Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: sebo77 » ndz paź 26, 2014 13:27

Mam pytanie czy z tom nierówną pracą silnika zaznaczam obiawy są znaczniejsze na zimnym silniku moze mieć zwiazek pulsowanie światel i skaczący napinacz paska wielorowkowego napinacz sprzegiełoko alternatora i koło prowadzące są nowe a napinacz dalej skacze jak szalony i światła pulsója niewiem dlaczego tak jest.Pozdrawiam



wojciechzycz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 20:55

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: wojciechzycz1 » wt gru 23, 2014 00:51

Koledzy jeżeli szarpie wam silnik podczas hamowania przy światłach (oczywiście na ciepłym silniku), to odepnijcie impulsator. Jeżeli przestało szarpać to macie wadliwy sterownik. Mój był akurat AHF Golf 4 sterownik 038906018J. Sprawę załatwił sterownik 038906018GQ :pub: . Inne raczej odpadają, wyminiłem już chyba trzy inne (nie licząc dwumasy, poduszek silnika, pompy wtryskowej, wtrysków, dużo wieczorów nieprzespanych :banghead: ) tylko ten ma poprawione sterowanie silnika. Bosch spaprał sterowniki w początkowej fazie produkcji. Mam nadzie, że rozwiązałem tę przeklętą zagadkę :okej: Trzymajcie się fani tdi!



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: ato » czw kwie 16, 2015 21:18

Czy miał ktoś takie objawy, że na luzie delikatnie co jakiś czas nie regularnie czuć podrygnięcie, chodzi normalnie i za jakiś czas znowu coś podrygnie. Wymieniłem komplet sprzęgła, koła dwumasowego i łożysko oporowe i jest tak samo, wcześniej przed wymianą było bardziej odczuwalne bo mi całe drzwi drgały :hehe: . Dziwne jest natomiast to, że po wciśnięciu sprzęgła nie podryguje :(. Innych objawów ani niepokojących dźwięków nie zauważyłem.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: iigAlisArr » pt kwie 17, 2015 12:19

wojciechzycz1 pisze:Sprawę załatwił sterownik 038906018GQ
Prawie potwierdzam, już któryś raz się przewija ta informacja i z czasem może u siebie spróbuję.

sebo77 Naucz się polskiego proszę, bo nawet nie czytam "tego czegoś". :bajer:


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: kamil1555 » pn cze 06, 2016 13:15

wojciechzycz1 pisze:Koledzy jeżeli szarpie wam silnik podczas hamowania przy światłach (oczywiście na ciepłym silniku), to odepnijcie impulsator. Jeżeli przestało szarpać to macie wadliwy sterownik. Mój był akurat AHF Golf 4 sterownik 038906018J. Sprawę załatwił sterownik 038906018GQ :pub: . Inne raczej odpadają, wyminiłem już chyba trzy inne (nie licząc dwumasy, poduszek silnika, pompy wtryskowej, wtrysków, dużo wieczorów nieprzespanych :banghead: ) tylko ten ma poprawione sterowanie silnika. Bosch spaprał sterowniki w początkowej fazie produkcji. Mam nadzie, że rozwiązałem tę przeklętą zagadkę :okej: Trzymajcie się fani tdi!
Potwierdzam. Też długi czas walczyłem z tym problemem i teraz jest ok. Pompa wtryskowa, koło dwumasowe nie pomogły, a wymiana sterownika od razu.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

mitura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 08, 2011 09:23

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: mitura » wt sty 24, 2017 17:53

Odswieze temat
Golf iv 1,9 alh 303 tys przelotu:
Gdy odpalam rano silnik drga na biegu jalowym po dodaniu lekko gazu mija i za chwile znow drga
Na cieplym silniku zdarza to sie rzadko
I teraz czy to wina brudnego nastawnika czy dwumasy?3 lata temu oddawalem pompe do sprawdzenia a te drgania zaczely sie na jesien w chlodniejsze dni



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: wesol » śr sty 25, 2017 07:37

Chyba bym zaczal od nastawnika.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

mitura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 08, 2011 09:23

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: mitura » śr sty 25, 2017 09:54

Odlaczylem dzis impulsator ze skrzyni biegow i nic sie nie zmienilo auto nadal drzy. Wiec nastawnik mozna wykluczyc?
Edit: w czasie drgan obroty skacza 880-924(gdy jest ok trzyma rowno 903) a dawka paliwa skacze od 2,0 do 4,8 mg



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: kamil1555 » czw sty 26, 2017 13:03

Czyli nadal nastawnika nie można wykluczyć, bo dawka skacze. Ja bym zaczął od próby ustawienia dawki i sprawdził dokładnie kąt wtrysku.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

mitura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 08, 2011 09:23

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: mitura » czw sty 26, 2017 16:53

Kat wtrysku ustawilem na 48,a dawka wynosi 3,2.
A nie jest tak ze sterownik probuje wyrownac prace silnika i dlatego wtedy dawka skacze?
Bo spotkalem sie z takim czyms juz w dieslach francuskich(co prawda nowsze modele).
Powalcze z tym w weekend bo auto ma ponad 303 tys przelotu wiec do sprzegla i tak trzeba zajrzec



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: AndrzejP4 » czw sty 26, 2017 17:17

Mam dokładnie takie same problemy po zmianie pompy na 107J (nówka). Wydaje się że sterownik zbyt agresywnie próbuje stabilizowany obroty przez duże zmiany dawki.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: munior » czw sty 26, 2017 17:22

Stawiam reczej na winę dwumasu ...choć objawy są podobne w obu przypadkach .Winę nastawnika można szybko wykluczyć odkręcając go z pompy i sprawdzając od spodu ...jak na wystających od spodu końcówkach gwintu 4 szpilek widać "przyczepione " opiłki ,to raczej winny jest zawalony nimi nastawnik ...jak nie widać żadnych sladów opilków ,to ewidentnie nastawnik jest czysty i winny jest dwumas


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: AndrzejP4 » pt sty 27, 2017 00:01

No a co powiesz na moje telepawki? Jedna pompa to 107D z tłoczkiem od R988 (nastawnik czysty), a druga - całkowicie nowa 107J.

Na zmodzonej 107D telepało mniej. Na 107J - bardziej. Na starej zużytej ori pompie AFN - w ogóle. Bardzo prosto obstawić jest dwumas, ale dlaczego problem pojawił się wraz ze zmianą pompy ?
Oczywiście cały rozrząd jest w porządku - nowe wszystkie koła pasowe, wzmocniony pasek oraz napinacz od AHH, problem z czopem wału wykluczony (fabrycznie nowy wał)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: munior » pt sty 27, 2017 11:10

AndrzejP4 pisze:a co powiesz na moje telepawki?
Raczej normalne...często po modach gdzie podlewamy paliwem ,wymieniajac tłoczek z 10 na 11mm ,czy całą pompę na ori 107J ,kończy się własnie jakimiś telepawkami ,których na ori pompie nie było ...tak niestety moze się dziać i czesto się dzieje ,bo każda taka zmiana wymagała by zmiany map w ecu ,które zostały napisane pod ścisle okreslone graty ,czyli pompę,falę , nastawnik czy wtryski .Zmieniajac choćby jeden z tych elementów trzeba się liczyć że mogą dziać się takie rzeczy .Spróbuj założyć ECU z auta gdzie w orginale śmiga 107 J podejrzewam że wszystkie szarpania znikną.Co do objawów dwumasu ,to mnie wystarczy opis ,który jest aż nadto charkterystyczny ...."przy dojezdzaniu do świateł telepie,po dodaniu gazu przestaje,dzieje się to nie zawsze "....w takim przypadku raczej nie mam najmniejszych wątpliwości że przyczyną na 100% jest koło dwumasowe :hmm: Nastawnik zawalony opiłkami zwykle objawia się szarpaniem w podobnym zakresie obrotów na 5 i 4 biegu ,wtedy jeszcze można go zdiagnozować odpianając wtyczkę impulsatora ,bo zwykle przestaje szarpać ...w miarę gdy coraz bardziej zawalają go opilki szarpanie sie nasila i jest już na kazdym biegu ,dochodzi do tego "przebieranie " obrotów na biegu jałowym i wtedy odpinanie impulsatora już nic nie daje ....po zdjęciu takiego nastawnika opiłki widać juz od spodu na szpilkach


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości