Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kolopn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 27, 2015 00:29

Jaki olej?

Post autor: kolopn » śr lut 01, 2017 20:22

Od siebie polecę Motula 5w-40 X-Clean. Zero problemów i ubytków oleju. Co do tematu wyżej, to oleje z allegro często są z niewiadomego pochodzenia, więc taka gra w rosyjską ruletkę, albo się trafi oryginał albo nie :D



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Jaki olej?

Post autor: boris_kafarrow » śr lut 01, 2017 20:46

Chyba że sie kupuje oleje, których nie podrabiają :D



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » śr lut 01, 2017 22:59

... albo od szanującego się sprzedawcy a nie wg kryterium ceny.
Sprzedaż wysyłkowa to nie zawsze tylko oszczędność €/$/PLN.
Czasem chodzi o oszczędność czasu. Po co jechać skoro w tej samej monecie dowiozą i będzie to na 100% to samo.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: AndrzejP4 » śr lut 01, 2017 23:34

zamiast z allegro to może ze sklepu kolegaberlin ? Ostatnio tam brałem i wszystko wyglądało OK a ceny umiarkowane.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki olej?

Post autor: Barton_ » czw lut 02, 2017 11:22

Nie wiem skąd mit o taniości olejów w DE. Tutaj oleje są droższe niż w PL. Swoją drogą kolegaberlin sprzedaje też z powodzeniem na allegro.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Jaki olej?

Post autor: jointone » czw lut 02, 2017 16:04

Witam,

Co sadzicie o tym oleju:
http://msdspds.bp.com/ussds/amersdsf.ns ... 2pl-PL.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Zastanawia mnie niska lepkość. Czy nie będzie zbyt niska i nie dojdzie do zerwania filmu olejowego?

Przy porównaniu z specolem 5w/40 on ma 90 mm2/s w 40 stopniach



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: AndrzejP4 » pt lut 03, 2017 00:21

Chyba najgorszy wybór do AHF.

Po co Ci olej Low Saps w silniku bez DPF ? Wszystkie oleje LS i MS mają gorsze właściwości smarne od starych "chamskich" olei zawierających siarczany i fosfor.

Poza tym to Castrol......



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Jaki olej?

Post autor: jointone » pt lut 03, 2017 05:34

Dzięki za opinie.

Jednak wychodzi na to ze taki specol gold ma 1,2% popiołu siarczanowego a ten ma 1% wiec chyba nie ma duzej roznicy. Pozatym chyba to nie to powinno byc w oleju wyznacznikiem smarnosci.

Pytanie do kogos co moze się wiecej orentuje czy takie roznice lepkosci maja jakis wplyw na np. mozliwosc zerwania filmu olejowego:

castrol: specol:
lepkosc przy 40 stopniach 69,9 90
lepkosc przy 100 stopniach 11,8 15,5 mm2/s

mnie te jednostki nic nie mowia.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: herbu » pt lut 03, 2017 09:46

AndrzejP4 pisze:Poza tym to Castrol......
Większość z Was "jedzie" po tym Castrolu, ale dokładnie dlaczego? Czy to aż taki zły olej? U mnie w firmie auta z grupy VAG z TDI pod maską jeżdżą właśnie na tym oleju (zazwyczaj Edge) i jakoś problemów nie ma, a niektóre już mają przebiegi w okolicy pół miliona km. I silniki pracują bezproblemowo.
Owszem, zapewne da się znaleźć coś tańszego, równie dobrego. W firmie akurat nie kombinują, bo auta serwisowane są w ASO i tam akurat leją co leją, więc nikt się nie zastanawia, czy może być coś tańszego, bo i tak nie idzie z kieszeni właściciela. Ale przebiegi aut wskazują, że olej na pewno im nie szkodzi :) Pewnie są lepsze oleje, nie twierdzę, że Castrol jest super. Pewnie są i tańsze, a równie dobre, albo i lepsze.. Ale chyba najważniejsze to regularna wymiana i rozsądne obchodzenie się z silnikiem. A czy to będzie Castrol, czy Mobil1, czy LM, czy Motul, czy Lotos, to już drugorzędna sprawa. Choć akurat z Lotosem miałem dawno temu nie najlepsze doświadczenia. Ale to już inna historia.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Jaki olej?

Post autor: Barton_ » pt lut 03, 2017 11:01

herbu pisze:...Pewnie są lepsze oleje, nie twierdzę, że Castrol jest super. Pewnie są i tańsze, a równie dobre, albo i lepsze.. Ale chyba najważniejsze to regularna wymiana i rozsądne obchodzenie się z silnikiem...
Dodałbym tylko dobór oleju pod kątem norm/parametrów i regularne sprawdzanie poziomu oleju i mamy temat na 400 stron zamknięty w jednym akapicie.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » pt lut 03, 2017 14:52

jointone pisze:Pytanie do kogos co moze się wiecej orentuje czy takie roznice lepkosci maja jakis wplyw na np. mozliwosc zerwania filmu olejowego:
Jeśli to ma iść do AHF i nie będziesz go jakoś bardzo pałował to powinno być ok. Najważniejsza jest lepkość w 100°C, w 40° im mniej tym lepiej. LowSAPS dla ciężarówki to inny poziom niż dla osobówek, więc nie ma na to co patrzeć.



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Jaki olej?

Post autor: markim321 » sob lut 04, 2017 20:31

Witam. Mam takie pytanko odnośnie oleju. Posiadamy w rodzinie T4 caravelle 2.5 TDI 102KM z 2003 roku. Auto ma nalot 330 tys, ale od około 2 lat pokonuje bardzo niewielkie przebiegi. Zalane jest olejem Valvoline max life 10W-40, który ostatnio był wlany w lutym 2015 roku. Do tej pory auto zrobiło na nim ok 6,5 tys km. Czy taki olej spełnia jeszcze jakieś właściwości smarne? Jest większy sens wymieniać co roku bez względu na przebieg? W tygodniu zaleje go Liquy Molly MoS2 10W-40. Co sądzicie o tym oleju? Ten dodatek coś daje czy to tylko chwyt? Dodam, że olej nie jest klarowny, ma taki szary kolor jakby faktycznie coś tam było dodane. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi temu silnikowi. Wszystkie sugestie mile widziane.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: herbu » ndz lut 05, 2017 10:35

markim321 pisze: Auto ma nalot 330 tys, ale od około 2 lat pokonuje bardzo niewielkie przebiegi. Zalane jest olejem Valvoline max life 10W-40, który ostatnio był wlany w lutym 2015 roku. Do tej pory auto zrobiło na nim ok 6,5 tys km. Czy taki olej spełnia jeszcze jakieś właściwości smarne? Jest większy sens wymieniać co roku bez względu na przebieg?
Niby przyjmuje się, że oliwę należy zmieniać co ileś km, lub co roku. Wydaje mi się jednak, że jeśli w 2 lata zrobiłeś 6500 km, to ja bym już zmienił. Na pewno silnika ten olej nie zabije, ale w 2 lata na pewno coś już stracił ze swoich właściwości.
Z drugiej strony mam znajomego, który wychodzi z założenia, że oleju się nie zmienia i też jakoś te jego auta jeżdżą. Rekordzistą w tym względzie jest Cordoba TDI, którą ten znajomy przejechał 160 tys. km nie dość, że bez wymiany oleju, to jeszcze bez dolewania. I auto jeździło :hmm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9210
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lut 05, 2017 12:23

Tdi to chyba przesadziles. Na sto % musial albo dolewki robic albo wymienic choc co 30-50 tys. Ale mamy kolege na vcp co ma dwa auta z 1.9d aef i tez w touaregu i vito na tych silnikach ma 150 tys. Nawet nie wymienial rozrzadow tylko silnik ot tak ze szrotu wsadzil do takich karoserii.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości