1.9 Tdi, traci moc, mrugajaca kontrolka świecy żarowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

1.9 Tdi, traci moc, mrugajaca kontrolka świecy żarowej

Post autor: markan02 » pt mar 24, 2017 20:27

witam

Byłem u kolejnego mechanika, gdyż poprzedni stwierdził, że na takie naprawy nie ma czasu.
Mechanik zaczął sprawdzać podciśnienia. W pewnym momencie stwierdził, że podciśnienie znikło. Kazał nacisnąć dwa razy na hamulec, następnie zgasić silnik. Powiedział, że to raczej nie wina turbiny a jej sterowanie. Mam dzwonić w przyszłym tyg umówić się na wizytę. Nie chciał za bardzo zdradzić w którym miejscu to podciśnienie znikło, powiedział tylko, że najprawdopodobniej jest to wina jakiegoś zaworku, lub przewodu. Mam nadzieję, że uda się to załatwić jakimś przyzwoitym kosztem ;) szukałem schematu podciśnień do mojego silnika, ale nie znalazłem. Może warto poczekać i niech to zrobią. Chyba, że ma ktoś jakieś pomysły?

Mały Up.
Zerkłem wczoraj na przewody podciśnienia, poruszaniem trochę zaworkierm zwrotnym podciśnienia. Dziś problem zniknął. Nic się.nie dzieje. Czy może to być wina wadliwego zaworka zwrotnego podciśnienia?
I czy w moim samochodzie jest akumulator Vacu? bo na nie.wiem czy tak ślepy jestem czy po prostu go nie ma xd


Obrazek

markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

1.9 Tdi, traci moc, mrugajaca kontrolka świecy żarowej

Post autor: markan02 » czw mar 30, 2017 20:50

Witam

Okazało.się ze wina leży przez zawór (uszkodzona.membrana od gruszki która otwiera zawór) od Chłodniczki spalin. Mechanik zaslepił mi wąż podciśnieniowy idący do gruszki i wyciągnął gruszke. Czy mogę tak jeździć? mechanik.twierdzi ze tak ale wole się upewnić.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 87 gości