szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

serbin500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 02, 2016 13:27
Lokalizacja: Zamość, pow. zamojski, Lubelskie

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: serbin500 » śr lis 02, 2016 13:57

Witam mam od długiego problem z moim golfem 1.9 tdi ATD, problem polega na tym, że gdy puszczę pedał gazu to występuje mocne szarpnięcie samochodem, gdy dodam znów gazu dzieje się to samo. Wymieniłem już pół samochodu to znaczy: wszystkie poduszki silnika i skrzyni, wyleciał dwumas zastąpiony sztywnym kołem z nowym sprzęgłem, skrzynie biegów, obie pół osie, tuleje metalowo-gumowe na wachaczach na pełne. Wszystkie teorie były stwierdzane niby przez mechaników po czym rozkładali ręce, objeździłem wielu "speców" którzy nie potrafią poradzić nic na mój problem. :otepienie: Może ktoś na forum miał podobny przypadek bo nie znalazłem identycznego tematu jak mój. :kac:


PRZEMOS313

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: Q_mac » czw lis 03, 2016 01:25

Podłaczam sie pod temat, mam to samo. Co prawda wymieniłem tylko 2 poduchy, ale bez efektu
Jakie masz BIP-y i korekcje ? Zastanawiam się czy to nie może być wina PD. Jeszcze jak miałem marne wtryski w TD to ten efekt ustał po wymianie wtrysków. Ale to było TD. Za to sprawdziłem jeszcze czujnik pedłu sprzęgła i kodowanie skrzyni. Mam też wrażenie że kiedy wciskam gaz szybko i na krótką chwile, to silnik reaguje po pewnym opóźnieniu i oczywiśnie szarpie przód i tył.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: Michał_1977 » czw lis 03, 2016 08:19

Ja w ASZ też tak mam i jeszcze na dodatek lekko stuka.
Poduchy OK,lizak OK,4 przeguby nowe,2mas nowy Sachs.
Podejrzewam luz międzyzębny,wałek atakujący --> dyfer.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

serbin500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 02, 2016 13:27
Lokalizacja: Zamość, pow. zamojski, Lubelskie

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: serbin500 » czw lis 03, 2016 09:48

Podłączałem wielokrotnie pod kompa i żadnych błędów z pompkami, obroty na biegu jałowym również nawet nie drgną, silnik ładnie pracuje. Dodam jeszcze , że czyściłem już egr, kolektor dolotowy lecz bez żadnych zmian,wymieniłem wszystkie filtry, ostatnio zaślepiłem egr i dalej nie pomogło. Jeden spec stwierdził ,że mu niby paliwo odcina jak zdejmuje nogę z gazu ale to przecież tak powinno być chyba ,że całkowicie brakuje mu paliwa, podczas operowania gazem (góra dół) szybko szarpie niemiłosiernie i lekko spadają obroty. Zapomniałbym dodać, że silnik jest po wirusie brak jakiegokolwiek dymienia, problem zaczynał się stopniowo i męczę się już tak z 25k przebiegu.


PRZEMOS313

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: Michał_1977 » czw lis 03, 2016 13:54

serbin500, weź auto na podnośnik,zapnij np. 2 bieg i winda w górę. Od spodu złap za oba koła i i równocześnie ruszaj nimi przód - tył. Zobacz ile jest luzu międzyzębnego :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: Q_mac » czw lis 03, 2016 14:40

Nie chodzi mi o błędy, tylko o wartość BIP-ów. Kanał 023, podaj jak możesz. Michał_1977, u kolegi skrzynia była zmieniona i nic to nie dało.



serbin500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 02, 2016 13:27
Lokalizacja: Zamość, pow. zamojski, Lubelskie

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: serbin500 » czw lis 03, 2016 15:35

Jakiś luz jest w skrzyni ale w każdej jest minimalny luz moim zdaniem. Aktualnie nie mogę podpiąć kompa bo pożyczyłem kabel dopiero po weekendzie będę miał możliwość wtedy wrzucę .


PRZEMOS313

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: mskostek » wt lis 08, 2016 19:51

Czy przy każdej predkosci tak ma czy tylko tak do 60 km/h ? U mnie bylo tak że szarpał od 20-60 km/h . Przy puszczeniu i dodaniu gazu działo się to samo . Wina leżała w tym że komp nie dostawał sygnału prędkości z impulsatora w skrzyni . Ja ma AFN z golfa 3



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

szarpanie po zdjęciu nogi z gazu i dodaniu

Post autor: Q_mac » wt lis 08, 2016 20:53

U mnie komp otrzymuje sygnal predkości, wydaje mi się że problem występuje przy każdej prędkości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości