Strona 1 z 1

Szarpnięcie silnika

: śr sie 05, 2009 18:54
autor: cortezo
Witam!
Mam problem odnośnie kupiłem VW Golfa z 2001r 1,9 TDI 90 KM i nie wiem co sie dzieje. Podczas odpalania i gaszenia silnika jest takie jakby szarpniecie silnikiem "rzuca nim na boki" i uderzenie słyszalne. Oprócz tego podczas pracy silnika na postoju całe drzwi się trzęsa, dźwignia zmiany biegów również drży delikatnie i fotele sie trzesą troche. Panowie co to może być? dlaczego tak sie dzieje? aaa jeszcze jedno została wymieniona poduszka stabilizacyjna silnika gdyż myślałem że w tym tkwi problem jednak niestety to nic nie dało. Panowie doradzcie mi co to może być i gdzie szukac tej usterki aby ja usunąć. Proszę o jak najszybszą odpowiedz. pozdawiam i czekam niecierpliwie :)

: śr sie 05, 2009 19:13
autor: italiano_83
Poszukaj o dwu masowym kole zamachowym. Jeśli to ALH (podaj oznaczenie silnika) to być może jest uszkodzone i podczas gaszenia i odpalania występują takie zjawiska które opisałeś.

: śr sie 05, 2009 19:16
autor: cortezo
A jak sprawdzić czy to napewno dwumasowe koło zamachowe? jak to zdiagnozowac?

: śr sie 05, 2009 19:20
autor: italiano_83
Tu kolega wstawił takie coś :bigok:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=152693

: śr sie 05, 2009 19:29
autor: cortezo
A jak Ty myślisz może to być wina tego koła dwumasowego zamachowego? da rade jakos to naprawic czy tylko wymiana na nowe? ;/

: śr sie 05, 2009 19:58
autor: italiano_83
cortezo pisze:A jak Ty myślisz może to być wina tego koła dwumasowego zamachowego? da rade jakos to naprawic czy tylko wymiana na nowe? ;/
Jak tylko stawiam przypuszczenia co może być przyczyną tych drgań :bajer: Koło dwu masowe jest nierozbieralne i nienaprawialne - więc wchodzi tylko wymiana na nowe- lub wymian na jedno masowe. Ale tego już jest multum na forum jak to zrobić. Jeśli nie jesteś w stanie zdiagnozować sam co jest przyczyną usterki wejdź na forum regionalne i tam poproś kogoś o pomoc, na pewno ktoś pomoże ci zdiagnozować usterkę lub poleci jakiegoś kumatego mechanika.

: śr sie 05, 2009 21:42
autor: doggie
cortezo, miałem identyczne objawy przed wymianą dwumasu, czyli szrpanie i rzucanie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu (nie wspomina o innych objawach)