Problem z odpalaniem gdy jest ciepły

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Artur Gaska
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lis 28, 2006 18:03
Lokalizacja: Nasielsk

Problem z odpalaniem gdy jest ciepły

Post autor: Artur Gaska » ndz gru 23, 2007 14:03

Witam
Prosze o podpowiedz co moze byc przyczyna mojego problemu.
Wyglada to nastepujaco: Jest to silnik AGR 90KM 230tys. bez modyfikacji, gdy silnik jest zimny pali bez problemu na tyk, ale gdy jest ciepły musze przytrzymac go 2 sek zeby zaskoczył.
Swiece zostały sprawdzone, mysle ze problem tkwi w kącie wtrysku, ale to tylko przypuszczenia?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz gru 23, 2007 14:06

temat poruszany był już wiele razy ... Dawka rozruchowa do korekty ... czyli mapy do korekty .... możesz pokombinować w adaptacjach ale jest mały zakres regulacji
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 14:07 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



Pawko_1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 03, 2007 14:12
Lokalizacja: Łódź/Mazury

Post autor: Pawko_1111 » ndz gru 23, 2007 15:09

moze byc rowniez czujnik temepratury cieczy chlodzacej. Gdzies juz o tym pisalem...



Awatar użytkownika
Artur Gaska
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lis 28, 2006 18:03
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Artur Gaska » ndz gru 23, 2007 16:04

Pawko_1111 pisze:moze byc rowniez czujnik temepratury cieczy chlodzacej. Gdzies juz o tym pisalem...
Czasami rano zapali sie kontrolka cieczy chłodzacej i po chwili zgasnie. moze to ma jakis zwjazek?
Własnie kumpel zrobił mi diagnostyke Vag Comem i czas wtrysku przy ciepły silniku wacha sie 50- 53 ale czasami spadnie do 49
Co wy na to?



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » ndz gru 23, 2007 16:35

Artur Gaska pisze:
Pawko_1111 pisze:moze byc rowniez czujnik temepratury cieczy chlodzacej. Gdzies juz o tym pisalem...
Czasami rano zapali sie kontrolka cieczy chłodzacej i po chwili zgasnie. moze to ma jakis zwjazek?
Własnie kumpel zrobił mi diagnostyke Vag Comem i czas wtrysku przy ciepły silniku wacha sie 50- 53 ale czasami spadnie do 49
Co wy na to?
kąt wtrysku oki, jeśli VAG nie wywali błędu czujnika to pozostaje ci już tylko ingerencja w sterownik
czeka cię zmiana dawki w oprogramowaniu -> PRIV


www.vagtune.pl tel. 502730289

Pawko_1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 03, 2007 14:12
Lokalizacja: Łódź/Mazury

Post autor: Pawko_1111 » ndz gru 23, 2007 17:04

niekoniecznie, czasami VAG nie wywala bledu czujnika.

Podjedz do serwisu/sklapeu/znajomka i po prostu podmien czujniki. Zajmie Ci to 5min, a bedziesz wszytskoi wiedzial. Cena czujnika to jakies 30pln. warto zsprobowac przed ingerencja w sterownik



Awatar użytkownika
towski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 04, 2006 21:28
Lokalizacja: Zawidz-mazowsze
Kontakt:

Post autor: towski » ndz gru 23, 2007 22:02

Pawko_1111 pisze:Podjedz do serwisu/sklapeu/znajomka i po prostu podmien czujniki. Zajmie Ci to 5min, a bedziesz wszytskoi wiedzial. Cena czujnika to jakies 30pln. warto zsprobowac przed ingerencja w sterownik
lepiej dla sprawdzenia zdjąc wtyczkę z czujnika cieczy na gorącym silniku, jezeli odpali na tyk to znaczy ze
mirass pisze: pozostaje ci już tylko ingerencja w sterownik



Awatar użytkownika
jurasvip
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob paź 13, 2007 15:32
Lokalizacja: opo
Kontakt:

Post autor: jurasvip » pn gru 24, 2007 00:03

tez tak mialem,kumpel zalatwil to w 3minuty z vagiem,masz tu linka do tematu...
"chłopaki, jeśli ten silnik ma tą samą przypadłość co AFN, to ja to rozwiązałem przy użyciu VAGa, i teraz zamiast palić po 5 sekundach pali po 1 obrocie wału na ciepłym ;D
W AFNie to wygląda tak, panowie w VW pomyśleli, że trzeba coś zrobić, żeby chronić dwumasowe sprzęgło i zrobili taki myk, przy ciepłym silniku jak zapalasz, to dawka jest podawana dopiero jak silnik osiągnie obroty 250 na minute, co w większości przypadków przy zmęczonym aku, rozruszniku itp itd jest trudne do osiągnięcia. Rozwiązaniem jest podniesienie dawek startowych, co u Magików kosztuje od 350 do 700 zł. Jako, że miałem ten problem, to zacząłem szukać po necie i da się zrobić prosty myk. Ale nie wiem czy on też działa w twoim silniku. "


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0


Obrazek

Awatar użytkownika
towski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 04, 2006 21:28
Lokalizacja: Zawidz-mazowsze
Kontakt:

Post autor: towski » pn gru 24, 2007 07:26

ja mam afn-a i mam zrobiony przekaźnik z mini potencjometrem który w czasie odpalenia zapodaje mniejsza temperaturę niż ta która jest naprawdę. Temperatura która jest podana to ok 15 stopni, nie ma problemu z odpalaniem czy ciepły czy zimny silnik.



adamkonik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:41
Lokalizacja: słonin

Re: Problem z odpalaniem gdy jest ciepły

Post autor: adamkonik » pn gru 24, 2007 20:10

Artur Gaska pisze:Witam
Prosze o podpowiedz co moze byc przyczyna mojego problemu.
Wyglada to nastepujaco: Jest to silnik AGR 90KM 230tys. bez modyfikacji, gdy silnik jest zimny pali bez problemu na tyk, ale gdy jest ciepły musze przytrzymac go 2 sek zeby zaskoczył.
Swiece zostały sprawdzone, mysle ze problem tkwi w kącie wtrysku, ale to tylko przypuszczenia?

witam miałem podobny problem z moim ahf-em wymieniłem szczotki i pali jak nowy!


adamkonik

Awatar użytkownika
Artur Gaska
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lis 28, 2006 18:03
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Problem z odpalaniem gdy jest ciepły

Post autor: Artur Gaska » wt gru 25, 2007 02:07

adamkonik pisze:
Artur Gaska pisze:Witam
Prosze o podpowiedz co moze byc przyczyna mojego problemu.
Wyglada to nastepujaco: Jest to silnik AGR 90KM 230tys. bez modyfikacji, gdy silnik jest zimny pali bez problemu na tyk, ale gdy jest ciepły musze przytrzymac go 2 sek zeby zaskoczył.
Swiece zostały sprawdzone, mysle ze problem tkwi w kącie wtrysku, ale to tylko przypuszczenia?

witam miałem podobny problem z moim ahf-em wymieniłem szczotki i pali jak nowy!
Wiadomo ile przypadkow tyle moze byc przyczyn!!! bede sprawdzał wszystkie mozeliwe az znajde!



Awatar użytkownika
cwb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 30, 2006 10:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cwb » wt gru 25, 2007 11:00

ja jestem źle nastawiony do tej nagonki z podmianą map startowych
wszyscy tylko piszą cały czas tylko o tym

mam alh na zimno palił dobrze a ciepłym musiałem nim nieźle kręcić. obyło się bez tych magicznych sztuczek z mapami. co zrobiłem ??

jak go kupiłem rok temu na początku zrobiłem rozrucznik, dlatego gdy szukałem winnego cieżkiego odpalania nie brałem go pod uwagę. a właśnie to on był przyczyną. jeszcze raz poszedł do zrobienia i samochodzik pali ok

więc nie rozpędzajcie się za bardzo z tą słynną podmianką
Ostatnio zmieniony wt gru 25, 2007 11:11 przez cwb, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102331]były ULUBIENIEC[/url]

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt gru 25, 2007 12:26

cwb pisze:ja jestem źle nastawiony do tej nagonki z podmianą map startowych
wszyscy tylko piszą cały czas tylko o tym

mam alh na zimno palił dobrze a ciepłym musiałem nim nieźle kręcić. obyło się bez tych magicznych sztuczek z mapami. co zrobiłem ??

jak go kupiłem rok temu na początku zrobiłem rozrucznik, dlatego gdy szukałem winnego cieżkiego odpalania nie brałem go pod uwagę. a właśnie to on był przyczyną. jeszcze raz poszedł do zrobienia i samochodzik pali ok

więc nie rozpędzajcie się za bardzo z tą słynną podmianką
Jak by Ci to wytlumaczyc....usunoles wynik problemu a nie sam problem.

Mapy rozruchowe w tdi ze wzgledu na ekologie i dwumasa sa tak zrobione ze KAZDY duperelek majacy wplyw na predkosc obrotowa przy rozruchu oraz dawke paliwa powoduje problem z odpalaniem.
Zuzyte szczotki nie pozwalaja rzeczywiscie krecic rozrusznika tak szybko jak powinien i stad problem. Tak samo akumulator, kable, zuzyta pompa wtryskowa i kupa innych pierdólek.
Mozesz wymieniac po kolei pol auta...ale czy nie taniej i nie lepiej jest te mapy tak przerobic ze nawet pompa wtryskowa z przebiegiem 400tys da wystarczajaca dawke. Albo jak akumulator bedzie slabszy to tez odpali bez problemu.
Wiec zycze bezproblem eksploatacji niemniej jednak nauczony doswiadczeniem powiem Ci ze problem za kilkanascie tys km moze u Ciebie powrocic i bedziesz zmuszony znowu cos dlubac.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » sob sty 05, 2008 13:39

dokładnie jak napisał Rob555 znam z autopsji bo mam AGR-a oszczednosc dwumasa bkorekta mam i po problemie a korzystajac z okazji zrobiłem sobie od razu wirusa i p problemie auto pali z półobrotu

[ Dodano: Sob Sty 05, 2008 12:40 ]
do tego dochodzi jeszcze zuzycie pompy wtryskowej bo przeciez nie nowe auto i stad te problemy pozdro i posłuchaj doswiadczonym macherów takich jak robb555 a wyjdziesz na tym napewno dobrze i po kosztach pozdro dla wszystkich



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 66 gości