Demontaż i czyszczenie intercoolera.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: Przemula » czw kwie 25, 2013 06:53

italiano_83 pisze:
Przemula pisze:myslałem nad wypłukaniem go
Na początek to ustal skąd olej się bierze w układzie doładowania, czy z odmy czy turbo puszcz, jak olej kapie to masz nieszczelności na łączeniach tam zdaje się są szybkozłączki więc jest jakieś uszczelnienie oringami . Samo wypłukanie nic nie da jeśli olej nadal będzie gromadził się w układzie doładowania.
tak , masz racje u mnie są szybko złączki zakończone oringami . Może mi się uda gdzieś dorwać , moze w Aso czy gdzieś . A skąd oil to jeśli chodzi o turbawke to spoko bo ściągne wąz od niego i będe widział czy jest tam mokro a jeśli odma to hmm?? nie wiem w którym momęcie dolotu ona wchodzi , po węzu jedynie musze patrzyć i oblukać . Dzięki za porade .



sephitorh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 17:15

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: sephitorh » ndz maja 12, 2013 12:10

Podlacze sie do tematu.
Zauwazylem ze z IC leci mi olej i podejrzewam ze leci mi z odmy bo mam go troche za duzo w silniku. Troche powyzej maximum.
Pytanie czy moge tak Jezdzic i czy mi sie moze cos rozwalic gorzej. Gdyz nie dlugo (za ok 3k km) czeka mnie wymiana oleju, kompletnego rozrzadu, i przy okazji dam do wyczysczenia dolot intercolera.


Witam wszystkich i zapraszam na mojego Bloga poświęconego pracy i programowaniu tokarek ze sterowaniem numerycznym Fanuca.

http://www.cnc-maniak.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: italiano_83 » ndz maja 12, 2013 12:20

Lepiej odciągnij nadmiar oleju- wężyk strzykawka i jazda. Zbyt duży poziom oleju powoduje może spowodować nadmierne ciśnienie w skrzyni korbowej i dlatego może walić olej odmą. To też trzeba sprawdzić - można wpiąć oil catch tank. Dolot można wyczyścić, zdemontować kolektor dolotowy, egr - intercooler przepłukać jeśli jest taka potrzeba, choć tam zawsze będzie mgła olejowa. Jeśli cieknie z ic to jest nieszczelność i trzeba ją zlikwidować. Każda dziura w układzie doładowania jest niepożądana i może dodatkowo obciążać turbosprężarkę.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

sephitorh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 17:15

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: sephitorh » ndz maja 12, 2013 12:29

Dzieki kolego. Dodam jeszcze tyle ze po wcisnieciu pedalu gazu do podlogi idzie ladnie ale po chwili sluchac takie dziwne szumienie przez ok 3s i ciagnie dalej.


Witam wszystkich i zapraszam na mojego Bloga poświęconego pracy i programowaniu tokarek ze sterowaniem numerycznym Fanuca.

http://www.cnc-maniak.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: italiano_83 » ndz maja 12, 2013 12:40

sephitorh pisze:Dodam jeszcze tyle ze po wcisnieciu pedalu gazu do podlogi idzie ladnie ale po chwili sluchac takie dziwne szumienie przez ok 3s i ciagnie dalej.
To może być ta nieszczelność przez którą wydostaje się mgła olejowa i powstaje wyciek, trzeba ją usunąć i auto powinno zacząć przyspieszać płynnie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

sephitorh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 17:15

Re: Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: sephitorh » pn maja 13, 2013 19:33

italiano_83 pisze:
sephitorh pisze:Dodam jeszcze tyle ze po wcisnieciu pedalu gazu do podlogi idzie ladnie ale po chwili sluchac takie dziwne szumienie przez ok 3s i ciagnie dalej.
To może być ta nieszczelność przez którą wydostaje się mgła olejowa i powstaje wyciek, trzeba ją usunąć i auto powinno zacząć przyspieszać płynnie.
Tzn Auto przyspiesza plynnie tylko przy mocniejszym dodaniu gazu slychac dziwne szumienie ktore trwa ok 2-3s i nie ma wpływu na moc auta.
Z intercoolera przestal leciec olej. Da rade tak wytrzymac 3k km do wymiany rozrzadu czy cos moze sie popsuc bardziej?


Witam wszystkich i zapraszam na mojego Bloga poświęconego pracy i programowaniu tokarek ze sterowaniem numerycznym Fanuca.

http://www.cnc-maniak.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: italiano_83 » pn maja 13, 2013 19:43

sephitorh pisze:Z intercoolera przestal leciec olej. Da rade tak wytrzymac 3k km do wymiany rozrzadu czy cos moze sie popsuc bardziej?
Się skończyła mgła olejowa to przestało ciec, wszystko zależy od wielkości nieszczelności ..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

sephitorh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 17:15

Re: Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: sephitorh » pn maja 13, 2013 19:56

italiano_83 pisze:
sephitorh pisze:Z intercoolera przestal leciec olej. Da rade tak wytrzymac 3k km do wymiany rozrzadu czy cos moze sie popsuc bardziej?
Się skończyła mgła olejowa to przestało ciec, wszystko zależy od wielkości nieszczelności ..
Jednak zaryzykuje i nie bede go "butowal", a przy wymianie oleju i rozrzadu powiem mechanikowi zeby zobaczyl tez jak wyglada to polaczenie IC i turbiny.


Witam wszystkich i zapraszam na mojego Bloga poświęconego pracy i programowaniu tokarek ze sterowaniem numerycznym Fanuca.

http://www.cnc-maniak.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lk_p21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2014 14:06
Lokalizacja: Częstochowa

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: lk_p21 » wt kwie 21, 2015 19:38

Temat stary ale również się podłącze, może ktoś z Was odpowie. Żona przywaliła dokładką zderzaka w krawężnik i chyba uszkodziła IC, czasem widać jak kapie z niego olej, nie dużo ale jednak. Plama na betonie jak auto stoi. Pytanie do Was czy da rade jakoś to uszczelnić jeśli tak to co polecacie. Myślę ze to nieszczelność gdzieś na łączeniu amelinium z plastikiem :(. Czy koniecznie muszę kupić nowy IC. ???


Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: italiano_83 » wt kwie 21, 2015 20:07

To zależy co i gdzie pękło,na łączniu to lipa, możesz co wyciągnąć wypłukać ic i próbować to skleić klejem epoksydowym, ale to i tak po czasie od temperatury i oleju pewnie odpadnie. Musisz ściągnąć nadkole i sprawdzić co zostało uszkodzone, będziesz miał dobry widok na ic.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
lk_p21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 08, 2014 14:06
Lokalizacja: Częstochowa

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: lk_p21 » wt maja 05, 2015 08:16

Wczoraj zabrałem się za naprawę, koszt nowego rzędzu od 480 do 700 PLN zmotywował mnie bardziej do działania ... Auto rozebrałem, zderzak, lampe itp oczywiście wywlokłem IC - zdemontowałem również czujnik, zalałem IC wodą i zobaczyłem gdzie będzie kapać. Jest ... uszkodzenie powstałe w wyniku przetarcia od rantu od kierownicy powietrza. Tarło po całości ... jakiś ktoś zle ją założył no i efekt jest. Ponieważ dysponowałem klejem do łączenia różnego rodzaju metali postanowiłem w miejsce przetarcia wkleić miedziany drut. Jego średnica to prawie średnica wytartego kanału w którym to była jedna mała dziurka średnicy łebka od szpilki. Drut wkleiłem z zapasem żeby lepiej przylegał do całości. Oczywiście po diagnozie wylałem z IC-ka wode, i żeby dobrze wszystko wysuszyć wtykłem do środka suszarkę do włosów :) Całość poskładałem i poczekałem do rana z odpalaniem auta aż wyschnie. Oczywiście korzystając z okazji wyczyściłem wszystkie węże gumowe od IC i turbo. Auto zostawiłem do dziś bez odpalania żeby klej dobrze zastygnął. Nieszczelność zlikwidowana, auto lepiej przyspiesza, jest żwawsze i cichsze. Myślę że problem na jakiś czas rozwiązany. Na jak długo się przekonam... na tą chwilę jest ok i sporo kasy w kieszeni. Dla zainteresowanych użyłem kleju Anaerobowego, i załączam fotki. Może komuś się przydadzą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Spradox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 07, 2016 07:42

Demontaż i czyszczenie intercoolera.

Post autor: Spradox » śr wrz 28, 2016 18:11

Witam, jestem świeżo po demontażu i czyszczeniu icka. Cooler był od dołu do połowy brudny w piachu i oleju, dziwne jest to że kierownica powietrza która jest przed coolerm była uwalona w oleju... Sprawdziłem przewody, opaski, sam intercooler i wszystko jest szczelne. Czy możliwe jest że cooler przez to że był zapchany syfem wywalał mgłe olejową przed siebie, tzn na kierownice powietrza?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości