1,9 TDI kopci przy odpalaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

1,9 TDI kopci przy odpalaniu

Post autor: arwam » pn lis 21, 2011 21:44

tomassss24 pisze:arwam, Wiem ze TDI bo sam takiego miałem ja stawiam na swiece . To ze silnik odpali bez swiec zarowych nie znaczy ze ma nie zakulec przy rozruchu i to jeszcze przy -10 nie przesadzaj chłopie . To nie ciągnik ze ma takie cisnienie ze zapali od strzała widziałem jak palą TDI ze spalonymi swiecami

wiem jak pali TDI bo sam miałemprzez 1,5 roku taki silnik pod maską a jakbym Ci powiedział przy jakiej temp bez świec zapalał i nie kulał wogóle to byś nie uwierzył.
z tym że sam sobie silnik robiłem.
i tak masz rację to nie traktor., bo tu masz wyższe ciśnienie sprężania. jak silnik zdrowy to 30-32bary.
kwestia w jakim stanie jest silnik



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

1,9 TDI kopci przy odpalaniu

Post autor: ja4rqu » pn sty 19, 2015 01:12

Mam nadzieje że nie dostanę złotej łopaty za odkop.1.9 Afn. Mam problem który mnie irytuje. Poszła mi uszczelka pod głowicą, została wymieniona, dodatkowo planowanie głowicy, wymiana uszczelniaczy, zaworów i prowadnic zaworów. Po całej imprezie silnik zadymi na niebiesko przy odpalaniu na zimno. Dodatkowo przy większym mrozie pracuje chwilę nierówno. Przy temperaturze powyżej 5 stopni problem nie występuje. Przed wymianą uszczelki jeszcze gdy była dobra, nie było mowy o jakimkolwiek dymieniu przy odpalaniu. Nawet przy -18 jak paliłem bez świec, łapał po 2-3 obrotach i równiutko chodził. Co sprawdziłem:
-kąt wtrysku ustawiony idealnie na 49-51
-kompresja na zimnym silniku po 34 bary po kilku obrotach
-wszystkie świece sprawne, grzeją całe, równo i prąd dochodzi
-olej 5w40 nie ubywa ani kropli
-rozrusznik nowy, kręci prawie 400rpm
-filtr paliwa zmieniony około 2000km temu, układ szczelny, dzieję się tak na różnym paliwie
-korekcje na wtryskach nieco lepsze niż przed naprawą 0.4 na pierwszym, 0.0 lub -0.2 na drugim, 0.6-0.8 na czwartym
-egr sprawny podłączony, kolektory czyściutkie jak łza
-czujnik temperatury również wymieniłem, bez zmian
-auto ma pompę 11mm, jest po programie w którym są poprawione mapy startowe
-dawka rozruchowa fabryczna, dawka paliwowa 5.0mg
-minimalne ślady oleju w rurach od IC.

Gdy odpalam wygląda to tak, że odpala od razu np na 903 obroty i w ułamku sekundy wskakuje na ponad 1000rpm i spada na 903 i wtedy jest ta zadymka. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić? Dodatkowo strasznie śmierdzi nieprzepalonym paliwem, na zimnym i na ciepłym, w garażu na 60 m^2 po 40 sekundach nie ma czym oddychać gdzie wcześniej było "górskie powietrze". Podczas jazdy nie kopci, przy max bucie jest delikatny odkurz. Wtryski?



Mikel12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 26, 2020 01:11

Re: 1,9 TDI kopci przy odpalaniu

Post autor: Mikel12345 » czw lis 26, 2020 01:14

@ja4rqu doszedles kolego co to bylo?mam podobnie u siebie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości