Strona 1 z 2

bardzo dziwny problem

: czw cze 25, 2009 13:44
autor: kamil555
Mam dziwny problem z moją golfiną TDI 1z 90 ps.

Komputer wypluwa błąd czujnika ciśnienia doładowania w kolektorze ssącym.
Czyli dosyć typowa bolączka TDI. Problem polega na tym, że komputer źle odczytuje ciśnienie doładowania - podłączony był czujnik ciśnienia doładowania (poprzez trójnik) i ten czujnik pokazywał co innego niż komputer - więc diagnoza teoretycznie prosta - map sensor.
Więc zmieniliśmy kompa na innego - to samo, w tym wypadku komp był z wirusem, turbina ładowała 1.5 bara a według kompa tylko 1 bar. Więc wzieliśmy trzeciego kompa - serie. Komp znowu odczytywał ciśnienie tylko do 1 bara, realne było 1.1-1.2, ale co więcej odcina turbinę - tak jak by komp odczytywał przeładownie i odcina turbine (samochód jedzie max 130).

Myśle, że Adam, który to sprawdzał może się również dokładniej wypowiedzieć... kończą się już pomysły. Przy odłączonym N72, kiedy powinien ładować ile wlezie jest to samo, też odcina, i nie ładuje ile wlezie, ładuje tylko do 1 bara i przy tym ciśnieniu mniej więcej odcina.

Ktoś ma jakieś pomysły ?

: czw cze 25, 2009 13:48
autor: damcio151
wężyk od MAP drożny ? poza tym logi , logi , logi ....
dynamiczne 008, 010 , 011

: czw cze 25, 2009 14:14
autor: kamil555
Adamm ma logi, mam nadzieje, że je wrzuci. Wężyk od map drożny i profilaktycznie zmieniony na nowy.

: czw cze 25, 2009 14:26
autor: Adamm
damcio151, tak jak kolega napisal wezyk do map sensora podmieniony na sprawy

wczoraj testowalismy auto na dwoch ECU i dodatkowo zamontowalem wskaznik doladowania

na moim ECU z softem auto wg map sensora wskazywalo doladowanie rzeczywiste na poziomie 2083 mbar i chwile potem lapalo notlauf ale wskazanie sie nie zmienialo za bardzo (czasem spadalo do 1999 mbar)
natomiast wskaznik doladowania pokazywal 1,5 bara

na seryjnym ECU rozbieżności byly mniejsze wskaznik pokazywal 1 do 1,2 bar ale ECU wskazywalo 2066 mbar

po wypieciu n75 (w sensie czerwonego wezyka) nie bylo roznicy w dzialaniu i wskazaniach

: czw cze 25, 2009 14:31
autor: damcio151
Adamm, wrzuć logi

: czw cze 25, 2009 14:35
autor: Adamm
damcio151 heh nie ma co wrzucac bo nie zapisywalem ;p tak jak mowie w grupie 10 i 11 wymagane cisnienie bylo ok natomiast rzeczywiste pod pelnym obciazeniem 2083mbar

: czw cze 25, 2009 15:27
autor: damcio151
Adamm, to nie jest jakieś strasznie duże przeładowanie ... może jest problem z samym sterowanie turbiny , czyli n75, wężyki, WG

: czw cze 25, 2009 17:53
autor: damcio151
Adamm pisze:tylko pokazuje 2083 i ani zdzbla wiecej podczas gdy na dodadkowym wskazniku na moim kompie wali 1,5 bar
no ale skoro podmienialiście ECU to MAP już jest wyeliminowany (jego wada) ... a reszta to przecież tylko wężyk , z którego leci powietrze i do MAP i do manometru
ile razy logowaliście 011 ? może w końcu by poszło więcej to ciśnienie :P

: czw cze 25, 2009 18:52
autor: bradley
kamil555 pisze:Komp znowu odczytywał ciśnienie tylko do 1 bara, realne było 1.1-1.2
Seria nie dmucha 1.1-1.2
kamil555 pisze:turbina ładowała 1.5 bara a według kompa tylko 1 bar.
Zmien manometr :P
Komputer wypluwa błąd czujnika ciśnienia doładowania w kolektorze ssącym.
Z powodu czego? Niedoladowania czy przeladowania bo sie juz pogubilem :)
Adamm pisze:po wypieciu n75 (w sensie czerwonego wezyka) nie bylo roznicy w dzialaniu i wskazaniach
Wypnij wiec niebieski i sprawdz czy turbulum laduje na maksa.

IHMO konstrukcja tego jest prosta jak budowa cepa. Profilaktycznie wymiencie wszystkie weze cisnieniowe i sprawdzcie jeszcze raz co pokazuje komputer.

: czw cze 25, 2009 23:11
autor: Adamm
bradley, nie szalej tak bo nie od dzis sie bawie TDIkami i niestety nie wiem co jest grane

wystarczy z n75 wypiac czerwony lub niebieski nie ma to znaczenia bo jeden zasila a drugi odprowadza do gruszki cisnienie sterujace wiec to wszystko jedno, przerwa w obwodzie jest powinno dmuchac

co do manometru to jest moj wskaznik ktorego uzywalem u siebie w aucie i ktory wzkazywal doladowanie prawidlowo
bradley pisze:kamil555 napisał/a:
turbina ładowała 1.5 bara a według kompa tylko 1 bar.

Zmien manometr :P
na moim ECU po sofcie turbo ladowalo 1,5 wg wskaznika a 2083 mbar wg ecu
na serii ECU turbo laduje ok 1 - 1.1 a na vagu 2066 mbar

po odpieciu wezyka na serii ECU ladowanie wzroslo wg wskaznika do 1.2 - 1.3 a wg ECU bez zmian

wywala caly czas blad 00575 czyli klasyk notlauf
z tym ze w logach powinno byc powyzej 2200 mbar (nie pamietam ile dokladnie dla tego ECU) zeby lapl notlauf lub ostre niedoladowanie czego tu raczej nie ma

dziwi mnie tylko ze komp nie widzi wiecej jak te 2066 - 2083 mbar mimo dwoch roznych ECU

: czw cze 25, 2009 23:19
autor: bradley
Czyli auto lapie notlaufa z powodu przeladowania choc mapsensor widzi 1bar doladowania a wtedy nie powinno byc notlaufa?

: czw cze 25, 2009 23:46
autor: Adamm
bradley, no wlasnie dziwia mnie wskazania map sensora, generalnie cisnienie na seryjnem ECU odbiega o 0.2 bar w stosunku do tego co widzi ECU a i tak lapie blad

na podrasowanym ECU zadane ma 1 bar i generalnie tyle widzie ECU a i tak lapie blad

: pt cze 26, 2009 00:17
autor: fleshu
No zaraz.. Mam rozumieć że ECU idzie w awaryjny jak widzi "niby" dobre ciśnienie. To na jakiej podstawie ECU oblicza ilość tlenu, którą turbo pompuje > przepływka??

: pt cze 26, 2009 00:29
autor: bradley
A co by sie dzialo gdyby mapsensor byl w porzadku, a szlag trafil czujnik w rurze dolotowej tej od IC?