TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: OLGRAN » wt lis 22, 2011 12:13

Witam, i mnie dopadł podobny problem i mam nadzieje ze koledzy podpowiedzą gdzie "go" boli :jezor: Pacjent to AXR pd 101 PS Przelot 240kkm
Objawy : co ok.10 rozruch długo kręci zanim odpali ( 5-7 sek.) nie ważne czy ciepły czy zimny. Zawsze palił z pół obrotu. Jak odpali chodzi płynnie. Filtr paliwa nowy (mann). Świeczki grzeją. Pierwsze co to podpiąłem furacza pod Vag i czysto . Bip-y -35-40 na wszystkich pompkach czyli szału nie ma ale obroty nie falują ani nie szarpie. Połączenia paliwowe szczelne i teraz pytanie, Vacum czy pompki? Dodam że vacum nie cieknie (LUK)


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » wt lis 22, 2011 22:14

kypke pisze:a kat wtrysku jaka powinien miec liczbe bo tutaj padalo wiele odpowiedzi a pozatym jak pytalem sie czy aby napewno rozrzad dobrze zrobiony to powiedzial ze tak
Witam, kąt wtrysku może się zawierać między 50, a 60. Najlepiej jak będzie od 54, do 56 lub na niepieską linię.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniel.wwe » wt lis 22, 2011 22:38

kypke pisze:kat wtrysku jaka powinien miec liczbe
Najlepiej jak w TDI Timing jest minimalnie powyżej niebieskiej linii


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: deskjet » wt lis 22, 2011 23:54

Przed chwilą sprawdzałem z ojcem w jego golfiku (silnik ALH) kąt wtrysku bo z rana jak zimny to tak średnio pali… (świece ok., prąd do świec dochodzi, powietrza w układzie brak, aku nowy) kąt wtrysku wynosi 035 i jest sporo poniżej tej niebieskiej linii. Jak ustawię powyżej niebieskiej kreski to będzie poprawa?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniel.wwe » śr lis 23, 2011 00:03

deskjet pisze:kąt wtrysku wynosi 035 i jest sporo poniżej tej niebieskiej linii. Jak ustawię powyżej niebieskiej kreski to będzie poprawa?
Będzie :bigok: (tzn. być powinna) i przy okazji jak przyspieszysz kąt to będzie troszkę lepiej reagował na pedał gazu :satan:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: deskjet » śr lis 23, 2011 00:14

Dzięki za szybką odp :pub: idę z ojcem teraz regulować kąt :grin: żeby jutro rano sprawdził jak jest z odpałem.. żeby przyspieszyć to trzeba w str głowicy?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniel.wwe » śr lis 23, 2011 00:21

deskjet pisze:żeby przyspieszyć to trzeba w str głowicy?
nie… w stronę zderzaka
Zajrzyj tutaj http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=381902" onclick="window.open(this.href);return false;
deskjet pisze:idę z ojcem teraz regulować kąt
:shock:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » śr lis 23, 2011 00:22

W stronę chłodnicy, jeśli masz regulację na kole.


Tomek

Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: OLGRAN » śr lis 23, 2011 21:08

Witam, dziś wziołem swojego AXR na warsztat ( dolegliwość 7 postów wcześniej) , może od początku, po sprawdzeniu vagiem wykluczyłem niedomagania pompek, dalej sprawdziłem Vacum i podaje właściwe ciśnienie ale... przy przygazowaniu i zgaszeniu silnika podczas ponownego rozruchu było w okolicach 1 bara i odrazu rosło. Dało mi to do myślenia że przed Vacum jest małe ciśnienie wstępne i do sprawdzenia poszła pompa niskiego ciśnienia w baku. Myslałem że przekaźnik 167 sie zepsół i nie podaje napięcia na pompe ale po przekręceniu kluczyka prąd dochodził przez ok 2 sek. A pompy nie słychać, następne 2 godziny to wyjęcie pompy, wymiana i :okej: Pali jak dawniej z pół obrotu :bigok:

Z tego co mi wiadomo to do sierpnia 2001 pompy w baku nie montowali, po tym czasie zaczeli montować pompe niskiego ciśnienia (1 bar) Pierburga
Prosze potwierdzenie tego faktu


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: deskjet » śr lis 23, 2011 21:56

Jestem po regulacji kąta... ustawiliśmy na 57-59 i odpalanie na zimnym silniku się zdecydowanie poprawiło :-) ojciec mówi że teraz pali jak trzeba i chyba faktycznie żwawszy się zrobił :-)
A tak na marginesie w nagrodę od ojca dostałem tankowanie do pełna ON do mojego golfika (a już od 20 km rezerwa się świeciła :grin: ). Także opłacało się marznąć, ojciec zadowolony i syn też :D dzięki daniel19843 :pub:


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » czw lis 24, 2011 12:08

Witam, kilka postów wcześniej pisałem o tej pompie w baku.
OLGRAN pisze:Z tego co mi wiadomo to do sierpnia 2001 pompy w baku nie montowali, po tym czasie zaczeli montować pompe niskiego ciśnienia (1 bar) Pierburga
Prosze potwierdzenie tego faktu
z tego co wiem to PD zawsze miały pompy w baku, a 2001 mogli zacząć montować do VP. Chyba, że się mylę. Niech inni się jeszcze wypowiedzą.
Pozdrawiam.


Tomek

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » czw lis 24, 2011 21:06

Czyli pd. mogą to być: mapa startowa,
słaby akumulator,
rozrusznik do naprawy.
Ostatnio kolega miał tak w VP, automat w rozruszniku się wytopił, założył nowy i jak rękom odjął, zapala na dotyk.


Tomek

dawidtypa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:30
Lokalizacja: Olsztyn

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: dawidtypa » ndz lis 27, 2011 18:18

Witam, mam problem z silnikiem 1z , po wymianie pompy wtryskowej ciężko odpala zimny, ale ciekawostka jest to że gdy go już odpale i pochodzi z 5sekund to można go już odpalać dosłownie od strzała do czasu gdy postoi z godzinke i znów problem, dodam że na ciepłym pali elegancko. Gdy silnik zimny to kąt wtrysku 75 oraz dawka paliwa 8,5mg/R gdy pochodzi z dwie minuty to kat wtrysku 50 a dawka rośnie i przy 90stopniach ma 3,8mg/R. Czy to może być wina pompy z tym odpalaniem? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.



sethiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 28, 2011 14:03

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: sethiel » pn lis 28, 2011 14:34

Witam.
Golf III 1.9 TDI 110 KM 1997
Mam problemy z odpaleniem na zimnym silniku.

Dioda od świec żarowych po przekręceniu kluczykiem zapala się i gaśnie (tak jak powinno).
Rozrusznik kręci, kręci kręci - dużo biało/siwego dymu z rury wydechowej, znowu kręci kręci dużo dymu i po 3-5 razie jest zapalił.
Pochodzi pięć minut - trochę jeszcze na biało zadymi - w sumie tak ze dwa metry sześcienne siwo z dymu za autem,
Potem już praktycznie spalin nie widać.
Od jakiś trzech miesięcy jest podobnie

Parę dni temu nie zapalił w ogóle tzn - kręciłem tak ze 45 minut, aż akumulator siadł. Po czym poszedłem do mechanika - który odłączył czujnik temperatury przy silniku.
Dioda od świec żarowych po przekręceniu kluczykiem zapala się i nie gaśnie.
Samochód odpalił od strzału - siwo za nim ale dużo mniej. Diabli wiedzą czy przez ten czujnik czy przez to że chwilę odpoczął i się ciepło trochę rozniosło.

Czujnik wymieniłem (33 złote kosztował).
Dioda od świec żarowych po przekręceniu kluczykiem zapala się i gaśnie (tak jak powinno ).
Ale nie zapala znowu w ogóle.
Czyli tak mi sie wydaje że wymiana czujnika bez sensu była.

Czy wymieniać świece? To koszt 230 zł koło (160 zł za 4 świece i koło 70zł wymiana)
Czy też szukać gdzieś indziej?
B.



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości