Co to za kostka? (Przekaznik grzania plynu chlodzacego)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pt kwie 07, 2006 07:21

inek01 pisze:
dziechu pisze:Nie w kabinie, znajduje sie mniej wiecej nad serwem hamulcow
Co nie w kabinie ? Bezpiecznik swiec podgrz. komory spalania ?
Litosci ludzie !!
W TDI bezp ten jest powyzej tablicy z przekaznikami.
W komorze moze byc bezp. dodatkowego podgrzewania plynu, lub (podobno) wentylatorow...

[ Dodano: Czw Kwi 06, 2006 22:52 ]
Razal pisze: TEŻ i ma numer 108
108 ?
http://forum.vwgolf.pl/download.php?id=14135
102, 103, 104, 142, ale 108 ?
TAK 108 - wiem bo przerabiałem ten temat na własnej skórze - w nim jest taka zapadka która reaguje jak jest zimno i załącza świeczki

U mnie w 1Z z 95 roku nad skrzynką przekaźników nie ma żadnego bezpiecznika 80A większego od zwykłaych - wiem o jaki chodzi bo już ten temat mocno przerabiałem zimą :).
Wszystkie źródła z których korzystałem w obecnym czasie wskazały na skrzyneczkę w okolicy pompy hamulcowej, a raczej zbiornika z płynem chłodzącym - i jest tam dokłądnie podobna puszczka jak na pierwszej focie - jest tam bezpiecznik blaszkowy też jak na focie oraz dodatkowo bezpiecznik mały płytkowy - wszystko przykryte przeźroczystym dekielkiem - koledze tego brakuje i dlatego tak to wygląda jak wygląda :hmm: - a w skrzynce nie mam nawet miejsca na duży bezpiecznik 80A :hmm:

Pozdro..


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt kwie 07, 2006 08:19

inek01 pisze:
mkris pisze:Tylko Panowie slyszalem ze przekaznik swiec zarowych znajduje sie w srodku w kabinie w skrzynce bezpiecznikow???
Jasne ze tak i ma indeks chyyba 103 (przynajmniej taki jest u mnie w AHU)
A slyszales o swiecach podgrzewajacych plyn chlodniczy ?
Masz w ogole u siebie te swiece ? Sa one na kroccu wodnym wychodzocym z glowicy z ktorego waz idzie dalej do nagrzewnicy...
Sa tam 3 swiece widac je na tej fotce http://forum.vwgolf.pl/download.php?id=12752
Pewnie,mam takie cos. Powiedz mi tylko po co to sluzy - bo nikt mi nie umie powiedziec,i czy musze to miec natychmiast czy moge tak jezdzic i ewentualnie ile by to kosztowalo?

Dzieki!!!

EDIT:
Wyczytalem ze to ma za zadanie podgrzewania plynu chlodniczego jak silnik jest zimny,i powiedzcie mi jest mi to teraz bardzo potrzebne w tej porze roku?
A moze jak u mnie ten przekaznik byl jakby przepalony to i moze swiece sa do wymiany albo tego sie nie wymienia?

Dzieki raz jeszcze.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt kwie 07, 2006 09:47

Razal, chyba sie mylisz. Te dwa bezpieczniki z przezroczysta pokrywka sa jak piszesz nad pompa hamulcowa, natomiast ta kosta tez jest nieco dalej, jakies 20cm. na przegrodzie silnikowej. Przynajmniej u mnie tak jest. Zrobie potem zdjecie i dolacze.

[ Dodano: 07 Kwi 2006 09:49 ]
I raczej nie jest to bezpiecznik.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt kwie 07, 2006 10:09

Razal pisze:a w skrzynce nie mam nawet miejsca na duży bezpiecznik 80A
Bo do tego jest oddzielnie gniazdo...
Razal pisze:TAK 108 - wiem bo przerabiałem ten temat na własnej skórze - w nim jest taka zapadka która reaguje jak jest zimno i załącza świeczki
To u Ciebie grzaniem swiec zaleznie od temp nie steruje EDC ?



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt kwie 07, 2006 10:18

Panowie powiecie mi czy musze to wymienic czy moge tak jezdzic przez lato?
I jak sie ktos orietuje to prosze o koszt takiego nowego przekaznika,na allegro nie moge znalesc.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pt kwie 07, 2006 10:19

inek01 pisze:
Razal pisze:a w skrzynce nie mam nawet miejsca na duży bezpiecznik 80A
Bo do tego jest oddzielnie gniazdo...
Razal pisze:TAK 108 - wiem bo przerabiałem ten temat na własnej skórze - w nim jest taka zapadka która reaguje jak jest zimno i załącza świeczki
To u Ciebie grzaniem swiec zaleznie od temp nie steruje EDC ?
Może i EDC steruje - ale przekaźnik albo się załącza albo nie - od czegoś to zależy (od temperatury) - i sam sprawdzałem - jak jest ciepło to stycznik w przekaźniku się nie załącza, a jak w zimie sprawdzałem to się załączał :bigok: - Wystarczy ściągnąc obudowe z przekaźnika i w momecie przekrecani akluczyka zobaczyć jak przełącza styk

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2006 10:24 ]
mkris pisze:Panowie powiecie mi czy musze to wymienic czy moge tak jezdzic przez lato?
I jak sie ktos orietuje to prosze o koszt takiego nowego przekaznika,na allegro nie moge znalesc.
Mkris zobacz jaki jest numer VW tego elementu (np. 1H0 .....) - postaram się wydobyć na dzisaij cene. może da się zamiennik jakiś kupić i wymienić to w całości

A jak będziesz miał numer to Ci powiem dokładnie co to jest :bigok:

Gdzieś na tej obudowie plastikowej (czarnej) zerknij i powinien tam być

Pozdro :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt kwie 07, 2006 10:33

W takim razie grzanie swiec moze miec dwa bezpieczniki - obwod pierwotny sterowany elektronicznie i zabezpieczony malym bezpiecznikiem (wlacza przekaznik) i obwod glowny wlaczany przekaznikiem i zabezpieczony bezpiecznikiem 50A



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt kwie 07, 2006 11:07

@Razal

Dziwna sprawa z tym przekaznikem,moze ktos z Was by mogl podejzec we swoim samochodzie,scieplem ta kostke i chyba to juz jest jakis zamiennik nic nie pisze tylko z tylu "300195" ale moze kostka jest dobra to wyglada u gory tam gdzie ten kabel odpadl ze jest tam bezpiecznik "blaszkowy" pisze "30" to moze musi taki tam byc tylko czemu on szczelil i sie w to wtopil tak?

sorrki za zla jakosc

Dodam ze na dole tak gdzie przychodza dwa inne kable pisze "RV" a na drugim "GK"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt kwie 07, 2006 11:24

Razal pisze:Może i EDC steruje - ale przekaźnik albo się załącza albo nie - od czegoś to zależy (od temperatury) - i sam sprawdzałem - jak jest ciepło to stycznik w przekaźniku się nie załącza, a jak w zimie sprawdzałem to się załączał - Wystarczy ściągnąc obudowe z przekaźnika i w momecie przekrecani akluczyka zobaczyć jak przełącza styk
Wszystko ok, ale przekaznik nie zalaczy sie jesli temp. plynu nie jest nizsza niz 9st.C a to juz zadanie EDC...
To co jest w przekazniku decyduje o jego rozlaczeniu po grzaniu i rozlaczeniu ponownym w fazie grzania po rozruchu.
http://forum.vwgolf.pl/download.php?id=13220
http://forum.vwgolf.pl/download.php?id=13221
dziechu pisze:W takim razie grzanie swiec moze miec dwa bezpieczniki - obwod pierwotny sterowany elektronicznie i zabezpieczony malym bezpiecznikiem (wlacza przekaznik) i obwod glowny wlaczany przekaznikiem i zabezpieczony bezpiecznikiem 50A
Bezpiecznik jest jeden i jest "za przekaznikiem" - spojrz na schemat powyzej...

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2006 11:28 ]
mkris pisze:Pewnie,mam takie cos. Powiedz mi tylko po co to sluzy - bo nikt mi nie umie powiedziec,i czy musze to miec natychmiast czy moge tak jezdzic i ewentualnie ile by to kosztowalo?

Dzieki!!!

EDIT:
Wyczytalem ze to ma za zadanie podgrzewania plynu chlodniczego jak silnik jest zimny,i powiedzcie mi jest mi to teraz bardzo potrzebne w tej porze roku?
A moze jak u mnie ten przekaznik byl jakby przepalony to i moze swiece sa do wymiany albo tego sie nie wymienia?
Podgrzany plyn idzie na nagrzewnice wiec szybciej nagrzejesz kabine w zimie..
Nie wiem dokladnie jak to jest urzadzone, ale mozliwe ze powyzej jakiejs temp to wcale sie nie wlacza.

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2006 11:39 ]
Dodam jeszcze ze przekaznik rozlaczy swiece (w fazie grzania po rozruchu) jesli predkosc obrotowa silnika przekroczy 2500 obr/min..
EDC dostaje sygnal z czujnika i rozlacza przekaznik - wszystko jest na schemacie powyzej.



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt kwie 07, 2006 11:47

kolego @inek01
teraz mnie troche zamotales :blush:
To jest przekaznik grzania plynu chlodniczego,a na schemacie wyglada to jakby to byl przekaznik grzania swiec zarowych,a do tego niedosc ze na dole kostki wychodza dwa kable to do tego dochodzi jedna kostka (na pierwszym zdjeciu to widac) a w tej kostce sa trzy wtyki. (moze zbieg okolicznosci ale akurat sa trzy swiece ktore grzeja plyn chlodniczy)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt kwie 07, 2006 11:51

mkris, sorry, ze troche namotalem, ale to bylo do Razal i dziechu

Ze swiecami od plynu to oddzielny temat...
Swiece sa 3 masz racje oczywiscie.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pt kwie 07, 2006 12:29

Zrobie fote może dzisiaj to Ci podesle jak to wygląda - blaszke mam taką samą :) Tylko, że w zamkniętym pojemniku - dodatkowo jest jeszcze bezpiecznik żółty bodajże 30A


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt kwie 07, 2006 12:53

U mnie do tej kostki dochodza cztery grube kable i chyba trzy cienkie - ale cienkimi nie zasila sie duzymi pradami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt kwie 07, 2006 13:05

Przekaznik - SUPER ten sam,ale bezpiecznika w tym miejscu nie widzialem :grrr:
Pozniej poszukam go,a moze byc tak ze go nie mam.... moze za to na przekazniku poszedl bezpiecznik i troche sie wtopil w plastik? Jest jakis sposob aby sprawdzic czy ten przekaznik jeszcze dziala?

Jesli ma to jakies znaczenie to ja nie mam klimy :crazy: podgrzewanie plynu mam jak i te trzy swiece rowniez mam

EDIT:
To moze ten bezpiecznik 50A jest z klimy... a nie z przekaznika
Ostatnio zmieniony pt kwie 07, 2006 13:52 przez mkris, łącznie zmieniany 3 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości