Likwidacja przecieku spod pokrywy zaworów - porada

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » śr paź 10, 2007 00:20

SouleR, moze tak a moze nie...warto probowac...
ps. odkad wlalem 10w40 castrola to i tak mi mniej smrodzi ta odma ale i tak mozna przeczyscic... :bajer:



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » śr paź 10, 2007 08:59

Maciuś01 pisze:To faktycznie ma pozory logiki bo jak się odma zapcha wzrasta ciśnienie w komorze korbowej więc wyrzuca olej.
Według logiki wiele rzeczy wygląda dobrze, jednak w realu..... zdarzą się różne przypadki. Ale wracając do tematu jestem takiego samego zdania co BENITO,



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob paź 13, 2007 14:00

zaaworek wyczyszczony i sprawdzony. puszcza cisnienie. ciekawe jak to wplynie na przecieki.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » sob paź 13, 2007 14:22

Nie wiem jak u was ale ja gdy kiedyś wymieniałem uszczelke pod pokrywą zaworów ( jak zwykle ciekło :) ) to sprawdzałem sobie tą odmę i raczej cieżko żeby mogła się zatkać , w środku odma była pusta ( nic tam nie było )

PozdrO


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob paź 13, 2007 14:24

Dj Darecki pisze:Nie wiem jak u was ale ja gdy kiedyś wymieniałem uszczelke pod pokrywą zaworów ( jak zwykle ciekło :) ) to sprawdzałem sobie tą odmę i raczej cieżko żeby mogła się zatkać , w środku odma była pusta ( nic tam nie było )

PozdrO
jest sprezynka i pewnie jakas klapka


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob paź 13, 2007 14:54

no to ja sie do tego zabieram :)) bo u mnie cieknie z tyłu :/ moze to coś da :) warto spróbować :)



Awatar użytkownika
mArcobass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:05
Lokalizacja: Wipsowo
Kontakt:

Post autor: mArcobass » sob paź 13, 2007 21:00

Ok. A może ktoś napisać jak zdemontowac odme w silnikiu 1.3. Tam odma jest z tyłu silnika w kadłubie.


http://www.wurc.com.pl/# http://www.facebook.com/wurc.olsztyn
Montaż - Regulacje - Naprawa - Diagnozy LPG - Poszerzanie felg stalowych - regeneracja felg- blacharstwo - lakiernictwo - modyfikacje

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

jak zdjac odme w 1.3i

Post autor: Robert Pala » śr paź 17, 2007 18:19

mArcobass pisze:Ok. A może ktoś napisać jak zdemontowac odme w silnikiu 1.3. Tam odma jest z tyłu silnika w kadłubie.
wpisz na wyszukiwarce tego forum "odma" i zaznacz szukaj w FAQ znajdziesz tam wszystko na temat odmy w silnikach 1.3i,



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » śr paź 17, 2007 18:58

a czy zeby to wyczyścic trzeba sciągnąc pokrywe zaworów? bo nie chce ruszać orginalnej uszczelki :)


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 17, 2007 19:31

Przewodnik pisze:a czy zeby to wyczyścic trzeba sciągnąc pokrywe zaworów? bo nie chce ruszać orginalnej uszczelki :)
Nie trzeba. Odpinasz jedna klamerke ( wokół odmy ) od rury która idzie do filtra i jedna która idzie z przewodu z bloku silnika odczepiasz je od odmy i lekko krecac wyciagasz do góry. Wkąłdasz to do nafty zeby dobrze sie namoczyło i *#cenzura#* sprezonym powietrzem w każdy otwór- najwazniejszy ten któru wchodzi w pokrywe zaworów i bedzie :bigok:



Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » czw paź 18, 2007 19:27

no i sprawdz czy nie ma jakichs pekniec,czy węże gumowe sa w dobrym stanie.odma musi byc drożna i szczelna. :grin:



brackyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: brackyy » czw paź 18, 2007 22:56

Szacunek zacni glfmeni i golfmanki. Jeśli jest w śród was ktoś, kto mi powie, w którym miejscu jest ta sprężynka lub zaworek w odmie. Ja kiedyś odkręciłem tą odmę od góry, ale nie widziałem, żeby cokolwiek było włożone do środka, chyba, że u samego dołu tej odmy. I w moim silniku 1.4 abd odma zamiast prowadzić do wlotu powietrza, wchodzi gdzieś z tyłu w jakieś coś przy kadłubie silnika. Czy ktoś czyścił już odmę w silniku 1,4 abd lub 1,4i(podejżewam, że będzie podobnie). Za odpowiedź z góry dziękuję.
A propos szukania, szukałem w tym temacie, szukalem i nie znalazłem. Jednak ten algorytm google nie jest tak dobry, jak by się wydawać mogło :), na forum też nie za wiele.



Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » pt paź 19, 2007 22:07

odma w moim 1.3i to waz prowadzacy od pokrywy zaworow do trojnika skad jeden przewod gumowy prowadzi do skrzyni korbowej a drugi do wlotu powietrza a w innych moze do puszki od filtra ale nie jestem pewien.

[ Dodano: 19 Paź 2007 22:09 ]
jak w temacie

[ Dodano: 19 Paź 2007 22:10 ]
to zdjecie odmy jest z tego forum,przepraszam jesli naruszylem czyjes prawa autorskie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob paź 20, 2007 12:59

brackyy pisze:Szacunek zacni glfmeni i golfmanki. Jeśli jest w śród was ktoś, kto mi powie, w którym miejscu jest ta sprężynka lub zaworek w odmie. Ja kiedyś odkręciłem tą odmę od góry, ale nie widziałem, żeby cokolwiek było włożone do środka, chyba, że u samego dołu tej odmy. I w moim silniku 1.4 abd odma zamiast prowadzić do wlotu powietrza, wchodzi gdzieś z tyłu w jakieś coś przy kadłubie silnika. Czy ktoś czyścił już odmę w silniku 1,4 abd lub 1,4i(podejżewam, że będzie podobnie). Za odpowiedź z góry dziękuję.
A propos szukania, szukałem w tym temacie, szukalem i nie znalazłem. Jednak ten algorytm google nie jest tak dobry, jak by się wydawać mogło :), na forum też nie za wiele.
A ja dzisiaj rozkreciłem i na górze jest gumowa mebrana a pod nia sprezynka, jak olej sie zastygnie to membrana sie przyklja do dolnej czesi odmy i ogranicza przepływ gazów. Nie raz widziałęm jak ktos ja rozkrecił i wyrzucił bebechy. U mnie w orginale w AAz sa te bebechy .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości