[MK3] Szalejący obrotomierz...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bohdanak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:03
Lokalizacja: Zabierzów

[MK3] Szalejący obrotomierz...

Post autor: Bohdanak » wt paź 20, 2009 21:42

Witam.
Mam następujący problem. W czasie jazdy mój obrotomierz wariuje. Np. w czasie jazdy przy obrotach miedzy 3500 - 4000obr. zaczyna wariować i delikatnie skakac. Nastepna rzecza jaka zauważylem to to ze w pewnym momencie wogole spada do zera i zaczyna sie pokazywac kontrolka oleju. Czy mial ktos moze taki problem? Olej napewno mam bo dzisiaj bylem u mechanika i wymienilem wszystkie plyny i filtry. Jest to 1.9 TD. Z góry dziękuje za pomoc. :bajer:
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 21:43 przez Bohdanak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lip 09, 2009 00:09
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: misiur » wt paź 20, 2009 21:46

pierwsze co to zobacz czy kabelek od alternatora podłączony do wejsca "W" w alternatorze, czy nie oderwal sie, bo on czesto stanowi przyczyna problemow z obrotomierzem w dieslu.


http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/4C6j

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt paź 20, 2009 21:48

sprawdź styk w kostce alternatora , jest tam kostka z dwoma kablami , jeden styk to D + , a drugi W , to z niego jest brany sygnał do obrotomierza , może tam coś nie łączy



kiing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:42
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: kiing » śr paź 21, 2009 11:31

Miałem podobny problem, sprawdź regulator napięcie w alternatorze i stan szczotek, u mnie była konieczna wymiana regulatora napięcia. A jeśli nie wiesz jak to sprawdzić, to woź ze sobą miernik napięcia, sprawdź napięcie ładowania akumulatora, kiedy wszystko jest ok powinno być ok 14,3 V a później jak się zaczną dziać znów jaja z obrotomierzem i kontrolką oleju, zatrzymaj się i nie gaś silnika, maska w górę i znowu sprawdź stan ładowania akumulatora jak jest poniżej 14 V, to do sklepu i kup nowy regulator napięcia :) pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości