uszczelka pokrywy zaworow

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szarik1404
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 07:30

uszczelka pokrywy zaworow

Post autor: szarik1404 » sob maja 14, 2016 17:52

witam kolegow.bylem dzisiaj zmienic oleji mechanik zauwazyl wyciek spod pokrywy zaworow.stwierdzil ze uszczelka do wymiany.policzyl 250 zeta za robote i uszczelke,ze niby trzy godziny roboty.kiedy wrocilem do domu,macha do gory jest tam chyba 11 srubek do odkrecenia, wzialem torksa i okazalo sie ze wszystkie sa luzniutkie,dokrecilem na 2 a inne na 3 obroty nawet.pytanie mam czy to moglo byc powodem wycieku i czy rzeczywiscie ewentualna wymiana tej uszczelki jest tak pracochlonna?auto ,to golf 5,2.0 tdi,140 koni,oznaczenie BMM



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

uszczelka pokrywy zaworow

Post autor: italiano_83 » sob maja 14, 2016 19:41

szarik1404 pisze:sie ze wszystkie sa luzniutkie,dokrecilem na 2 a inne na 3 obroty nawet.pytanie mam czy to moglo byc powodem wycieku
Jak pokrywa była niedokręcona - to jasne że tak.
szarik1404 pisze:twierdzil ze uszczelka do wymiany.policzyl 250 zeta za robote i uszczelke,ze niby trzy godziny roboty.
Tyle sobie wycenił i ma do tego prawo, pytanie jak by to uszczelnił, pewnie poszedł by silikon do misek zamiast uszczelki.
szarik1404 pisze:pytanie mam czy to moglo byc powodem wycieku i czy rzeczywiscie ewentualna wymiana tej uszczelki jest tak pracochlonna?auto ,to golf 5,2.0 tdi,140 koni,oznaczenie BMM
Podnieś maskę sam zobaczysz, czy poza pokrywą trzeba będzie coś innego odkręcić przy demontażu, przecież tam wszystko jest na wierzchu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

szarik1404
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 07:30

Re: uszczelka pokrywy zaworow

Post autor: szarik1404 » sob maja 14, 2016 20:09

italiano_83 pisze:
szarik1404 pisze:sie ze wszystkie sa luzniutkie,dokrecilem na 2 a inne na 3 obroty nawet.pytanie mam czy to moglo byc powodem wycieku
Jak pokrywa była niedokręcona - to jasne że tak.
szarik1404 pisze:twierdzil ze uszczelka do wymiany.policzyl 250 zeta za robote i uszczelke,ze niby trzy godziny roboty.
Tyle sobie wycenił i ma do tego prawo, pytanie jak by to uszczelnił, pewnie poszedł by silikon do misek zamiast uszczelki.
szarik1404 pisze:pytanie mam czy to moglo byc powodem wycieku i czy rzeczywiscie ewentualna wymiana tej uszczelki jest tak pracochlonna?auto ,to golf 5,2.0 tdi,140 koni,oznaczenie BMM
Podnieś maskę sam zobaczysz, czy poza pokrywą trzeba będzie coś innego odkręcić przy demontażu, przecież tam wszystko jest na wierzchu.
dzieki za odp,trzeba teraz wyczyscic tam gdzie cieklo, i po jakims czasie sprawdzic,patrzylem tam jeszcze raz i chyba oslona rozrzadu bylaby do sciagniecia, ale to chyba jest na zatrzaskach z tego co widze,a co do tego czy mial prawo tyle krzyknac to nie wiem ,moze by jednak sprawdzil te srubki--ale coz wiadomo lekarz tez pyta sie co nam jest



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości