Uszczelki do turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Uszczelki do turbiny

Post autor: cosmoo » ndz sie 23, 2009 14:10

Witam,

Czy może zna ktoś numery uszczelek do turbinki Golf IV 2001 (ATD)
Czy w tych silnikach występował jeden rodzaj turbin, czy może więcej?

Noszę się z zamiarem wyczyszczenia mojej turbiny i chciałbym przy tym wymienić komplet uszczelek, a nie bardzo mogę sobie pozwolić na wyjęcie turbiny, a później szukanie po sklepach części i czekanie aż je sprowadzą :( Wolałbym mieć komplet i wtedy wziąść się za robotę ;)

Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdr.


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

to56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:23
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: to56 » ndz sie 23, 2009 16:20

witam z tego co sie oriętuje to przy czyszczeniu turbin raczej sie niewymienia uszczelek a jak nie to niech mnie ktoś poprawi rozbierasz, czyścisz i składasz spowrotem. i jedziesz dalej:)



Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

Post autor: M_A_N_I_E_K » ndz sie 23, 2009 18:20

jak sie kupuje nowa turbo to w komplecie masz nowe uszczelki wiec po cos je daja przynajmniej pod kolektor i olejowe tez bym wymienił bo tomusi byc szczelne ja mam uszczelki ale do ajm nie wiem czy sa te same



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz sie 23, 2009 18:20

Witam

Jak tylko czyszczenie to nie ma tam nic do uszczelnienia. Są tylko przy kolektorach. Ale tego raczej sie nie wymienia. A i jeszcze 1 pytanie do autora. Robiłeś juz kiedyś taki zabieg?????


Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz sie 23, 2009 18:34

cosmoo do wyczyszczenia nie potrzebujesz uszczelek

jedynie przy okazji wyciągania warto wymienić uszczelkę od kolektora tak metalowa oraz uszczelkę odpływu oleju i tyle w tym temacie
Obrazek


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » ndz sie 23, 2009 20:00

Zimny Chirurg pisze: Jak tylko czyszczenie to nie ma tam nic do uszczelnienia. Są tylko przy kolektorach. Ale tego raczej sie nie wymienia. A i jeszcze 1 pytanie do autora. Robiłeś juz kiedyś taki zabieg?????
jeszcze nie, to jest mój pierwszy raz :grin:
Kulon pisze:jedynie przy okazji wyciągania warto wymienić uszczelkę od kolektora tak metalowa oraz uszczelkę odpływu oleju i tyle w tym temacie
Tę uszczelkę wymieniałem jakieś 10 tyś. km wcześniej, przy okazji czyszczenia kolektora dolotowego, czy teraz też ją wymieniać ???

No właśnie, a czy ta uszczelka od odpływu oleju jest standardowa? Czy może są jakieś rozbieżności między turbinami?
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2009 20:09 przez cosmoo, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz sie 23, 2009 20:09

cosmoo pisze:czy teraz też ją wymieniać ???
jak chcesz - ale bez potrzeby chyba


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości