Zawieszajacy sie wtrysk ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Zawieszajacy sie wtrysk ??

Post autor: bizdzioch » śr sty 09, 2008 00:24

Witam !! Jak zdiagnozowac zawieszajacy sie wtryskiwacz ?? U mnie słychac stuki metaliczne ok 1500-2000 i po rozgrzaniu zanikaja !! Wydaje mi sie ze ktorys wtrysk sie zawiesza !! Po wykreceniu go jakie beda obiawy zawieszajacegosie wtrysku jakie testy trzeba wykonac, zmierzyc cisnienie itd. ( dodam ze auto nie kopci i nie bierze oleju, nie dymi na zaden kolor, pali w miare dobrze) ?? Można zdiagnozowac zawieszajacy sie wtrysk domowym sposobem bez wykrecania wtryskow ?? A moze to nie wtryski tylko wina oleju Lotos Mineral ktorego niestety niedawno zalal mi mechanik ?? Z gory dziekuje za pomoc !!
Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr sty 09, 2008 02:34

wtrysk jak sie zawiesza to minimalne szarpniecie jest i puszcza niebieskiego dymka. olej zmien to sie dowiesz czy to jego wina.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr sty 09, 2008 06:18

bizdzioch pisze:Wydaje mi sie ze ktorys wtrysk sie zawiesza
a nie raczej popychacze ? Proponuję aby je sprawdzić a następnie wymienić, najlepiej wszystkie i najlepiej firmy INA, koszt za sztukę to około 25-30 złotych.



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Post autor: bizdzioch » śr sty 09, 2008 09:55

To mówicie koledzy że to wina popychaczy. Dużo trzeba rozebrac silnika żeby się do nich dostać ? Ile ich jest ? A ja byłem prawie pewny że to wtryski ,ale na zimo tylko coś słychać jak przejade kawałek trochę się zagrzeje i jest spokój ! Jest to groźne dla mojego silniczka, czy może doprowadzić do poważnej awari ?



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr sty 09, 2008 10:57

Ja miałem tak po zalaniu nowego oleju (Castrola), metaliczne stuki, ale po jakimś czasie ustały, dodam, że popychacze ostatnio zmieniałem, bo robiłem remont generalny.



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Post autor: bizdzioch » śr sty 09, 2008 15:57

Tylko że ja wymienilem olej i było wszystko dobrze tylko po przejechaniu 1000 się zaczelo ! Wtedy gdy przyszły minusówe temperatury ( i musiałem grzac świecami 2 razy żeby ładnie zapalił i któregoś razu to usłyszałem i tak już zostało, możliwe żeby się końcówka świecy ukruszyla i uszkodziła wtryskiwacz , czy jest to raczej nie możliwe ? ) . Proszę pomozcie i poradzcie co mam robić !



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » śr sty 09, 2008 16:14

to sprawdz wtryski zapal go rozgrzej i popuszczaj przewody od wtrysków jak zgaśnie lub bedzie róznica w obrotach to znaczy że wtryski dobre a jak róznica na którymś bedzie nie wielka to wtedy wtrysk do prawdzenia



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Post autor: bizdzioch » śr sty 09, 2008 17:30

Czy jezdzenie z takimi stukami grozi czyms dla silnika ?? Przedtem olej byl jak woda nie wiem co sie z nim stalo a byl to mineral i co dziwne przybywalo go jakims cudem !! Po zmianie oleju na Lotosa stan oleju ciagle taki sam ale zaczelo klekotac !! Dziwne rzeczy sie dzieja z moim golfikiem :(



matt24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 12, 2006 16:37
Lokalizacja: lubliniec

Post autor: matt24 » śr sty 09, 2008 19:15

W moim jest tak samo jak jest temp.kolo 0 i mniej to sluchac jakies stuki i przy wyzszych obrotach przerywa ale jak sie rozgrzeje to jest normalnie.A popychacze chyba wymienilem na lato bo dopiero po rozgrzaniu bylo slychac stukot i byl inny niz ten co jest obecnie



aha jezdze juz tak kolejna zime i nic sie nie dzieje odpala normalnie i spalanie jest bardzo male wiec sam juz nie wiem
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 19:20 przez matt24, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » czw sty 10, 2008 00:37

to sprawdz wtryski zapal go rozgrzej i popuszczaj przewody od wtrysków jak zgaśnie lub bedzie róznica w obrotach to znaczy że wtryski dobre a jak róznica na którymś bedzie nie wielka to wtedy wtrysk do prawdzenia
dokładnie jak kolega mówi :bigok:


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Post autor: bizdzioch » czw sty 10, 2008 09:54

Dzisiaj sprawdźe jak tam z wtryskami sprawa wygląda i będę potem myślał dalej co robić !

[ Dodano: 12 Sty 2008 00:56 ]
No i sprawdzilem wtryski według waszych rad czyli rozgrzalem auto a potem po koleji popuszczalem każda rurke wtrysku z osobna na każdym obiaw silnik zaczyna kulec trzesie się i obroty też się zmniejszaja więc chyba ok . Co dalej popychacze oglądnac i sprawdzić ale jak to się robi bo sam nie wiem co mu może być :-(



Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

Zawieszajacy sie wtrysk ??

Post autor: Harnold » pn gru 19, 2016 19:18

witam,mam taki objaw że: po postoju ok 1 dobry, ostatnio nawet paru słabo się wkręca na obroty podczas odpalania-do 500obr rośnie szybko a później już wolno-puszcza dyma na niebiesko,no i na wolnych obrotach podczas jazdy tzn do 2 tys się dławi ;/ w vagu pisało: błąd sporadyczny wtryskiwacz-przerwa



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Re: Zawieszajacy sie wtrysk ??

Post autor: Lukas-182 » czw lut 09, 2017 18:58

Harnold pisze:witam,mam taki objaw że: po postoju ok 1 dobry, ostatnio nawet paru słabo się wkręca na obroty podczas odpalania-do 500obr rośnie szybko a później już wolno-puszcza dyma na niebiesko,no i na wolnych obrotach podczas jazdy tzn do 2 tys się dławi ;/ w vagu pisało: błąd sporadyczny wtryskiwacz-przerwa
Jeśli niebieskawy dymek to by wskazywało na spalanie oleju, więc prawdopodobnie turbosprężarka.



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Zawieszajacy sie wtrysk ??

Post autor: Baryla » ndz kwie 23, 2017 22:45

Nie bede zakladal nowego tematu poniewaz mam taki sam problem jak autor. Po rozgrzaniu, a nawet lekkim podgrzaniu silnika slychac stukanie miedzy 1500-2000obr, ale tylko gdy lekko dodaje gazu. Np 4 bieg staram sie utrzymywac predkosc mam 1800 obr stuka, odpuszczam gaz cisza, wciskam mocno gaz tez nie stuka. Problem wystepuje od okolo 80tys km wiec olej byl wymieniany okolo 9 razy, za kazdym razem 5w40 od shella poprzez valvoline konczac na motulu. Na jeednomasie przy 5b skrzyni stukalo, na dwumasie przy 6b skrzyni stuka. Szklanki nowe, zero zmian. Zwalalem wine na walek od sdi, na seryjnym tez stuka. Ogolnie na prace silnika nie ma to wplywu, spalanie w normie, spokojnie po nizej 5l schodzi wiec dobry wynik jak na 180km. Wtryski z otworkami 230 maja okolo 100tys przebiegu, pyla ladnie, cisnienia dolne w przedziale 220-228. Silnik na wolnych obr pracuje rowno i w cicho jak na tdi. Jedyne co mi przychodzi do glowy to wtryski, ale szkoda wydac 1000zl i moze nie pomoc. Ma ktos jakis pomysl co jeszcze sprawdzic?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości