Spadek mocy po wymianie Turbiny. Jaka przyczyna.... ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Spadek mocy po wymianie Turbiny. Jaka przyczyna.... ?

Post autor: Hanysek83 » wt kwie 22, 2008 21:04

Witam ma pytanko odnosnie mojego AAZ. Mianowicie pare dni temu padło mi turbo, orginał to KKK. Teraz Mam załozone Garreta ale autko juz sie nie zbiera jak kiedyś, jest strasznie mułowate i słabe na dole tak do 3000 obr. Jaka moze być przyczyna ?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i porady.

Dołaczam kilka fotek tej turbinki. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



arwam

Post autor: arwam » wt kwie 22, 2008 21:11

Ta dmuchawka tak ma.
Ona pompuje dopiero od 2500rpm,
chyba że zdrowo podlejesz paliwem.
Wtedy mi niepowiesz że ci się nie zbiera,
No chyba że masz coś nie tak z silnikiem.

[ Dodano: 22 Kwi 2008 21:14 ]
albo jak ten wentylator nie ma luzów to ja ci opchnę T2 ( odpowiednik K14) a od ciebie wezmę T3.
Co Ty na to?



Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » wt kwie 22, 2008 21:18

****** czyli mam kiepskie turbo tak ? bo tak prawdę powiedziawszy to nie jestem zadowolony w efektu :/ Jeszcze musiałem się napracować bo nie szło go zamontować i trzeba było przekręcać tego slimaka co spaliny do niego wpadaja bo mi spływ oleju nie pasował. Czyli nic z tym nie da się zrobić...?


NIE PRZEKLINAMY NA FORUM / Waluch

[ Dodano: 22 Kwi 2008 21:22 ]
No własnie stan jego jest zajeb.... stare tak zezało i gwizdało a te tak cicho. Pomysle nad twoją propozycją. Narazie sie przemeczę.

[ Dodano: 22 Kwi 2008 23:21 ]
A czy pompa 10 mm cos na to poradzi ? Dodam Ze IC mam, orurowanie z kwasiaka, MBC oraz PIN od 1,6. Silnik po kapitalce. Głowica i zaworki Funkiel Nowki ze sklepu,
Końcówki wtrysku od Merca, Uszczelke dałem z 2 dziurkami(orginał był z 1) tak na wszelki wypadek, oczywiście metalową.
Ostatnio zmieniony pn maja 26, 2008 12:21 przez Hanysek83, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » wt kwie 22, 2008 23:57

Hanysek83 pisze:*******... czyli mam kiepskie turbo tak ? bo tak prawdę powiedziawszy to nie jestem zadowolony w efektu :/ Jeszcze musiałem się napracować bo nie szło go zamontować i trzeba było przekręcać tego slimaka co spaliny do niego wpadaja bo mi spływ oleju nie pasował. Czyli nic z tym nie da się zrobić...?

[ Dodano: 22 Kwi 2008 21:22 ]
No własnie stan jego jest zajeb.... stare tak zezało i gwizdało a te tak cicho. Pomysle nad twoją propozycją. Narazie sie przemeczę.

[ Dodano: 22 Kwi 2008 23:21 ]
A czy pompa 10 mm cos na to poradzi ? Dodam Ze IC mam, orurowanie z kwasiaka, MBC oraz PIN od 1,6. Silnik po kapitalce. Głowica i zaworki Funkiel Nowki ze sklepu,
Końcówki wtrysku od Merca, Uszczelke dałem z 2 dziurkami(orginał był z 1) tak na wszelki wypadek, oczywiście metalową.


To turbo nie jest kiepskie.
ale na tym silniku cudów nie będzie bo jest silnikiem nisko obrotowym.
jak ja wróciłem do silnika 1.6 td to bez zmiany nastaw osprzętu po przełorzeniu go do 1.6 dopiero wentylator pokazał co ona potrafi

[ Dodano: 23 Kwi 2008 00:02 ]
ona jest poprostu duża i ma większego laga.
większa pompa też pomoże ale przy dynamicznej jeździ e spalanie może wzrosnąć.



EasyRider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: EasyRider » śr kwie 23, 2008 00:07

arek wamej pisze:
Hanysek83 pisze:*******... czyli mam kiepskie turbo tak ? bo tak prawdę powiedziawszy to nie jestem zadowolony w efektu :/ Jeszcze musiałem się napracować bo nie szło go zamontować i trzeba było przekręcać tego slimaka co spaliny do niego wpadaja bo mi spływ oleju nie pasował. Czyli nic z tym nie da się zrobić...?

[ Dodano: 22 Kwi 2008 21:22 ]
No własnie stan jego jest zajeb.... stare tak zezało i gwizdało a te tak cicho. Pomysle nad twoją propozycją. Narazie sie przemeczę.

[ Dodano: 22 Kwi 2008 23:21 ]
A czy pompa 10 mm cos na to poradzi ? Dodam Ze IC mam, orurowanie z kwasiaka, MBC oraz PIN od 1,6. Silnik po kapitalce. Głowica i zaworki Funkiel Nowki ze sklepu,
Końcówki wtrysku od Merca, Uszczelke dałem z 2 dziurkami(orginał był z 1) tak na wszelki wypadek, oczywiście metalową.


To turbo nie jest kiepskie.
ale na tym silniku cudów nie będzie bo jest silnikiem nisko obrotowym.
jak ja wróciłem do silnika 1.6 td to bez zmiany nastaw osprzętu po przełorzeniu go do 1.6 dopiero wentylator pokazał co ona potrafi

[ Dodano: 23 Kwi 2008 00:02 ]
ona jest poprostu duża i ma większego laga.
większa pompa też pomoże ale przy dynamicznej jeździ e spalanie może wzrosnąć.
Tak na moje to AAZ osiąga obroty podobne do 1.6 TD. Niby dlaczego AAZ jest nisko obrotowy?



Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » śr kwie 23, 2008 07:46

A co to oznacza ze jest niskoobrotowy ? Myślałem ze 1,9 nie rozni się od 1,6. Poza tym skazowka obrotościomierza idzie na 4800 obr. Czy to nie jest normalne w dieslu..?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr kwie 23, 2008 08:01

arek wamej, o co tobie chodzi z tym niskoobrotowym silnikiem? co miales na mysli? :chytry:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » śr kwie 23, 2008 08:12

nie słuchaj ARKA WAMEJ-a ; masz dobre turbo, masz IC, masz MBC, pin od 1.6, silnik po kapitalce, wtryski (a gdzieś czytałem na temat wtrysków od merca na forum)
Człowieku robisz wydech przelot, robisz Gov Moda i schodzisz poniżej 10sekund do setki i robisz Arka Wameja w bambuko hehehe :grin: :helm: :grin: :helm: :grin:
nie zamieniaj się to jest większe turbo potrzebuje więcej powietrza + więcej paliwa; na trasie nie będzie się turbinka męczyć. Troche poczytaj a dowiesz się.
pozdr

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 08:14 ]
souler pisze:arek wamej, o co tobie chodzi z tym niskoobrotowym silnikiem? co miales na mysli? :chytry:
1.9td jest nisko obrotowe a 1.6td to musi wysokoobrotowe :rotfl:
porostu chce chłopaczka przekręcić na turbinkę :panna: :panna:
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 08:18 przez eldorado84, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » śr kwie 23, 2008 12:07

No tak mam prelotowy wydeszek cały z koncowym tłumikem Bosala. Tylo powiem szczerze ze szału to nie ma. Aha mam rure kwasiaka o srednicy wewnetrznej 59 ale niewiem czy sie nada. Poza tym kto mi to zrobi. Pewnie jest sporo zabawy.

Odnosze wrazenie ze przedtem był elastyczniejszy niz teraz. Kurcze jestem skłonny co do tej pompy ale jak znalezc odpowiedniego mechanika ktory mi to zrobi od reki. Nawet juz bym sie pofatygował na cały dzień do niego.


A od czego jest ten 2 wezyk przy turbinie ten cienszy ??



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » śr kwie 23, 2008 14:03

pompe zrobi tobie "Trochim" zapodaj do niego, a co do wydechu to przelot 60-65mm :grin: i do tego downpipe 65-75mm aby gaziki z turbinki szybciej wylatywały; jak to kto ci zrobi - ten co ma pojęcie o spawaniu no i ma migomat; elastyczniejszy był, bo miałeś mniejszą turbinkę i pompowała już od dolnych zakresów (szybciej się wkręcała) a teraz masz większą ale za to lepszą, sam marze o takiej :helm: :helm: (


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » śr kwie 23, 2008 14:25

jak chcesz to za 300 zł jest u mnie na szrocie taka.

a ten cienki wezyk to od czego jest ? moze wiesz ??

[ Dodano: 23 Kwi 2008 14:31 ]
co do Trochima to napewno troszke czasu by mu to zajeło. Zanim bym mu wysłał, on musi to wszystko poskładać i odesłac to pewnie tydz. lekko. Ja bym wolał cos od reki. Moze ktos ma taka na zbyciu po modach. Wiesz jak jest autko nie moze stać musiu zarabiać na swoje mody :] Stara pompe moge oddac.



arwam

Post autor: arwam » śr kwie 23, 2008 23:17

chodzi mi o to że jednak 1.6td jest lepszy,
a po za tym to 1.9 ma moc maksymalną oraz moment obrotowy nieco niżej położone niż w 1.6.
A tak na marginesie czytajcie dokładnie co ktoś pisze, ja mam doświadczenia zarówno z silnikiem 1.9 jak i 1.6.
Jeśli włoże 1.9 do wlasnego auta to tylko z VNT (GT2059V).
Jeśli to się nie sprawdzi to mogę wam go sprzedać.
Dla mnie auto do 3000rpm ma jechać normalnie, a powyżej ma iść jak HURON w szale bojowym,
i narazie 1.6TD (jr) spełnia swoją powinność tak że narazie sobie odpuszczam.

[ Dodano: 23 Kwi 2008 23:20 ]
eldorado84 pisze:nie słuchaj ARKA WAMEJ-a ; masz dobre turbo, masz IC, masz MBC, pin od 1.6, silnik po kapitalce, wtryski (a gdzieś czytałem na temat wtrysków od merca na forum)
Człowieku robisz wydech przelot, robisz Gov Moda i schodzisz poniżej 10sekund do setki i robisz Arka Wameja w bambuko hehehe :grin: :helm: :grin: :helm: :grin:
nie zamieniaj się to jest większe turbo potrzebuje więcej powietrza + więcej paliwa; na trasie nie będzie się turbinka męczyć. Troche poczytaj a dowiesz się.
pozdr

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 08:14 ]
souler pisze:arek wamej, o co tobie chodzi z tym niskoobrotowym silnikiem? co miales na mysli? :chytry:
1.9td jest nisko obrotowe a 1.6td to musi wysokoobrotowe :rotfl:
porostu chce chłopaczka przekręcić na turbinkę :panna: :panna:
Masz te mody u siebie?
Jak tak to chętnie stanę z tobą na kresce; ale pod jednym warunkiem:wygrany bierze auto przegranego.
A po drugie to niechcę kolegi naciągnąć na turbo bo sam takie mam ( JR). ale jeśli nie będzie zadowolony z niej to mogę się zamienić bo mam u siebie na stanie T3, T2, KP39, oraz GT2059V.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/46d ... 8c2f5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/360 ... 4c348.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d2 ... 2b8f0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b46 ... 09dd8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd ... 7f782.html
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 23:58 przez arwam, łącznie zmieniany 2 razy.



vagin5

Post autor: vagin5 » śr kwie 23, 2008 23:28

arwam pisze:chodzi mi o to że jednak 1.6td jest lepszy,
a po za tym to 1.9 ma moc maksymalną oraz moment obrotowy nieco niżej położone niż w 1.6.
A tak na marginesie czytajcie dokładnie co ktoś pisze, ja mam doświadczenia zarówno z silnikiem 1.9 jak i 1.6.
Jeśli włoże 1.9 do wlasnego auta to tylko z VNT (GT2059V).
Jeśli to się nie sprawdzi to mogę wam go sprzedać.
Dla mnie auto do 3000rpm ma jechać normalnie, a powyżej ma iść jak HURON w szale bojowym,
i narazie 1.6TD (jr) spełnia swoją powinność tak że narazie sobie odpuszczam.

[ Dodano: 23 Kwi 2008 23:20 ]
eldorado84 pisze:nie słuchaj ARKA WAMEJ-a ; masz dobre turbo, masz IC, masz MBC, pin od 1.6, silnik po kapitalce, wtryski (a gdzieś czytałem na temat wtrysków od merca na forum)
Człowieku robisz wydech przelot, robisz Gov Moda i schodzisz poniżej 10sekund do setki i robisz Arka Wameja w bambuko hehehe :grin: :helm: :grin: :helm: :grin:
nie zamieniaj się to jest większe turbo potrzebuje więcej powietrza + więcej paliwa; na trasie nie będzie się turbinka męczyć. Troche poczytaj a dowiesz się.
pozdr

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 08:14 ]
souler pisze:arek wamej, o co tobie chodzi z tym niskoobrotowym silnikiem? co miales na mysli? :chytry:
1.9td jest nisko obrotowe a 1.6td to musi wysokoobrotowe :rotfl:
porostu chce chłopaczka przekręcić na turbinkę :panna: :panna:
Masz te mody u siebie?
Jak tak to chętnie stanę z tobą na kresce; ale pod jednym warunkiem:wygrany bierze auto przegranego.
A po drugie to niechcę kolegi naciągnąć na turbo bo sam takie mam ( JR). ale jeśli nie będzie zadowolony z niej to mogę się zamienić bo mam u siebie na stanie T3, T2, KP39, oraz GT2059V.
głupoty piszesz, moment obrotowy jest ułożony niżej dlatego że 1,9 ma większy skok tłoka niż 1,6. dalej już sobie do klep co trzeba lub co wymyślisz.



arwam

Post autor: arwam » czw kwie 24, 2008 00:02

głupoty piszesz, moment obrotowy jest ułożony niżej dlatego że 1,9 ma większy skok tłoka niż 1,6. dalej już sobie do klep co trzeba lub co wymyślisz.
w rzeczy samej ponieważ ma dłuższy skok tłoka również moc będzie niżej położona ponieważ dużo zależy od prędkości liniowej tłoka.
A po drugie to się nie podniecaj bo ja mówię z własnego doświadzenia i nie mówię że 1.9 nie będzi9e dynamiczny ale już nie tak jak 1.6.

[ Dodano: 24 Kwi 2008 00:06 ]
Miałem i jeden i drugi w jednej budzie i coś moe powiedzieć a u mnie silniki są zawsze w stanie idealnym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości