Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: vindiesel » ndz lis 05, 2017 11:05

Witam
Wiem ze podobny temat przewija się na forum ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi "recepty" na mój problem więc postanowiłem otworzyć odświeżyć temat.
Pacjent to silnik 1.9 tdi AHF. Problem to metaliczny dzwiek stukanie cykanie, zarówno na zimnym i ciepłym silniku niezaleznie od temperatury. Zostały wymienione szklanki wszystkie na nowe INA i ten dzwiek jest cały czas taki sam. Nic się nie zmieniło.
Sprawdzane ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym prawidłowe. Wieć pompa oleju działa prawidłowo.
Mechanicy rozkładają rece.
Korekcje wtrysków v grupie 013
1 0,10
2 0,05
3 0,08
4 0,20
Identycznie jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=WQGKo6c_TOw" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy taki dżwiek może powodować pompa vacum naciskałem pedał hamulca podczas pracy silnika nie przestaje nie ustaje ten dzwiek.
Czy taki dzwiek mogł by powodować wtryskiwacz? Podkładka pod wtryskiwaczem jak jest wyrobiona? Czy w pompach vp 37 występuje zaworek zwrotny znalazłem też info ze powodem może być owy zaworek... Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i udało mu się zdiagnozować i usunąć ten dzwiek ?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: bioly05011 » ndz lis 05, 2017 12:05

dobrze odpala,bardzo pomocny w takich sytuacjach jest stetoskop warsztatowy


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 05, 2017 13:30

Identyczne dźwięki generowała pompa wtryskowa w ASV,którego naprawiałem. Nastawnik po zdjęciu z pompy,wyglądał jak jeż. Cały był oblepiony opiłkami. Tego co było w głębi pompy,nie będę opisywał.
Pompę zmieniłem i nastała błoga cisza.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: vindiesel » ndz lis 05, 2017 15:50

Dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
Odpala bez problemu. Kąt wtrysku prawidłowy w granicach 58 jednostek na ciepłym silniku w grupie Basic Settings oraz w TDI TIMING.
Używałem stetoskopu warsztatowego ciężko jednoznacznie zidentyfikować miejsce skąd pochodzi ten dzwięk. Próbowałem nie raz.
Do: "Michał_1977" czyli zainteresować się pompą wtryskowa ? Czyszczenie?



rex_hunt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 17:29
Lokalizacja: Podlaskie

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: rex_hunt » ndz lis 05, 2017 17:54

Spróbuj odpalić bez paska osprzętu. Spotkałem kiedyś taki przypadek, że hałasował w taki sposób napinacz paska gdy sprzęgiełko alternatora "stało na dębowo"



vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: vindiesel » pn lis 06, 2017 00:45

Sprawdzalem rowniez bez paska osprzetu
Stukanie jak na filmiku wystepuje



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: Michał_1977 » pn lis 06, 2017 08:23

vindiesel pisze:czyli zainteresować się pompą wtryskowa ? Czyszczenie?
Czyszczenie nie wchodzi w grę,bo jak części powycierane,to cudu nie dokonasz. Wymiana całej pompy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: vindiesel » sob lis 11, 2017 18:39

Witam
Prawdopodobnie stukanie dobiega z wtrysku sterującego. Jaki może być powód stukania wtryskiwacza ?
Jak można sprawdzić dokonać diagnostyki czy test przelewowy coś pomoże zweryfikować?
Co w budowie wtrysku powoduje stukanie w postaci metalicznego dzwięku.
Jak naprawić regeneracja używka czy nowy?
Czy może natomiast podkładka pod wtryskiem powoduje takie metaliczne stukanie?
Korekty w grupie 013 prawidłowe jak w powyższych postach, czy korekty wskażą np lejący wtrysk itp?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: bioly05011 » ndz lis 12, 2017 00:22

jeśli dźwięk dochodzi z okolicy wtrysku to mnie się wydaje że to szklanka...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 12, 2017 07:50

vindiesel pisze:Co w budowie wtrysku powoduje stukanie w postaci metalicznego dzwięku.
Uszkodzony rozpylacz powoduje,że wtrysk leje. Stąd stukanie.

Pewnie nie posłuchałes mnie i nie zajrzałeś do pompy,więc opowiem Ci,co nastąpiło w silniku,o który wyzej pisałem. Otóż jak zmieniłem pompę wtryskową,nastała wspomniana cisza. Powiedziałem właścicielowi,iż wtryskiwacze na pewno oberwały opiłkami z pompy i na zdrowie im nie wyjdzie,a tym samym,całemu silnikowi. Uprzedziłem,że należy jak najszybciej oddać je do sprawdzenia i czyszczenia. Powiedział - dobra,dobra,będzie śmigał. No i się naśmigał... Po ok. 2-3 miesiącach wyjarało mu dziurę w tłoku na 2 cylindrze. Niedawno zmieniłem mu cały silnik.
Zrozum jedno-co Ci z naprawy jednego,czy nawet wszystkich wtrysków,gdy za chwilę znów zostaną nafaszerowane opiłkami. Tak ciężko odkręcić nastawnik pompy i zajrzeć do środka?
Rób jak uważasz,Twój silnik. Ja tylko powtórzę,że chrobotanie i stukanie z filmu jest identyczne jak to,które ja przerabiałem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

Metaliczny dzwiek stukanie cykanie

Post autor: vindiesel » ndz lis 12, 2017 15:29

Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
"Michał_1977 " z pewnością skorzystam z Twojej porady i zajrzę do nastawnika pompy. Szkoda kolejnych wtrysków skoro może być powtórka. Tylko czas nie pozwala się tym zająć ale na dniach biorę się za to.
Wracając do wtrysków, lejący wtrysk nie powinien objawiać się kopceniem?
Jak znależć ewentualnie dobrą pompę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości