2.0 TDI Kręci, ale silnik nie odpala.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

2.0 TDI Kręci, ale silnik nie odpala.

Post autor: Grzesiekk1982 » czw kwie 17, 2008 20:27

Witam. Patrzyłem na szukajce, ale niewiele jest na temat MK5... Jest do wzięcia w Holandii MK5, którego nie da się odpalić. Rozrusznik kręci, wszystko niby w normie. Był podobno w tamtejszym serwisie VW i po podłączeniu pod VAGa nic nie wykazało i rozłożyli ręce :bajer: Twierdzą, że nie są w stanie nic zrobić, a auto jest na sprzedaż jako uszkodzone.
Jak myślicie, czego się w tym przypadku czepić? Sterownik? Może to być coś z immobiliserem (błędów niby nie pokazuje, ale może uszkodzony w kluczyku)? Ktoś zna podobny przypadek, lub najlepiej jgo rozwiązanie ;) ?
Dzięki i pozdrawiam. :pub:



Awatar użytkownika
Piwu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: pt lut 23, 2007 13:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Piwu » czw kwie 17, 2008 23:43

jakby padł immo to by świeciła kontrolka.. ja miałem taki przypadek w moim mk4 że rozrusznik kręcił i nie odpalał, padły pompowtryski (VAG nie zawsze wykryje usterke)...... niestety wiadomo jak te silniki są czułe na paliwo.. może to jest to, może przekaźnik 109.. no i może sterownik... najgorzej to chyba pompki, koszt ok. 2000 zł



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt maja 16, 2008 13:50

i co wyszlo z tym mk5?? jaka jego cena?? :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 25, 2008 13:41 przez bamber, łącznie zmieniany 1 raz.



Tomasz G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz G » ndz maja 25, 2008 12:50

Taki objaw nie musi znaczyć, że padły pompowtryski. Ja miałem taki przypadek i pomogło sprawdzenie i regulacja "pompek" na stole w Boschu, założenie nowych uszczelek i silnik ożył od ręki. Pali od strzału, nie gaśnie podczas jazdy i na razie ... odpukać ... wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam.
Tomasz



wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » ndz maja 25, 2008 21:20

Witam. Ja właśnie uporałem się całkiem niedawno z podobnym problemem w MK IV TDI PD. Rozrusznik kręcił a nie dało się auta odpalić. Nic nie mrugało, wydawało się, że jest OK. Po podłączeniu do VAGa też żadnego błędu nie było... Okazało się, że czujnik obrotów jest uszkodzony a ponoć jest tak skonstruowany, że komputer nie pokaże jego błędu... Dodatkowo okazało się, że tulejka, w którą wchodzi jest u samej góry lekko skorodowana (auto z 11.2003!!!) i przez to czujnik był za daleko od wału i nawet na nowym czujniku nie zawsze odpalił za pierwszym razem... Po wyczyszczeniu tulejki autko pali na rys. Sprawdź, być może to właśnie jest przyczyną w tym Golfie.
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » sob sie 22, 2009 01:44

Ja mam znowu podobny problem. Sinik 2.0 tdi. Co prawda drugi swierzo po wlozeniu i jest tak ze nie odpala ale jak go wzielismy na linke to zagdal z tym ze nie ma mocy i kreci sie tylko do jakichs 3200 obrotow. jak juz go zgasilismy to zanowu nie chcial zapalic dopiero znowu na lince zadzialal. Wie ktos z was dlaczego? Audi A6 2005 rok


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Lcf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 20:23
Lokalizacja: Łódź i okolice
Kontakt:

Post autor: Lcf » sob mar 20, 2010 16:40

wczyz pisze:Witam. Ja właśnie uporałem się całkiem niedawno z podobnym problemem w MK IV TDI PD. Rozrusznik kręcił a nie dało się auta odpalić. Nic nie mrugało, wydawało się, że jest OK. Po podłączeniu do VAGa też żadnego błędu nie było... Okazało się, że czujnik obrotów jest uszkodzony a ponoć jest tak skonstruowany, że komputer nie pokaże jego błędu... Dodatkowo okazało się, że tulejka, w którą wchodzi jest u samej góry lekko skorodowana (auto z 11.2003!!!) i przez to czujnik był za daleko od wału i nawet na nowym czujniku nie zawsze odpalił za pierwszym razem... Po wyczyszczeniu tulejki autko pali na rys. Sprawdź, być może to właśnie jest przyczyną w tym Golfie.
Pozdrawiam!
Ale jak podlaczysz VAGa, wejdziesz w silnik i bloki pomiarowe, to nawet jak krecisz rozrusznikiem, to pokazywal obroty ?? Ja mam w tej chwili podobny problem z Golfem V, postawilem go wieczorem i rano juz nie odpalil. Vag nie pokazuje zadnych bledow, ale jak wchodze w bloki pomiarowe i krece na rozruszniku to pokazuje mi obroty silnika, niskie bo na rozruszniku, ale pokazuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości