Odciecie 1.9TD!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: torogolf » sob gru 04, 2010 22:20

Dziś rano wogóle nie chciał zapalić aż sie akumlator rozładował, ale troche sie podładował lecz zagadła po kilku probach i długim trzymaniu na rozruszniku az zajarzy. ale troche pochodzil i git wymienilem pompę wtryskowa i teraz wogole nie chce zajarzyc przewody podkrecane a tu ropy nie widac ;( i co robic???



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: karol8114 » sob gru 04, 2010 23:27

Nie bardzo rozumiem Twojego posta. Co do odpowietrzenia pompy należy ''przeciągnąć'' przez nią paliwo, wężem powrotnym do momentu pojawienia się paliwa,np. zasysając , i kręcimy rozrusznikiem aż pojawi się paliwo w przewodach wysokiego ciśnienia, dokręcamy przewody przy wtryskiwaczach i powinien zagadać, no chyba że kupiłeś pompę którą reklamowałem :pub:



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: lowi85 » ndz gru 05, 2010 02:20

hmmm... ciężka sprawa, mi silnik odcinał zapłon też w okolicach 3000, czasami 4000 obr. Ale przyczyną była popękana głowica, objawy jednak to znikający olej, głosniejsza praca silnika, przy "odcięciu" zapłonu słychac było trzask. Może to jednak przestawiony rozrząd? To że znak na kole zamachowym sie zgadza nie znaczy że koło zębate jest dorze ułożone (legendarny klin), wystarczy niecały mm i może być objaw o kótrym piszesz. Naprawde trudno cokolwiek powiedzieć - ile głów tyle pomysłów. Przynajmiej mi nic do głowy nie przychodzi a tez miałem rózne historie z 1,9TD.


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: torogolf » ndz gru 05, 2010 10:55

Ja głowice mam zrobiona. Pompa jest wyciagnieta z silnika ktory na niej pracowal teraz nie da sie odpowietrzyc chyba ze trzeba dlugo krecic!? Rozrzad na znakach i teraz nie wiadomo za co sie chwycic.Klin jest caly iu dobrze trZymal.



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Re: Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: lowi85 » ndz gru 05, 2010 11:12

torogolf pisze: nie da sie odpowietrzyc
tak jak wyżej - odkręcasz przewody z wtryskiwaczy i kręciśż aż zacznie tryskać z nich paliwo, oczywiście filtr paliwa musi być zalany. Musi siętak dać. Jak nie ma paliwa w przewodzie dochodzącym do pompy to (ekstremalnie) możesz je zassać ustami. :satan:


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: t0mal » ndz gru 05, 2010 11:15

Tak jak pisze karol8114, musisz przeciągnąć paliwo przez powrót pompy, zatykasz powrót z wtryskiwaczy i ciągniesz przewodem powrotnym tym co idzie od pompy do filtra. Możesz użyć np strzykawki setki z kawałkiem wężyka na którym masz zaworek zwrotny i ciągniesz strzykawką, aż się pojawi w niej paliwo. Jak to nie przejdzie to masz nieszczelne przewody albo parafinę w baku i w filtrze. Jak paliwo jest ok, pompa odpowietrzona to nie podpinaj powrotu tylko zakręć parę razy rozrusznikiem i sprawdź czy z powrotu pompy leje się paliwo, jak nie to pompa jest uszkodzona.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: t0mal » ndz gru 05, 2010 11:16

Tak jak pisze karol8114, musisz przeciągnąć paliwo przez powrót pompy, zatykasz powrót z wtryskiwaczy i ciągniesz przewodem powrotnym tym co idzie od pompy do filtra. Możesz użyć np strzykawki setki z kawałkiem wężyka na którym masz zaworek zwrotny i ciągniesz strzykawką, aż się pojawi w niej paliwo. Jak to nie przejdzie to masz nieszczelne przewody albo parafinę w baku i w filtrze. Jak paliwo jest ok, pompa odpowietrzona to nie podpinaj powrotu tylko zakręć parę razy rozrusznikiem i sprawdź czy z powrotu pompy leje się paliwo, jak nie to pompa jest uszkodzona.



torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: torogolf » pn gru 06, 2010 18:50

Pompe było trzeba przestawić o ząb i zagadał ale odcięcie dalej istnieje czyli pompę można wykluczyć. Teraz są 2 warianty; pierwszy ze głowica poszła chociaż wątpie a drugi że wał korbowy jest pęknięty? :( Co myslicie o tym????



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Re: Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: V12 » wt gru 07, 2010 12:52

Witam
Sprawdz czarny kabel przy okrągłej kostce silnika który idzie do masy. U mnie był on powodem identycznego zachowania kiedy przez przypadek go urwałem robiąc kruciec przy głowicy
Ewentalnie weź kabel i podłącz na krótko elektrozawór na pompie do plusa aku( niebedziesz mógł zgasic stacyjką)
pozdr



torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: torogolf » wt gru 07, 2010 18:52

No właśnie chciałem o tym napisać V12 u mnie była masa poluzowana :P kurde teraz to można śmigać jak się patrzy a jaka uciecha :D dzięki wszystkim za rady silnik wymiata obrotami wiec mysle że moge zamknąć temat dzieki XD



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Re: Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: V12 » wt gru 07, 2010 21:22

Wiedziałem szkoda że wczesniej nie wszedłem na forum bo tylko sobie roboty na robiłeś
pozdr



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Odciecie 1.9TD!!!

Post autor: karol83 » czw gru 09, 2010 19:45

zobacz czy z bańki paliwo pociągnie i czy jest sprawny zaworek odcinający



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości