wałek rozrządu SDI w TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: Fahoo » sob lut 11, 2012 23:51

mieszacie
stare tdi/sdi z czarnym deklem =wałki takie same


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

arwam

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: arwam » sob lut 11, 2012 23:55

Fahoo pisze:stare tdi/sdi z czarnym deklem =wałki takie same

właśnie o tym pisałem choć może nie wyraziłem się wystarczająco jasno...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: wesol » ndz lut 12, 2012 08:39

zreszta czy nieco roznicy sie nr swiadczy o tym ze jest to inna cześć. Szukalem osotano popychaczy do PD'ka i okazuje sie ze na poczatku był nr z literka A pozniej z B i zatryzmalo sie na C. Ponoć te ostatnie sa jakies poprawione czy coś ale nie ma pewności co do tego. Napewno i te pierwsze jeszcze jedza do dzis w autach i jakos sie sprawuja.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Re: wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: chrzaniu » ndz lut 12, 2012 11:02

Fahoo pisze:mieszacie
stare tdi/sdi z czarnym deklem =wałki takie same
Dlatego dokładnie napisałem że wałek z Golfa 4 SDI z silnikiem AGP lub AQM i on chyba niema czarnej pokrywy zaworów .....


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: Fahoo » ndz lut 12, 2012 12:48

chrzaniu, takkk


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

muchomorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 03, 2010 15:02

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: muchomorr » sob lut 18, 2012 21:04

Eee można gdzieś ten wykres dostać w jakimś normalnym rozmiarze/rozdzielczości ??
Tak żeby było widać coś więcej niż kształt kresek ?



Awatar użytkownika
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:49
Lokalizacja: ELA

Re: wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: jaaano » pn lut 27, 2012 21:41

Też jestem zainteresowany.


Powered by www.g-lab.pl stage 1-140KM/320Nm , stage 2-150KM/340Nm ,stage 3-180KM/400Nm ,stage 4-200KM/410Nm
Next step :Volvo S60 D5 185KM/400Nm stage 1 DPF out-210KM/500Nm.

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: JABcok20 » pn lut 27, 2012 22:10

Zmieniłem u siebie w 1.7 sdi wałek, ten od sdi miał tą samą wysokośc krzywek ale krzywka od wydechu była bardziej płaska ( znacznie )więc zawór dłużej się otwierał, krzywka ssącego prawie taka sama. Z tego co wyczytalem kiedyś w programie z danymi to sdi i tdi typu 1z afn miały inne wałki.
Z tego co mi się rzucało w oczy to szybkie wstawanie turibny z 1z ( na postoju do 1 bara dmuchala śmiałoi silnik pracowałjakby coś mu stawiało większy opór. prób z wałkiem z tdi jeszcze nie robiłem poza odpaleniem i przygazowaniem lekkim bez podłączonej turbiny.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: JABcok20 » pn lut 27, 2012 22:11

chrzaniu pisze:Dziwne bo pisałem z Rob555 i jakoś nie wynikało z tego aby były takie same ... jak dorwe w ręce wałek z SDI to mam na miejscu wałek z 1Z więc porównam :)
Tak jak pisałem , według moich danych nie są takie same.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: JABcok20 » śr lut 29, 2012 15:54

The SDI cam differs from the TDI primarily by reduced negative overlap and earlier exhaust opening. One can already predict that with the same intake valve closure timing and lower intake centreline angle that it's going to favour the lower RPM range. With an earlier exhaust valve opening, it's also easy to predict that there will be more exhaust gas energy to spool the turbocharger at the cost of a small amount of expansion work in the piston. This cam could be beneficial in some odd engine state of tune where you need to spool a big (ancient?) turbo yet operate mostly at low engine speeds and, where the turbo matching is such that you are certain of a positive pressure delta from intake to exhaust during the overlap period, otherwise the the cam is working against you in all respects.

What would REALLY make a difference is if one could adapt an A3 or A4 8V gasser cam, as listed in my table at the top of the thread. It is not plug-and-play by any means, but somebody with access to a junk-yard and some fabrication/improvising ability can try such a thing with vast numbers of these engines sitting in yards and the cams could almost be obtained for a song. I have it on perfect authority that these cam profiles are not all that different than aftermarket TDI cams for which people pay $$$/€€€/£££ for and if one can get it to work in a TDI will perform comparably to one.
Odpaliłem silnik 1.7 na wałku z tdi, turbo wogóle nie pompuje ciśnienia na przygazówce, podczas jazdy na obciązeniu pompuje do 0,3 bara na 1 biegu, strasznie ospale wstaje, myśle że proboem leży w pojemności silnika.
Więc jak dla mnie wałek tdi odpada, zakładam spowrotem wałek z sdi bo na nim turbo z 1z wstawało jak oszalałe i dmuchało bezproblemu 0,8 bara na przygazówkach.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: JABcok20 » śr lut 29, 2012 15:55

The SDI cam differs from the TDI primarily by reduced negative overlap and earlier exhaust opening. One can already predict that with the same intake valve closure timing and lower intake centreline angle that it's going to favour the lower RPM range. With an earlier exhaust valve opening, it's also easy to predict that there will be more exhaust gas energy to spool the turbocharger at the cost of a small amount of expansion work in the piston. This cam could be beneficial in some odd engine state of tune where you need to spool a big (ancient?) turbo yet operate mostly at low engine speeds and, where the turbo matching is such that you are certain of a positive pressure delta from intake to exhaust during the overlap period, otherwise the the cam is working against you in all respects.

What would REALLY make a difference is if one could adapt an A3 or A4 8V gasser cam, as listed in my table at the top of the thread. It is not plug-and-play by any means, but somebody with access to a junk-yard and some fabrication/improvising ability can try such a thing with vast numbers of these engines sitting in yards and the cams could almost be obtained for a song. I have it on perfect authority that these cam profiles are not all that different than aftermarket TDI cams for which people pay $$$/€€€/£££ for and if one can get it to work in a TDI will perform comparably to one.
Odpaliłem silnik 1.7 na wałku z tdi, turbo wogóle nie pompuje ciśnienia na przygazówce, podczas jazdy na obciązeniu pompuje do 0,3 bara na 1 biegu, strasznie ospale wstaje, myśle że proboem leży w pojemności silnika.
Więc jak dla mnie wałek tdi odpada, zakładam spowrotem wałek z sdi bo na nim turbo z 1z wstawało jak oszalałe i dmuchało bezproblemu 0,8 bara na przygazówkach.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: Fahoo » śr lut 29, 2012 17:23

JABcok20, wykluczasz bład w montażu ,ustawieniu kąta itp?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: JABcok20 » śr lut 29, 2012 22:31

Sprawa wyjśniona. szukałem przyczyny w mechanice i obstawiałem wałek rozrządu a okazało się że przyczyna leżała gdzie indziej. Zmieniłemwałekna sdi, jedynka zero mocy zero ciśnienia, dwójka również aż tu nagle 2700 i samochód traci trakcję,zatrzymałem się lookam a miałem odpiętąodmę, musiała mi się odpiąć jak grzebałem przy kącie wtrysku. podpiąłem, samochód zapindala jak nigdy. normalnie masakra, na 3 biegu sprzęgło zaczęło mi się slizgać ale to wina żłego ustawienia bo mam hydrauliczne w mk1. Teraz już sam nie wiem czy wracać do tdi wałka ale podobno tłoki dostają bardziej po dupsku.Turbo wstaje mi przy 2100-2200 . ciśńienie 0,9 bara na manometrze.
Wbrew tego co znalażłem na polskich forach komputer z 1z o kodzie BF idzie przerobić na AFN bo ja tak mam:D

Do tdi zakładaja wałki z benzyny 1.8 czy tam 2.0 ponoć, przeczytajcie co zacytowałem wcześniej, gdzieśmiałem link do tej przeróbki ale musiałbym poszukać.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

wałek rozrządu SDI w TDI

Post autor: krzysiek1606 » pt mar 02, 2012 09:12

a wytłumacz mi bardziej logicznie co odma wspólnego z ciśnieniem doładowania bo jakoś tego nie
mogę zrozumieć odpinam u siebie i nie widzę żadnej różnicy podczas jazdy cały czas jeżdzi tak samo???? :grin:


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości