stuki przy ruszaniu :( golf V

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:50
Lokalizacja: net

stuki przy ruszaniu :( golf V

Post autor: gaga » czw maja 28, 2009 00:13

Czy ktoś życzliwy mógłby mi powiedzie z jakiej przyczyny przy ruszaniu, nawet na prostej drodze, stuka "mi" w przedniej cześci auta, od strony pasażera? Chyba gdzieś w okolicach koła, ale sama już nie wiem.... :otepienie:
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 00:15 przez gaga, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: stuki przy ruszaniu :( golf V

Post autor: doggie » czw maja 28, 2009 13:25

gaga pisze:Czy ktoś życzliwy mógłby mi powiedzie z jakiej przyczyny przy ruszaniu, nawet na prostej drodze, stuka "mi" w przedniej cześci auta, od strony pasażera? Chyba gdzieś w okolicach koła, ale sama już nie wiem.... :otepienie:
przy jeździe na wprost czy tylko przy skręconych kołach, po prostej czy po dziurach też - mniej bardziej? Rozszerz wątek. Być może przegub zewnętrzny do wymiany, może sprężyna w gnieździe pęknięta, może łożysko amortyzatora do wymiany



master49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2009 22:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: master49 » czw maja 28, 2009 20:46

poduszki pod silnikem lub skrzynia poszly koszt 1 szt. ok. 150 zl



gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:50
Lokalizacja: net

Post autor: gaga » pt maja 29, 2009 18:59

mettenos pisze:przy jeździe na wprost czy tylko przy skręconych kołach, po prostej czy po dziurach też - mniej bardziej?
Przy jeździe na wprost, stuknie trzy- cztery razy i przestaje, podczas jazdy w tył kręcąc kierownicę w lewą stronę stuka( kilka razy) , w prawą cisza.... nie ma znaczenia czy są dziury czy nie...
Co do łożyska... to chyba nie , bo było niedawno (ok. pol roku temu)wymieniane....



tasak1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:34
Lokalizacja: Radom

Post autor: tasak1 » pt maja 29, 2009 19:17

Poduszka pod silnikiem. mialem u siebie to samo ostatnio. Poduszka ta pod akumulatorem sprawdz czy tam nie sa wyrwane sruby u mnie tak bylo.



gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:50
Lokalizacja: net

Post autor: gaga » sob maja 30, 2009 14:40

Była odkręcona jedna śruba od zawieszenia, a już mi chcieli przegub wymieniać :grrr:
Na moje szczęście wszytsko jest już git i autko śmiga bez stuków :grin:

Dzięki wszystkim za pomoc :)



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: stuki przy ruszaniu :( golf V

Post autor: lukas1305 » pt cze 30, 2017 18:16

Witam.
Zauważyłem od niedawna podczas ruszenia z pierwszego biegu (niewiem jak to nazwać-dźwięk podobny do zużytych przegubów zewnętrznych)taki delikatny terkot przez ok.2-3s.mniej więcej jak sprzegło jest puszczane w połowie jego skoku.Robiłem próby na skręconych kołach ale nic nie było słychać,dwumas nie daje mi żadnych objawów(choć najprawdopodobniej nie był jeszcze wymieniany),jedynie od dawna i to nie zawsze słychać jak wcisne do połowy sprzegło na postoju ,że chrobocze łożysko a poza tym biegi wszystkie wchodzą płynnie.Tak sie zastanawiam czy to może być te kończące się łożysko albo coś w skrzyni np.mechanizm różnicowy.Przebieg jaki ma to 215 tyś.z roku 2004(BKD)Jeśli mielibyście jakieś sugestie to podpowiedźcie prosze.

Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości