Pęcheże powietrza w ukladzie paliwowym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pn sty 29, 2007 10:16

pipek71 pisze:Miałem ból po wymianie filtra paliwa! Zakręciłem akumulator prawie na śmierć a ciągle się zapowietrzał .........RADA ...SPRAWDZONA ...nie kupujcie byle gównianych filtrów paliwa nie są to co prawda najtańsze elementy ale lepiej 10 zł dołożyć i kupić coś sprawdzonego .Oddałem sprzedawcy jego nieszczelny filtr założyłem FILTRONA i po paru sekundach BORKA mruczała milutko ! UWAGA NA TANDETNE NIESZCZELNE FILTRY PALIWA!
Może to jednak błędy przy montażu filtra? Jak filtr może być nieszczelny? Przecież to zamknięta puszka.
Z tymi pęcherzami mam tak po zakupie auta od Niemca, a auto było serwisowane w VW, więc filtr raczej nie tandetny.
No właśnie, co do Filtrona, też myślę że to OK filtr, ale z wcześniejszych wypowiedzi wynika różnie.



darxxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:11
Lokalizacja: Niemce/k Lublina

Post autor: darxxxx » pn sty 29, 2007 16:43

Miałem coś podobnego w lecie po zakupie samochodu. Sprawdzcie jak są dokręcone przewody na pompie wtryskowej: zasilający i przelewowy.



Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Post autor: jablo81 » pn sty 29, 2007 22:27

Jezeli chodzi o przezroczyste przewody miedzy filtrem i pompą to sa 2. Dolny jest zasilający i w nim NIE moze byc powietrza!, zas gorny jest odpływowy i tam moga byc pecherzyki



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pn sty 29, 2007 22:48

Zdjąłem zaworek, a później próbowałem włożyć i wchodzi niestety bez najmniejszego oporu. Trzeba spróbowac z oringami, ale niestety w sklepie nie widzę. Są tam dwa oringi, niebieski i czarny, czy te kolory świadczą o jakiś specjalnych (różnych) uszczelnieniach?
Co do przewodów między filtrem, a pompą to zasilający jest przezroczysty (przynajmniej kawałek), a odprowadzający jest czarny.



gabin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:45
Lokalizacja: lukow

Post autor: gabin » pn sty 29, 2007 23:06

jablo81 pisze:Jezeli chodzi o przezroczyste przewody miedzy filtrem i pompą to sa 2. Dolny jest zasilający i w nim NIE moze byc powietrza!, zas gorny jest odpływowy i tam moga byc pecherzyki
jak prawda prawdą !



Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Post autor: jablo81 » śr sty 31, 2007 00:39

Najwazniejsze zeby nie bylo pechezy z powietrzem w zasilajacym przewodzie.



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » śr sty 31, 2007 12:34

Na 99% jestem pewien, że to jednak te oringi. Spróbowałem posmarować je smarem silikonowym. Na chwile pomogło, ale pewnie nie na długo. Zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, ajk to uszczelnić?
Widzę, że rozwiązanie filtra w VW jest kiepskie. W poczciwej Corsie (silnik Isuzu) nigdy nie miałem takich problemów i o nich nie słyszałem. Tam były przewody przykręcane z dużą siłą z użyciem podkładki miedzianej, ale to całkiem inne rozwiązanie mocowania filtra.



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » śr sty 31, 2007 17:57

Hmm mam to samo!!!czy moze byc to powodem ze autko raz m zgaslo nieraz potrafi szarpac podczas jazdy....nie mialem wczesniej szarpan az do wczoraj:(


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr sty 31, 2007 18:33

A ja nie mam takich problemów. Wymieniałem w zeszłym roku już 3 raz filtr i nic. Wkładałem filtron lub AP.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » sob lut 03, 2007 19:51

Wymieniłem filtr, opaski, oringi i co jakiś czas leci bąbel w przewodzie zasilającym. Jak postukam filtr to lecą bąbelki i chwila spokój. Nie jest tego dużo, ale jednak :evil:
Sprawdziłem również zamocowania przewodów na pompie wtryskowej i jest OK.
Zrobiłem tez próbę z pianką do golenia na wszystkich połączeniach wężyków i nigdzie nie widzę, że coś zasysało. Zauważyłem że na powroty z wtrysków (miękkie czarne wężyki) są tylko nałożone bez żadnych opasek, ale to chyba normalne, bo tam nie ma wys. ciśnienia. Gdzie jeszcze? Auto normalnie zapala, nie przerywa, może dać sobie z tym spokój, czy jeszcze szukać? Skończyły mi się pomysły. Chyba że te bąble to pozostałość w filtrze i do końca nie da się już więcej odpowietrzyć. Druga sprawa to, czy możliwe, że łatwo pieniąca ropka pod wpływem zmiany ciśnienia (kawitacja) wytrąca pęcherzyki powietrza. Ale przecież nie wszyscy to obserwują.
Chyba lepiej jak człowiek nie zna się na niczym i nie zagląda pod maskę, wtedy chyba śpi spokojniej, a tak cały czas chodzi ten problem po głowie. :otepienie:



Awatar użytkownika
cwb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 30, 2006 10:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cwb » sob lut 03, 2007 23:19

gpel to samo.
nawet ostatnio zkładałem posta. ten sam proble. samochód pali od ręki, ma kopa, a pęcherzyki są. dwa razy zmieniałem filtr, dałem nowy zaworek, nowe przewody i czasami jakiś tam pęcherzy się pojawia.

przede wszystkim kiedy delikatnie trącam filrt. wkurza mnie to ma maxa. już nawet byłem u dwóch mechaniorów. nic nie wymyślili. nie powinno być a jest.
na razie odpuśiłem sobie do lata. laski lecą na wóz więc daje sobie spokój hehe


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102331]były ULUBIENIEC[/url]

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » ndz lut 04, 2007 16:38

cwb pisze:gpel to samo.
nawet ostatnio zkładałem posta. ten sam proble. samochód pali od ręki, ma kopa, a pęcherzyki są. dwa razy zmieniałem filtr, dałem nowy zaworek, nowe przewody i czasami jakiś tam pęcherzy się pojawia.

przede wszystkim kiedy delikatnie trącam filrt. wkurza mnie to ma maxa. już nawet byłem u dwóch mechaniorów. nic nie wymyślili. nie powinno być a jest.
na razie odpuśiłem sobie do lata. laski lecą na wóz więc daje sobie spokój hehe
No to faktycznie trzeba sobie chyba oduścić, jeśli auto pali normalnie i osiągi są OK.
Daj znać jak rozwiążesz ten problem. W Corsie miałem czarne węże i problemu nie było :grin:



Awatar użytkownika
cwb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 30, 2006 10:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cwb » pn lut 05, 2007 01:41

czyli czego oczy nie widzą tego sercu nie żal hehe

dobra robi się cieplej więc chyba powalczę z tymi pęchrzykami w tym miesiącu i dam znać jak coś się poprawi

na razie jeżdżę na "tymczasowych" przewodach, dzięki którym obserwuję co i jak (pokrywa jest założona, bo bez niej bagnet oleju drga)

Obrazek


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102331]były ULUBIENIEC[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości