2.0 TDI proszę o opinie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 2.0 TDI proszę o opinie

Post autor: Xandar » pn wrz 14, 2015 21:24

glodomorr pisze:No tak, ale świeżej “budy” też się chce. Trzeba kiedyś wymienić na nowszą pomimo długowieczności samego silnika, dlatego szukam golfa z konkretnym silnikiem TDI, który ma tych błędów potencjalnie jak najmniej i nie są tak spektakularne jak dziura z korbą :-)
Powiem tak przerabiałem to samo ;) obecnie powiem ci, że ciągle sprzeczam się z ojcem czy nowe czy stare ja obecnie uważam że starsze lepsze i bardziej żywotne niż nowe papierowe jednorazówki :)
W nowych wszystko jest obliczone ile to ma wytrzymać jakoś całkowicie spadła niestety



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: 2.0 TDI proszę o opinie

Post autor: marmi m » wt wrz 15, 2015 00:24

glodomorr pisze:Witam,
czy silniki 2.0 TDI common rail CBDC, CLCA (110km) czy CBAB, CFFB, CJAA (140km) to Waszym zdaniem "bezpieczny" wybór?

W sieci pełno informacji na temat poważnych awarii BXE/BLS, pod wpływem tego zrezygnowałem z zakupu Golfa V 1.9 BLS Bluemotion.
Jeśli chodzi o CR, to tylko tutaj natknąłem się na podobną historię w tym Passacie 2008, ale wygląda to na pojedynczy przypadek.
Generalnie są to wszystko bardzo dobre silniki, wiadomo jest to nowoczesny diesel którego utrzymanie troszkę kosztuję...

Silniki są wolne od wad starych jednostek, tak naprawdę jedynymi bolączkami są padające gruszki turbo ( zestaw naprawczy ok 500zł) oraz rozpadające się sprężarki klimy do 2011roku.


A co do 1.9 BXE i BLS to przesada z tymi awariami, wymiana panewek kosztuje ok 500zł i rozwiązuje się problem raz na zawsze... :P


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

glodomorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 22:09

Re: 2.0 TDI proszę o opinie

Post autor: glodomorr » śr wrz 16, 2015 15:10

O tych panewkach wie może z 5-10% wnikliwych kupujących. Reszta bierze tykającą bombę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Feedfetcher i 83 gości