Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » ndz mar 11, 2007 20:47

inek01 pisze:inspire napisał/a:
Nie widzę różnicy więc po co przepłacać.

Jak w reklamach proszkow do prania ;)
tylko po praniu w E koszule po 20 praniach się drą :)

tak samo w TDI, przecież nawet na opale i OR pojedzie...niektórzy mówią że nawet lepiej..

jak ktoś lubi czyścić nastawnik i zmieniać wtryski...



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » ndz mar 11, 2007 20:49

inek01 pisze:inspire napisał/a:
Nie widzę różnicy więc po co przepłacać.

Jak w reklamach proszkow do prania
ale tylko słowa czy sens w nim zawarty też - bo może jednak jest sens przepłacać

[ Dodano: 11 Mar 2007 19:50 ]
cowboy pisze:tylko po praniu w E koszule po 20 praniach się drą
o własnie o to mi chodziło - jednak coś w tym wszystkim musi być

[ Dodano: 11 Mar 2007 19:55 ]
a jeszcze jedno = czy w takim ukladzie jest sens dolewać do ON jakichś uszlachetniaczy - jeżeli tak to jakich i po co - (wiem ze to bylo - a tam pisali kto co leje a nie czy to ma sens i do czego ma służyć -)


Obrazek

SzmelcWagen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:50
Lokalizacja: z nikad

Post autor: SzmelcWagen » ndz mar 11, 2007 20:58

Dobra a teraz takie pytanie organoleptyczne :)
Jakiego koloru i zapachu jest BP ultimate?
Raz zalalem to paliwo i cos mnie pokusilo spuscic troche tego plynu do kanistra i troche mnie ono zdziwilo, wiec sie was zapytam jakie ono jest wedle was? Moze cos namataczyli na stacji w ktorej tankowalem albo jest ono takie?
Nie bede sugerowal wiec nie napisze jakie ono bylo!



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 11, 2007 21:01

niebieski91 pisze:ale tylko słowa czy sens w nim zawarty też - bo może jednak jest sens przepłacać
To byl tylko zart. Osobiscie wole zaplacic pare groszy wiecej i spac spokojniej.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pn mar 12, 2007 07:27

Ja już naklupałem na tym paliwie z nestea 120tysiaków i pompki nadal w znakomitym stanie, w zeszłym roku w zimie było -35 i stał na dworze nie miałem problemów z odpalaniem. Zapalał znacznie gorzej niż przy -10 ale zapalał.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » pn mar 12, 2007 07:57

Ja do tej pory zrobiłem około 12 tys na ON z Ukrainy - zero problemów. Teraz zalewam ON z Orlenu, ale nie na Orlenie. Dystrybutorem jest mój lejek :) Jak jadę na trasę, to zazwyczaj załatwię sobie taką ilość ON, żeby mi starczyło na powrót, gdy jednak tak nie jest, to celuję w BP Ultimate.

Pozdro



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » pn mar 12, 2007 08:50

Od kilku miesięcy na Lotosie, nie narzekam, zawsze pali na pół obrotu ...
wcześniej ON zza wschodniej granicy z pewnego źródła też bez problemów, jednak trochę słabiej się zbierał ...
AAZ przebieg 301 000 km :bigok:



Joshua79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Joshua79 » pn mar 12, 2007 10:16

SzmelcWagen pisze:Dobra a teraz takie pytanie organoleptyczne :)
Jakiego koloru i zapachu jest BP ultimate?
Raz zalalem to paliwo i cos mnie pokusilo spuscic troche tego plynu do kanistra i troche mnie ono zdziwilo, wiec sie was zapytam jakie ono jest wedle was? Moze cos namataczyli na stacji w ktorej tankowalem albo jest ono takie?
Nie bede sugerowal wiec nie napisze jakie ono bylo!
Więc wg parokrotnych, jak to nazywasz organoleptycznych i wzrokowych doświadczeń, stwierdzam jest "mętne jak mydliny", patrząc na obok leżące zwykłe ON BP stwierdzam - bardziej przejrzyste.
Tak jest raczej wszędzie, zapewne to "zasługa" szeregu dodatków + stosowane depresatory w okresie zimowym...myślę że tak ma być, w końcu od koloru płynność nie zależy, choć przyznam sprawia nieciekawe wrażenie estetyczne, gdy zerka się na cenę ile się płaci za mydliny:)
A co do paliwka: staram się nawet "zwykły" Shell Diesel-Extra - bije na łeb Vervę, BP no i... lepiej wygląda...he he ...żart.
Zapewne to zasługa konkretnej stacji jak się na czym jeździ, ale w tych wszystkich testach nie uwzględnia się jednego....:Testowane samochody w gazetach mają komputerowe sterowanie, więc do d..y taki pomiar dla właściciel mk I lub mk II , którzy jakość paliwa i wyższą liczbę cetanową faktycznie mogą odczuć "pod nogą"... ot taka prywatna teoria, ale myślę że trochę uzasadniona
Reasumując przyjęty tu tor myślowy + mój :grin:
Jeśli ma się pralkę Franię to warto kupić coś lepszego niż dedykowany proszek E, choćby po to żeby dłużej kręciła i wirowała jak się patrzy, a nawet sprawniej niż dotychczas. :okej:


Adrenaline starts to flow
You thrashing all around
Acting like a maniac....mk II
(or Whiplash)

szymski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 10, 2006 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szymski » pn mar 12, 2007 19:01

Ja tam tankuje na Shellu Diesel V-Power
Autko jest jakby bardziej rześkie i przyjemniej pracuje
A moze mi się tylko wydaje...



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » wt mar 13, 2007 21:56

Jeszcze jakieś 4 miesiące temu lałem tylko Neste24. Jednak raz trafiłem na lipę. Zmuliło silnik, chodził dziwnie, kiepsko palił. Od tamtej pory leję praktycznie tylko Shell'a zwykłego, czasami w trasie jak nie ma Shell'a w pobliżu to BP albo Statoil. Na Neste już nigdy nie zajadę, nie będę ryzykował, że znów trafię na kiepską dostawę zupy.



Awatar użytkownika
olo95
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 13, 2007 16:49
Lokalizacja: Guzów k/ Żyrardowa
Kontakt:

Post autor: olo95 » wt mar 13, 2007 21:59

Tylko Shell V-Power Disel :bajer:

[ Dodano: 13 Mar 2007 20:59 ]
Diesel



KondzikVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 03, 2006 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Bezrzecze
Kontakt:

Post autor: KondzikVW » wt mar 13, 2007 22:33

Przeważnie BP,ale ostatnio sprawdzam, czy warto lać droższe. Kombinuję, że jak droższe,lepsze, to ma nieco większą wartość opałową, więc więcej km może zrobię. Staram się jeździć w miarę równo(z podobną dynamiką). Wtedy zrekompensowwało by to wyższy koszt zakupu. Odczułem różnicę na + ,gdy po BP zalałem Shell V-power, natomiast następne tankowanie było ON Verva i chodzi jak na V-power - nie zauważyłem różnicy. Za 150PLN na BP zrobiłem 640km, a na V-power 670km. Silnik trochę mniej dymi przy wciśnięciu gazu w podłogę i lepiej się zbiera.Jak przejadę na Verva więcej niż na BP, to się na nie całkowicie przestawię.


Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr mar 14, 2007 08:10

KondzikVW pisze:Za 150PLN na BP zrobiłem 640km, a na V-power 670km
To nie są mierzalne wartości dla przeciętnego użytkownika i nijak się nie mają do rzeczywistości. Gdy miałeś Bp w baku było 8 stopni na dworze i wilgotność 40% oraz stałeś pare razy w korku, gdy miałeś v-pover to wiekszość spędziłeś na trasie , na dworze było 15 stopni i 20% wilgotności. Oczywiście trzeba brać pod uwagę wiele innych czynników np. ciśnienie atmosferyczne i te w kołach też. To paliwo jest takie samo , różnice wynikają z domieszek uszlachetniaczy a to też wpływa na cenę oraz położenie stacji, media, reklamy, czy jest to stacja firmowa czy ajent np BP, czy w pobliżu jest druga stacja.

[ Dodano: 14 Mar 2007 07:13 ]
jajko pisze:Jeszcze jakieś 4 miesiące temu lałem tylko Neste24. Jednak raz trafiłem na lipę. Zmuliło silnik, chodził dziwnie, kiepsko palił
Miałeś pecha może to dziwne ale ja miałem podobnie na shellu w pewnym mieście niedaleko mnie, natomiast co do BP i Statoila nie mam zastrzeżeń , czasem tam zatankuje i jeszcze nic przykrego mi się nie zdarzyło.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » śr mar 14, 2007 12:49

Ja tankuje na stacji Jet i wydaje mi sie ze najlepsze paliwko jak dla mnie, chodzi jak na V-power (jak nie mam gdzie tankowac to tankuje na shellu) a jest tansze wiec po co przeplacac. Teraz Jet'a wykupili ruscy takze zobaczymy co bedzie, mam nadzieje ze paliwko nadal bedzie ok :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości