Strona 1 z 1
drgania silnika
: pn mar 23, 2009 22:41
autor: bogoria
może ktoś potrafi podpowiedzieć jak może być przyczyna, że silnik wpada w drgania pomiędzy 2500 a 3000 obrotów. poniżej i powyżej już nie drga. może ktoś ma jakiś pomysł
: pn mar 23, 2009 22:44
autor: miś fazi
poduszki silnika masz ok ?
: wt mar 24, 2009 18:35
autor: goryl3
Sprawdz dokrecenie wszystkch srób pompy wtryskowej.
: wt mar 24, 2009 19:18
autor: kwietek
Miałem coś podobnego jak mi się wtrysk zatarł z tym że silnikiem zaczynało rzucać przy ok 2000-2500 obr/min powyżej i poniżej pracował w miarę równo.
: pt mar 27, 2009 22:05
autor: bogoria
przepraszam za brak reakcji na odpowiedzi, ale musiałem wyjechać. dzię ki za wszystkie sugestie.poduszkę przednią mam, chyba lekko no ok. jak jest zimny to przy ruszaniu trochę szarpie. czy jeśli wtrysk byłby zatarty, to jak wygląda sprawa odpalanie i kopcenia? śruby pompy sprawdzę też - pewnie nie zaszkodzi. może coś to pomoże.
: pt mar 27, 2009 23:30
autor: kwietek
Mi właśnie nie kopcił jakoś specjalnie, podejrzewam że to dlatego bo wtrysk podawał za mało paliwa (jeśli wogóle coś podawał), a że nie zatarł się nagle tylko stopniowo różnicy w mocy jakoś nie odczułem. Jednak po wymianie kompletu wtrysków silnik był nie do poznania jak by dostał ze 30% elastyczności więcej i nawet jak obroty podchodziły pod czerwoną skalę ani śladu dymu.
: ndz mar 29, 2009 01:14
autor: bogoria
muszę umówić się w takim razie na diagnostykę silnika i sprawdzić wtryski.dziękuję za ws`ystkie sugestie. jesli nic nie zmieni się, to pewnie wrócę tu z tym samym problemem