Umyty samochód - kontrolka manual service

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TaTaRaK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 04, 2016 10:17
Lokalizacja: Rybnik

Umyty samochód - kontrolka manual service

Post autor: TaTaRaK » śr kwie 20, 2016 19:46

Witam, samochód wrócił z profesjonalnego odświeżenia lakieru wszystko ładnie zrobione, ale po przejechaniu zaledwie 100 metrów zaczęła się palić kontrolka oleju wraz z manual service. Oczywiście zatrzymany, zgaszony silnik i ponowne odpalenie , chwilę poczekałem i w drogę, niestety zdarzyło mi się tak 2 razy jeszcze. W końcu odpaliłem i dusiłem go na postoju aby silnik się rozgrzał i podziałało mimo, że nie przesadzałem z obrotami. 3 miesiące temu(gdy zakupiłem auto) miałem podobnie ale samo zanikło z niewiadomych przyczyn.

Może jakiś czujnik został zalany albo styki..? Dodam, że silnik normalnie pracuje..



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Umyty samochód - kontrolka manual service

Post autor: Tomos15 » śr kwie 20, 2016 21:32

A olej to w normie? Może już oleju brakuje i dlatego wywala kontrolkę, żebyś dolał.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
TaTaRaK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 04, 2016 10:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: Umyty samochód - kontrolka manual service

Post autor: TaTaRaK » czw kwie 21, 2016 11:41

Tomos15 pisze:A olej to w normie? Może już oleju brakuje i dlatego wywala kontrolkę, żebyś dolał.
Dzisiaj przed uruchomieniem silnika sprawdzałem dla pewności, wszystko jest w normie, brak jakichkolwiek wycieków. Samochód mam garażowany i przez noc jakakolwiek wilgoć powinna gdzieś wyschnąć przy okablowaniu/czujnikach itp.. Po odpaleniu samochód chodził dobre 6-7 minut i ruszyłem, na około 10-tym kilometrze po zejściu z obrotów poniżej 2 tysięcy wyświetliła się znów kontrola oleju, ale gdy już się zatrzymałem do zera to nagle zgasła - dziwne gdyż nie spotkałem się z takim problemem jeszcze.
Co to może oznaczyć?
Inne sugestie?



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Umyty samochód - kontrolka manual service

Post autor: wronek1 » czw kwie 21, 2016 16:56

moze czujnik cisnienia oleju padł ?


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości