EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob maja 12, 2012 18:02

Artiks pisze:
wesol pisze:PDki maja wymiennik ciepła na chlodniczce recyrkulacji spalin.
Ale to nie wszystkie PD, AJM, ASZ ARL ma bez chłodnicy prostą rurkę tak jak VP AHF ALH itp.
A wiesz jakos nie zwracalem na to uwagi. Pisalem o tm bazujac na swoim sharanie AUY. Jakos w golfie nie mialem jeszcze okazji kuknąć w tym temacie.

kolega bradley zdaj sie ma webasto w swoim aucie wiec odpala sobie zimowa porą i ma ciepełko w pare minut.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marusiek1992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob lis 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Chełm Śląski

EGR out - wrazenia

Post autor: marusiek1992 » pn maja 21, 2012 19:03

w moim przypadku zaślepienie egr nic nie dało ;)
pozdrawiam


SBL GRUPA ŚLĄSK

Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

EGR out - wrazenia

Post autor: szadrak » pn maja 21, 2012 21:49

marusiek1992 pisze:w moim przypadku zaślepienie egr nic nie dało
Może byś rozwinął myśl. U mnie wywalenie egr dało to, że przy gaszeniu bardziej telepie silnkiem...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pn maja 21, 2012 22:19

1Z nie ma klapy gaszacej wiec wywalenie egr to inaczej zaslepienie rurki od tych nieszczesnych spalin.
Ja tam nie moge czasami ludzi zrozumiec bo próbują wmawiac ze EGR cos tam daje jak to wytwór czysto ekologiczny. Nie mial na celu nic innego jak tylkoobnizenie temp w komorze spalania a co skutkuje tym ze nie powstaja trujace zwiazki NOx.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
burza999
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 07:20
Lokalizacja: FMI

EGR out - wrazenia

Post autor: burza999 » wt maja 22, 2012 21:11

ja po zaślepieniu egr-a bardziej słyszałem turbinkę - szczególnie lekki świst na wolnych obrotach Było to dla mnie denerwujące i postanowiłem jednak wywalić zaślepkę (sam egr był nadzwyczaj czysty i po jego zaślepienia nie wyczułem żadnych zmian na + )



Awatar użytkownika
oli26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: pt gru 31, 2010 10:54
Lokalizacja: Inowrocław CIN

EGR out - wrazenia

Post autor: oli26 » ndz maja 27, 2012 13:29

Jestem świeżo po zaślepieniu EGR i muszę powiedzieć, że kultura pracy silnika zdecydowanie się poprawiła. Słychać turbinę na wolnych obrotach ale mi to akurat nie przeszkadza no i najważniejsze silnik w końcu się nie brudzi od tego sączącego olejem EGR-u ale zdecydowanie wolniej się nagrzewa :chytry:


regulamin odnośnie wielkości obrazka w podpisie
MOJA CZARNULA<<<<< ZAPRASZAM!

seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: seelk » wt cze 12, 2012 00:11

Przymierzam się do czyszczenia EGR i kolektora ssącego, ale narazie mało mam czasu na ten zabieg. Aktualnie po odpięciu wężyka podciśnienia i jego zaslepieniu auto stało się wyraźniej żwawsze, ale w między czasie trafiłem na taki specyfik, czy ktoś korzystał lub słyszał o jego pozytywnych efektach?

filmik: " onclick="window.open(this.href);return false;
środek: http://www.wynns.pl/top/do%20ropy/233%2 ... DIESEL.php" onclick="window.open(this.href);return false;

sorry jesli sie juz to przewineło w tym temacie, ale nie sposób było przeczytać wszystkie 82 strony ;)



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: martinezz123 » wt cze 12, 2012 00:45

nie wiem nie wiem jak działa ten środek , myślę że coś na zasadzie aerozoli do czyszczenia układów hamulcowych z pyłu i smarów , prawde powiedziawszy nie polecam takich wynalazków wyobraź sobie że ten cały syf z kolektora ssącego oderwie się i pójdzie w komorę spalania :( , wyczyściłem trochę tych egrów i w niektórych prześwit wynosił 1,5 cm a powinno być 5 i więcej taki sprej nie da rady ;( bo ciężko to było śrubokrętem wydłubać , myśle że to wersja dla leni , mało skuteczna a jeżeli nawet cos pomoże to starczy to na krótko . , lepiej poświęc 3 godzinki ściąg kolektor ssący i wyczyść :) , będziesz miał satysfakcję dobrze wykonanej pracy , która jest banalnie prosta ;) powodzenia :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Fahoo » wt cze 12, 2012 07:40

seelk, Chyba nie zdajesz sobie sprawy na czym polega zabrudzenie egr i kolektora ssącego skoro chcesz używa takich specyfików...
Po demontażu kolektora i egr w środku jest czarna maź taka jak płynny asfalt.Jest to mieszanina par olejów wody i sadzy.
Jeśli tą masą porbudzisz sobie ręce to gwarantuje ci ze nie odszorujesz rąk przez 2 dni.A ty chcesz to usunąc jakims sprayem? :panna:
Zastanów się gdzie pójdzie ten cały syf i jaki bedzie miało wpływ na silnik.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » wt cze 12, 2012 17:01

Mielismy w oplu taka demonstracje srodka czyszczacego z Kanady. Ziomki przyjechali zzaoceanu i kozaczyli. Aparatura podpinana pod ukla ddolotowy i pod sprezone powietrze. Bańka z mikstura byla porwieszona za ucho od maski i wezykiem wpinalo sie w uklad dolotowy za przeplywka. ODpala sie auto, uruchamia aparature i daje fest gazu. Cos tam czysci bo specyfik tak żrący ze lakier z karoserii potrafi rozpuscic. . Po tym podpinalo sie banke w ukla dpaliwowy ale odcina sie pompke w baku. Odpala i na polowie gazu trzyma az wypali cala zawartos bańki. Ilosc tez raczje wieksza niz te spraje bo okolo 1 litra. A i powrót na ukladzi epaliwowym sie odcina zeby specyfik nie trafil w minute do baku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: seelk » wt cze 12, 2012 17:21

Fahoo nie powiedziałem, że chcę z niego korzystać tylko chciałem się zapytać czy ktoś z kolegów próbował tego typu specyfik. Z tego co widziałem u siebie w EGRze nie mam super dużo tego syfu, a moje auto trochę kopci siwo-biało po wymianie turbo i chcę przeczyścić EGR i kolektor ssący, ale boję się, że to może nic nie dać na to dymienie, a problem jest w zregenerowanej turbinie, ale zacznę od tego jak znajdę trochę więcej wolnego czasu.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

EGR out - wrazenia

Post autor: ciachotdi » sob cze 16, 2012 19:00

Koledzy jak myślicie jak długo nie był czyszczony egr i dolot ??? niby przebieg auta 190 tyś, Obrazek Obrazek


a tak po czyszczeniu

Obrazek



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

EGR out - wrazenia

Post autor: wronek1 » sob cze 16, 2012 19:35

u mnie jak wywalałem egr po jakis 200tys km przebiegu to był w połowie jak u Ciebie ciacho840 zasyfiony


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob cze 16, 2012 23:14

jak dobrz epamietam masters robil pomiar chyba 1Z'ta z jeszcze gorszym nagarem i spokojnie tryzmal seriie czy nawet malego gratisa miał tn silniczek.
Lae fakt faktem nie wyglada to zaciekawie. Mysle ze nie chodzi tu o przebieg ale albo stan motorowni nie jest perfekcyjny albo styl jazdy tez sie przyczynia do takieg stanu rzczy. Widzialem doloty w motorach z przebiegiem ponad pol melona i nie bylo niczego takiego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości