Golf 5 2004r kontrolka silnika 1.9TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kikuczijo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 23, 2017 00:55

Golf 5 2004r kontrolka silnika 1.9TDI

Post autor: Kikuczijo » pt cze 23, 2017 01:09

Witam jestem tu nowy i nie jestem pewny czy to dobry dział ale potrzebuje pomocy w moim Golfie z 2004 r z silnikiem 1.9TDI z czerwonym "I" jeśli to ważne.

Zapaliła się kontrolka silnika pomarańczowa a na desce wyświetla się tez napis po włosku "gas di scarico" (cos w tym stylu) co oznacza chyba problem ze spalinami w wolnym tłumaczeniu, więc wyczyściłem porządnie EGR (chyba nie mam DPF) ale kontrolka nie gasła bądź zgasła ale po chwili znów się zaświeciła, usunąłem błąd u mechanika i na drugi dzień kontrolka znowu się zaświeciła.
Nie wiem czy odczuwam jakiś spadek mocy(może przy dolnych obrotach ale to może być przewrażliwienie albo dopatrywanie się) ale mam wrażenie, ze spalanie wzrosło dużo i nie wiem czy to nie jest spowodowane tym. Co to może być ? Od razu mówię, ze nie jestem mechanikiem, jestem zielony jeżeli chodzi o te sprawy dlatego szukam pomocy. Może jakiś czujnik? Chętnie poczytam wszelkie opinie czy to powszechny problem jak sobie z tym radziliście ? Bardzo proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam
Kuba



Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Golf 5 2004r kontrolka silnika 1.9TDI

Post autor: pawel99 » pt cze 23, 2017 09:32

podłącz pod vaga, sczytaj błąd i w Google



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Golf 5 2004r kontrolka silnika 1.9TDI

Post autor: lukas1305 » pt cze 23, 2017 12:24

Do zdiagnozowania klapa gasząca,a najprawdopodobniej do wymiany,albo uszkodzony silnik klapy albo zalana elektronika przy okazji sprawdź pod maską bezpiecznik 10A od wentylatora bo jest na tym samym.
Najlepiej odłącz rure i sprawdź z drugą osobą czy reaguje wogóle,tzn.jeden gasi zapłon a drugi delikatnie sprawdza czy sie przymyka i zaraz otwiera ponownie,tylko z paluchem delikatnie żeby nie chwyciło.



Kikuczijo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 23, 2017 00:55

Golf 5 2004r kontrolka silnika 1.9TDI

Post autor: Kikuczijo » pt cze 23, 2017 16:50

Dzieki wam wielkie za pomoc bede patrzył najlepiej z jakims mechanikiem powiem mu co napisaliscie, oby to nie było cos poważnego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości