkie strony. Dawka jak widać.... lekko nie równa...
https://youtu.be/kx7QpUGe3YA" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony śr kwie 20, 2016 20:18 przez cherokeexj, łącznie zmieniany 1 raz.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: drakula500 » śr kwie 20, 2016 20:00

MIałem tak raz, jak na szybko wymieniałem rozrząd i nie chciało się kółka od wałka rozrządu zbić, tylko się skręciło na znaki...



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: palio » śr kwie 20, 2016 20:06

Ustawienie rozrządu do sprawdzenia.



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » śr kwie 20, 2016 20:20

a jak to się ma do faktu że na moim starym nastawniku wszystko jest ok? Rozrządu przy wymianie nastawnika się nie odpina a po zmianie nastawnika problemy znikają.
dodałem drugi film w tzw między czasie.



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: palio » śr kwie 20, 2016 20:25

Sprawdź klin na wale.



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » śr kwie 20, 2016 20:34

ale co mamy sprawdzać z tym klinem na wale? Po powrocie do mojego starego nastawnika jest ok poza tym że nastawnik obcina paliwo przy dużym obciążeniu na tym zregenerowany jest tak jak widac na filmach.



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: palio » śr kwie 20, 2016 20:38

Coś mi się zadaje, że on jest zregenerowany do :ass:



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » śr kwie 20, 2016 20:49

jutro wysyłają następny. To już będzie 3ci nastawnik na tej pompie i puki co najlepszy jest ten który chcę wymienić :/ Patrzyłem komentarze sprzedającego 570 komentarzy wszystko pozytywy nawet 1 neutralnego więc chyba wiedzą co robią.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: drakula500 » czw kwie 21, 2016 08:20

Jeśli winę ponosi tylko nastawnik to będzie to ciekawy przypadek, przecież on nic nie robi oprócz tego że przestawia CI pierścień dozownika, więc skąd nagle te stuki? Chyba że nim rzuca podczas pracy aż tak mocno, nie spotkałem się z takim przypadkiem jeszcze.



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » czw kwie 21, 2016 09:22

no na tej pompie i moim starym nastawniku takich cyrków nie było. Po zmianie pompy na inną (uszkodzonym nastawnikiem jak się okazało) jest tak że nie odpala zimny podczas jazdy na wyższych obrotach szarpie muli i strzela w wydech. Tracę powoli nadzieje



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: drakula500 » czw kwie 21, 2016 17:18

jeśli nie zbijałeś kółka z wałka rozrządu i nie blokowałeś wałka tylko zaznaczyłeś sobie znaki to różnie może być...



cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » czw kwie 21, 2016 23:09

Robi to mój znajomy. Nie może być (wg mnie) kwestia źle ustawionego rozrządu skoro na moim nastawniku jest ok a na regenerowanym jest tak jak na filmie.... Z tego co rozmawiałem z nim to sprawdzał jeszcze raz cały rozrząd czy może się nie rąbną ale wszystko jest ok. No tak na chłopski rozum skoro na moim nastawniku jest ok to i na innym też powinno być ok bo rozrządu przecież przy wymianie nastawnika nie dotykasz



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 22, 2016 06:44

Dobrze,a nic kolega nie wspomina,czy choć troszkę starał się ustawić nastawnik. Jeśli założony na pompę i przykręcony "na pałę",to tak to będzie wyglądało :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

cherokeexj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 13, 2014 08:49

Wymiana nastawnika jak i całej pompy cyrki 1.9tdi 1Z

Post autor: cherokeexj » pt kwie 22, 2016 18:53

Michał co rozumiesz przez ustawienie nastawnika? Nastawnikiem ustawia się dawkę przesuwając go i z tego co wiem nic więcej ale mogę się mylić. Dawki ustawione na 3.8-4.0
Dziś po próbie z kolejnym nastawnikiem to samo.... Wróciliśmy do mojego nastawnika i przez chwilę było ok jechał wkręcił się na obroty po przejechaniu 500 metrów zachowanie jak na zregenerowanych nastawnikach. Metaliczna praca i niemoc od 3 tysięcy. Rozrząd rozebrany w drobny mak zdjęty dekiel rozrządu i wszystko jest ok... wszystko poza jednym szczegółem. Po jednym ze strzałów wykruszyło się w jednym miejscu kółko na wale. Poniżej foto. Czy możliwe aby to było powodem? Niby brakuje go tylko mały kawałek. Widać że świeżynka. Zapewne stało się to jak mi strzelił na starej pompie bo widać po kółku że to świeży temat

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości