Szarpanie podczas ruszania alh

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: Mateusz golf4 » pt lip 15, 2016 12:46

Siema. Pojawił się problem w moim golfie 1.9 alh podczas ruszania nie zawsze ale pojawiają się drgania szarpanie zazwyczaj jak auto nie jest rozgrzane choć teraz to już bez różnicy. Wymieniłem poduszke skrzyni biegów myślałem ze to objaw bo też był luz troche ale nie pomogło dalej to samo sie dzieje. Sprzęgło było wymieniane jakies 7k km temu założone koło sztywne z 1z i zestaw sachs raczej to odpada. Napiszcie na co zwrócić uwagę co jeszcze sprawdzić w vagu nie wyskakują żadne błędy. Czy może to byc wina nastawnika pompy ? Jak kupiłem auto miało problem z odpalaniem na ciepłym zaprowadziłem go do gościa który powiedział że wgra mape ze 110km i to pomoże i pomogło auto pali od strzała. Do tej pory wszystko śmigało jak należy. Jaki może być problem poszarpywania podczas ruszania??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14120
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 17, 2016 11:08

Mateusz golf4 pisze:Czy może to byc wina nastawnika pompy ?
Może być. Odepnij wtyczkę impulsatora przy skrzyni i wtedy spróbuj. Jak będzie poprawa,to nastawnik do czyszczenia.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: Mateusz golf4 » pn lip 18, 2016 18:38

Po odłączeniu impulsatora samochodem szarpie bardziej przy każdej zmianie biegu tak ma byc??



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: ciachotdi » wt lip 19, 2016 19:01

Mam podobny problem :chytry: wydaje mi się że to przeguby wewnętrzne te przy skrzyni i również mam sztywne koło, na vagu zero błędów.
Podejrzewam ze przyczyniło się do tego zmiana na sztywne koło.
Nie wydaje mi się by to była wina nastawnika gdyż szarpanie by występowało w określonych obrotach silnika.

Czy te szarpanie u ciebie przenosi sie na budę ?


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: przemlin » pt lip 22, 2016 14:58

Ja mam szarpanie a wymieniłem przeguby wewnetrzne, poduszke skrzyni, sprzegło / stary dwumas został/i wszyscy mówią że u mnie to dwumas choć przy gaszeniu nie szarpie, nie telepie, poprostu cieżko ruszyć ostro i płynnie, już tak jezdze z 3 lata..
ciachotdi pisze:przeguby wewnętrzne te przy skrzyni
przeguby wewnetrzne przy skrzyni dają taki objaw ze przy przyspieszaniu budą telepie delikatnie.U mnie po ich wymianie /obu/telepanie ustało.pzdr.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: Sztomel » ndz lip 24, 2016 10:30

Proponuję wykluczyć przynajmniej jedno a mianowicie zmianę kodowania w sofcie sterownika silnika.
Przy zmienionym kodowaniu sterownika silnika na pracę ze skrzynią automatyczną dzieją się właśnie takie efekty jak opisujesz (auto szarpie i skacze jak żaba podczas ruszania z miejsca) więc jeśli masz dostęp do Vaga lub VCDS'a to wejdź w 01 Engine i sprawdź jaki jest wpisany ciąg liter w tzw. "Soft Coding" - jeśli będzie wpisany 00001 to problem mamy ustalony a jeśli 00002 to przyczyny należy szukać dalej :
nie sugeruj się tym zaznaczonym numerem protokołu w czerwonym owalu tylko napisem w polu Soft Coding poniżej :
https://www.blafusel.de/bilder/obd2/vag-com.gif" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: ciachotdi » ndz lip 24, 2016 20:17

00002 jest sztomel :(


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Szarpanie podczas ruszania alh

Post autor: Sztomel » pt lip 29, 2016 21:18

Więc niestety musisz szukać przyczyn mechanicznych tego szarpania a ja nie jestem Ci w stanie pomóc bo mam zbyt małe doświadczenie w takim temacie.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości