Filtr powietrza i dolot

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr paź 07, 2009 23:42

u mnie też nic nie ma ;p he he he Ciekawe rzeczy piszecie ... jeśli dzięki tej siatce dluuugo śmiga wam przepływomierz to chyba nie macie właściwego filtra :green_fuck: bo przecież on musi zatrzymywać dużo mniejsze brudy jak te co się zatrzymują na siatce :bajer:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw paź 08, 2009 01:38

poolak2006 pisze:u mnie też nic nie ma ;p he he he Ciekawe rzeczy piszecie ... jeśli dzięki tej siatce dluuugo śmiga wam przepływomierz to chyba nie macie właściwego filtra :green_fuck: bo przecież on musi zatrzymywać dużo mniejsze brudy jak te co się zatrzymują na siatce :bajer:
dziwisz się jaki ma związek z ochroną przepływomierza wstępny filtr z drobniutkiej metalowej siateczki to zadaj sobie pytanie jaką ochronę dla tejże przepływki stanowi zasadniczy papierowy filtr powietrza przed drobnymi opiłkami metalu lub cieniutkimi metalowymi kawałkami drucików jakie wydłubywałem czyszcząc tę siateczkę u siebie a które bez problemu przebijają filtr zasadniczy, zerknij na opis przy rysunkach w poniższym linku to się zorientujesz a jeszcze możesz sobie zadać pytanie co ta siateczka robi nie przed a za zasadniczym filtrem powietrza skoro wszystko on wyłapuje, ta siateczka zamiast na początku dolotu jest stosowana dopiero przed samą przepływką - zwłaszcza w dolocie u Audi - i proszę, za filtrem - to dopiero głupota dla Ciebie co ?:
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... tart%3D180
(kliknij na pierwszy screen przy opisie Przepływomierz)

skoro posiadasz umiejętność logicznego myślenia to po kiego czorta zadajesz takie infantylne pytanie : "jak dostać się do siateczki na dolocie do filtra powietrza ?" - zdejmij kolego opaskę Temidy z oczu jak spoglądasz w komorę silnika i rozejrzyj się trochę poruszając jednocześnie szarymi komórkami bo chyba widać jak zbudowany jest dolot i iloma wkrętami jego elementy są ze sobą lub z karoserią połączone by zakumać za co się zabrać by to zdemontować a jak w przyszłości będziesz miał podobne pytania to używaj najpierw wyszukiwarki.
Ostatnio zmieniony czw paź 08, 2009 06:07 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Alchemik_2006
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn sie 31, 2009 00:59
Lokalizacja: GDA

Re: Filtr powietrza i dolot

Post autor: Alchemik_2006 » sob sty 15, 2011 15:29

Dobra stronka. Sztomel dla Ciebie :kufel: .


VWManiak

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Filtr powietrza i dolot

Post autor: sagon » sob sty 15, 2011 22:06

Alchemik_2006 pisze: Sztomel dla Ciebie :kufel: .
Najbardziej nie trawię dziobaków :ass: .

Alchemik_2006, to Twój 1szy post w tym wątku i powiem Ci,że wniosłeś nim wiele nowego do tematu.Na nic więcej poza podlizywaniem się,Cię nie stać?

Już pominę zapłon(opóźniony o 1.5 roku),jakim dysponujesz :bajer: .


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Filtr powietrza i dolot

Post autor: Sztomel » pn lis 17, 2014 01:13

Pieprzyć samopoczucie. Filtr czyszczę co jakiś czas a faktycznie samopoczucie mi się poprawiło. Nie pamiętam już czy ktoś się mnie pytał kiedy ostatnio wymieniałem przepływkę. Autem jeżdżę od 2001 roku czyli od 13 lat i na razie jest to druga przepływka (Pierburga), (pierwszą wymieniłem po 2 latach pracy - Bosch) i pracuje na 100% od 2013 roku i to sprawnie aż do dziś.


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Filtr powietrza i dolot

Post autor: Sztomel » pn lis 17, 2014 01:34

Sorry, że nie zrobiłem edycji postów ale to właśnie celowo gdyż - odświeżę temat dziś tyko po to by teraz oznajmić, że dziś czyli 17 listopada 2014 roku ponownie czyściłem ten filtr siatkowy i nadal mam tą samą przepływkę co miałem w 2009 roku i na dzień dzisiejszy czyli 17.11.2014 rok mam ją nadal i mierzy całkiem sprawnie - jestem pewien, że taką żywotność ta przepływka zawdzięcza właśnie temu filtrowi - ale to tylko moje zdanie a dziś mamy już przecież koniec 2014 roku !


Obrazek

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Filtr powietrza i dolot

Post autor: daniel.wwe » pn lis 17, 2014 10:13

Ja tez co jakis czas czyszcze ten ala filterek z siateczki. Na pewno on sie przydaje bo zbiera sie na nim sporo syfu.
Przeplywka nadal mierzy jak nowa, ale jak padnie to taniej bedzie wylaczyc ja w sofcie jak kupic ori nowa.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

awogard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 13, 2016 09:07

Filtr powietrza i dolot

Post autor: awogard » czw kwie 13, 2017 21:13

Odgrzeję kotleta. Witam wszystkich. Panowie czy oprócz siateczki metalowej od strony lampy, macie jeszcze klapkę na sprężynie po tej samej stronie zaraz za siatką?ObrazekObrazek
To jest ta klapka
Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2017 07:36 przez awogard, łącznie zmieniany 1 raz.



awogard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 13, 2016 09:07

Filtr powietrza i dolot

Post autor: awogard » wt kwie 18, 2017 16:36

Czy już nikt tu nie zagląda???



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Filtr powietrza i dolot

Post autor: owcy2 » ndz kwie 23, 2017 21:26

Ja zajrzałem :bajer: . Jak jest ta siatka to jest też ta klapka, która w razie zapchania siatki otwiera bypass filtra wstępnego - powietrze idzie bokiem a nie przez siatkę. BTW istnieje owszem również cała prosta fabryczna rura ssąca bez tej siatki i tego bypassu. Obie wersje dolotu montowane przez turasa w wolfsburgu chyba losowo - w jednych egzemplarzach były w innych nie. :helm:



awogard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 13, 2016 09:07

Filtr powietrza i dolot

Post autor: awogard » wt kwie 25, 2017 09:55

Dzięki za odpowiedź. A nie uważasz że ta klapka blokuje dolot? Co jeśli jej nie będzie? Zawsze to trochę więcej świeżego powietrza, a zajzec tam można w każdej chwili i wyczyścić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości